МРТ

«Рідний дім» Атрошенка приховала десятки концертів та рекламу у Facebook

2021-05-04 08:52:37
2888 23
Чернігівська партія “Рідний дім” міського голови Владислава Атрошенка у перші три квартали 2020 року не задекларувала концерти Олега Скрипки, Ірини Федишин, “Лісапетного батальйону” та інших артистів, а також 3,7 тис. доларів за рекламу в мережі Facebook.

Політична партія “Рідний дім” була створена у Києві у 2015 році і спочатку мала назву “Капіталістична партія України”. Згодом політсила отримала нинішню назву і “переїхала” у Чернігів.

Нині лідер партії — міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. У січні 2014-го він, будучи нардепом-“регіоналом”, голосував за диктаторські закони, а вже за рік приєднався до партії Петра Порошенка і став мером Чернігова. Про створення власної політсили Атрошенко оголосив напередодні місцевих виборів 2020-го.

Згідно зі звітами, партія декларує одного працівника та один орендований офіс у Чернігові на 24 квадратних метри.

Звідки у “Рідного дому” гроші?

Партія “Рідний дім” у 2020-му швидко стала популярною на Чернігівщині — в області з’явилися борди, а презентації політсили відбувалися мало не в кожному райцентрі.

За перші три квартали 2020 року “Рідний дім” зібрала 4,6 млн внесків. Усі ці гроші — від фізичних осіб.

ТОВ “Північ Агро” надало партії приміщення у безоплатну оренду на суму 38 тис. гривень. Згідно із даними системи YouControl, ця компанія входить до групи компаній самого Владислава Атрошенка. Компанії групи працюють у сфері страхування, нерухомості, будівництва, сільського господарства та виробництва електроенергії.

Основна частина коштів почала надходити на рахунок партії у червні 2020-го. Ці гроші переважно спрямовували на оплату публікацій у ЗМІ та на зовнішню рекламу.

Найбільшу суму вніс підприємець Олександр Йовенко — 776 тис. гривень. Про нього відомо, що він засновник ТОВ “МТ-Рівнопілля”, яке займається транспортом та складами.На фото Віталій Гриць


Підприємець і давній товариш Артошенка Віталій Гриць надіслав партії 756 тис. гривень. Він власник “Телерадіокомпанії “Голд Фьюче”, що займається рекламними послугами. Третій найбільший донор, Катерина Мефоденко, віддала політсилі 700 тис. гривень. Згідно із реєстрами, у неї немає жодного бізнесу. Однак, згідно з інформацією системи “Золото партій”, Мефоденко протягом 2018–2019 років перерахувала партії “Європейська солідарність” 123 тис. гривень.

Водночас вона отримувала від цієї партії зарплату — 180 тис. з березня 2018-го по лютий 2020-го. Принаймні до 1-го кварталу 2020 року (“свіжіші” звіти партії ЄС наразі відсутні) Катерина Мефоденко працювала головним бухгалтером чернігівського осередку партії “Європейська солідарність”.

Цікаво, що Мефоденко від березня 2020 року отримувала зарплату і у партії “Рідний дім” — 56,8 тис. за три квартали.

Зважаючи на зарплату Мефоденко, 700 тис. гривень — це досить суттєва сума, і, можливо, вона перерахувала “Рідному дому” не власні кошти.На фото Дмитро Лавренюк

Дмитро Лавренюк, який дав 257 тис., — колишній начальник чернігівського тролейбусного управління. Свого часу він був керівником підприємств “Сівертекс” та “Сіверянка”, які стали джерелом конфлікту між Юрієм Тарасовцем (кандидат у мери Чернігова 2020 року від “Слуги народу”) та Владиславом Атрошенком. Лавренюк — давній соратник Атрошенка. Нині Лавренюк є співзасновником компанії “Кратас Плюс”, яка зареєстрована у травні 2020 року, але наразі, згідно з інформацією Prozorro, є учасником 165 закупівель на суму 65,6 млн гривень. Основний профіль — медичне обладнання та спеціалізований одяг. Серед основних замовників — ДП “Медичні закупівлі України” (понад 45 млн) та “Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” (понад 8 млн).

Формально законодавство забороняє фінансувати партії фізичним та юридичним особам, які отримують дохід із тендерів (якщо він перевищує 50 та 100 розмірів прожиткового мінімуму відповідно), однак букви закону при фінансуванні “Рідного дому” дотримано. Партію фінансувала не безпосередньо компанія, а її співвласниця.На фото Наталія Дериземля

Олександр Пустоветов, власник аграрного бізнесу, дав “Рідному дому” 387 тис. гривень. Дружина біатлоніста і начальника Управління у справах сім’ї, молоді і спорту Андрія Дериземлі Наталія перерахувала партії ще 379 тис. Згідно з його декларацією за 2020 рік, Наталія Дериземля заробила підприємницькою діяльністю майже 5 млн гривень.

Ще кілька донорів, які мають зареєстровані ФОПи, дали партії різні суми в межах від 100 до 300 тис. гривень.На фото Людмила Пархоменко

Людмила Пахоменко, редакторка чернігівської обласної газети “Деснянська правда”, профінансувала “Рідний дім” на 88 тис. гривень. У звітах партії “Рідний дім” за перші три квартали року немає проплат на рахунок газети “Деснянська правда”, однак видання неодноразово писало про партію, рекламуючи її досягнення.Матеріал на сайті “Деснянська правда”, червень 2020 року


Матеріал на сайті “Деснянська правда”, липень 2020 рокуМатеріал на сайті “Деснянська правда”, вересень 2020 року

Загалом у перші три квартали “Рідний дім” профінансували 16 людей. Середній внесок — 290 тис. гривень. Сайту у партії немає, а напередодні місцевих виборів політсила не проводила фандрейзингової кампанії.

Незадекларовані концерти і Facebook

Протягом трьох кварталів “Рідний дім” витратила 4,6 млн гривень. Найбільше,

1,5 млн гривень, на грошові застави для реєстрації кандидатів на місцевих виборах.

1,4 млн позначені у звітах як “інша реклама”, серед цих виплат публікації у ЗМІ та зовнішня реклама. Окремим рядком є витрати на 887 тис. на зовнішню рекламу і 329 тис. на рекламу у друкованих медіа.

27 тис. гривень задекларовані на телерекламу. 17 тис. отримало КП “Телерадіоагенство Новий Чернігів”, ще 10 тис. — ТОВ “Телерадіоорганізація “Ліга”.

Сайт “Вибори і ЗМІ” писав про те, що телеканал “Дитинець” (Телерадіоорганізація “Ліга”, власник — Руслан Дубинка, який нині є бізнес-партнером родини Атрошенка) випускав сюжети про Атрошенка “ледь не щодня”. Відповідно, 10 тис. за таку рекламу — не надто правдоподібна оплата.На організацію заходів та інші організаційні послуги офіційно витратили 78 тис. гривень. Однак починаючи від липня партія “Рідний дім” проводила презентації політсили, де влаштовували концерти, богатирські шоу, атракціони та анімаційні програми. Зокрема, 3 липня у Ніжині за партію виступав Олег Скрипка, 30 липня у Коропі був концерт “Лісапетного батальйону”, 8 серпня у Корюківці виступала Ірина Федишин, 22 серпня Скрипка був у Прилуках. Це лише короткий список концертів, які відбулися у Чернігівській області за підтримки “Рідного дому”.

Жодної подібної проплати у звітах партії немає. Варто зазначити, що, наприклад, один концерт “Лісапетного батальйону”, згідно з інформацією на сайті Prozorro, коштує від 70 тис. гривень. Виступ Ірини Федишин удвічі дорожчий — від 140 тис. гривень.

Також партія розігрувала польоти на повітряній кулі — виграли понад 20 людей. Політ для однієї людини коштує в середньому 5 тис. гривень.

Протягом літа 2020-го на партію Атрошенка складали протоколи за порушення карантинних обмежень під час епідемії.

Менський районний суд Чернігівської області у серпні розглядав справу щодо “особи, відповідальної за проведення масового заходу — презентації політичної партії “Рідний дім” 2 серпня 2020 року. Цю особу звинувачували в тому, що вона не забезпечила дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 м при проведенні заходу з розміщенням учасників стоячи, чим порушила вимогу пункту 11 Постанови Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 року № 641.

Однак зрештою суд постановив, що адміністративне порушення відсутнє, бо немає доказів.

“На диску, доданому до протоколу, наявні два відеофайли, які створені 03 серпня 2020 року, з яких неможливо встановити, хто здійснював ці відеозаписи та що саме було зафіксовано”, — йдеться у постанові.

Цікаво, що про цей концерт є сюжет на вже згадуваному телеканалі “Дитинець”, де видно, що між людьми немає 1,5 м.Ще кілька районних судів повернули справи на дооформлення поліції. Ріпкинський районний суд вирішив стягнути з відповідальної особи штраф — 17 тис. гривень.

Корюківський районний суд Чернігівської області не притягнув організаторів до відповідальності, бо “жодні наслідки не наступили”.

“В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що протягом всього масового заходу вона та організатори заходу у гучномовець та у мікрофон роз’яснювали громадянам про дотримання правил карантину на COVID-19 та дотримання відповідної дистанції між собою, але вони дані вимоги ігнорували”, — йдеться у постанові.

Ще одна сума незадекларованих витрат — реклама у мережі Facebook. Політична партія “Рідний дім” з офіційної сторінки у мережі Facebook оплачувала рекламні послуги протягом травня — вересня 2020 року на суму 3777 доларів. Однак відповідних витрат немає у поточних звітах партії. На сторінці партії її періодично рекламували вчителі, працівники комунальних підприємств, вихователі, бібліотекарі.

Рух ЧЕСНО звернувся до партії “Рідний дім” за коментарем з приводу незадекларованих витрат, однак відповіді так і не отримав.

На виборах до обласної ради партія “Рідний дім” отримала 30% підтримки, до міської ради — 58% голосів. Сам Владислав Атрошенко був переобраний міським головою, отримавши 77% підтримки виборців.

Джерело: Рух "Чесно"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (23)
Ольга М.2021-05-04 10:11:37 ответить

А далі ЩО? Він вирішує він визначає. він судить. він милує. А 77 % підтримки при . явці 30% виборців _ ЦЕ 23% виборців. А ми продовжуємо "умилятись" дорогами , фонтанами !!!!!!

неужелиответить

23%? Мадам вы на какой планете обитаете? Лучше умилятся фонтанами, чем обелиском на яцево эпохи Соколовщины и иже с ними!

klever-69ответить

я сокола не защищаю.но у сокола не было такого бабла с неба...картавый чего с нардепа убежал на мэры?потому что запахло децентрализом.и огромным корытом.так что не будем...

Anonimответить

Поддерживаю! Одна печаль, что есть люди которые досих пор не в состоянии понять,что прошло шесть, а то и семь лет как у нас действует реформа децентрализации, и что бОЛЬШАЯ ЧАСТЬ ДЕНЕЖНЫХ ПОСТУПЛЕНИЙ ОСТАЮТЬСЯ НА МЕТСАХ. (В ГРОМАДАХ) . и будь в должности сейчас, не Атрощенко, а тот же Соколов .. да хоть Вася или Петя, все бы крутили этими бабками в своих интересах) а лучший способ проявить свою "общественно-полезную" деятельность на благо жителей города, а если быть точным, то себя-любимого- это делать дороги, тротуары, фонтаны..., имея в подрядчиках "своих" приближенных по бетону/асфальту, плитке, и т.д. Я не против обновления, улучшения, изминений в городе, в стране вцелом. Но не так, как это делается: откаты, коррупция, монополия, беззаконие, цари, князьки, ...

Anonimответить

Переведите бюджет Чернигова (при Соколове) например за 2012 год в доллары, и бюджет Чернигова (при Атрошенко) например за 2019 год в доллары по актуальным курсам на те времена. Думаю Вы удивитесь цифрам. Это при том что услуги и товары в долларах выросли в цене в 2019году по сравнению с 2012 годом. Цифры эти можно найти на сайте горсовета.

Anonim2021-05-04 15:40:29 ответить

Пока у нас в городе каждый день лопаются трубы канализации и теплотрасс, перекрыто более 30% улиц, создаются пробки и тягучки, как в столице, дымят трубы тэц, сбрасываются неочищенные стоки в Белоус и Стрыжень, нет мусоро перерабатывающего завода....остается только радоваться фонтанам, бордюрам, тротуарной плиткой и бестолковым круговым движениям на каждом перекрёстке и еще автобусным остановкам по лимону гривень каждая.

Anonimответить

Мэр виноват в пробках. Вот это ты отжигаешь -))))))

Anonimответить

А кто получил откаты за проекти ,,кругов,, кто втюхивает на всех улицах одновременно свои бордюры и асфальт, кто придумал стоянки не поперек, а вдоль, кто наставил светофоров через каждые 150 метров с интервалом в полторы минуты, чья идея сделать в центре города улицы с односторонним движением, при этом на большинстве с них изменить столетнее направление?

anonimusответить

Соколов на место мэра попал случайно, из кресла "Спорт комитета", его туда просто воткнули как свадебную куклу. Он понятия не имел и не имеет что такой экономика и бизнес. Потому и результаты его "мэрствования" были абсолютно НУЛЕВЫЕ! "Тому що ЛОЛ!"

Anonimответить

Он принял разваленный город во всех отношениях. Не строил фонтанов, не разворачивал памятники, не лепил ,,кругов,, себе в прибыль, но сумел в то время, при минусовом бюджете удержать город на плаву. Минус в том, что позволил кое кому прихватизировать рынки, торговые центры , автостоянки, оптовые базы, кабельное телевидение, заводы ЖБИ, асфальтные заводы, мукомольные заводы, в том числе один из передовых в Украине по ул. Жабинского, здесь ему, милиции и прокуратуре большой минус

Anonimответить

Ага, ещё и сам разбогател нехило на зарплату мэра. А запомнился тем, что дарил часы выпускникам и КВН проводился "под патронатом мэра Соколова". Всё, больше о нём вспомнить нечего.

Ольга М.ответить

Соколов зберіг місто. Згадайте той час. Заробітна плата -проблема. Вода проблема, ціна на електроенергію. А місто жило . працювало , харчування безкоштовне в школі. Розроблено багато проектів, які використовують Атрошенки А забудова Масанів. тепло на Рокосовського, . Це при тому Що 80% бюджету віддавали в Київ. Да роздавав годиники , проводив КВН, стадіон був в Чернігівській власності, День Перемоги проводив урочисто та з турботую про ветеранів.

Ответ2021-05-04 16:59:50 ответить

Умейте обождать. Ни единый мер в Чернигове не сделал столько, как Атрошенко. Да, придраться можно к любому руководителю за любую работу. Но все видят и отзываются только с позитивом. И я тоже поддерживаю Атрошенка. Он сам трудится и всех держит в сегодняшнем ритме жизни. Трубы не будут заменять, то скоро Чернигов будет ароматизирован фекалиями в это время коронавирусное. А вот мусороперерабатывающий завод нужен, но не всё так быстро и опрометчиво делается. Семь раз отмерь и один отрежь. Аноним, радуйтесь, что это всё есть в городе, где есть такой хозяйливый руководитель!

Anonimответить

Вы о ком? Кто хозяйливый руководитель?

Anonimответить

Хохма)Да куда не глянь, одни хозяйственники) Как никак 30 лет "успешно" хозяйничают) Смешат такие причуды-поклонители своими комментами))) Подождите .будет вам и заводы и параходы)) заживем.. куда там

Anonimответить

Не правильная трактовка. Не ,,сделал, а заработал. Я бы даже сказал немножко правильнее, но боюсь, что модератор не пропустит. Это суд решает.

Залупин Вадик2021-05-04 19:00:36 ответить

Кто знает стиль... Говно прикрыть шторами... Оглянитесь и ужаснетесь... Ну если умный то поймет.

Аноним ответить

Всё верно пишете! Главное, сделать красивую обёртку. Через пару лет всё рушится.

Anonimответить

Та вы "обождите"))) как там сверху написал один. Все будет))

Anonim2021-05-05 00:30:40 ответить

Как там "хоть шото"? ))))

Anonim2021-05-05 07:59:29 ответить

О да, у Соколова не было ни на что денег Лол -))))

Anonim2021-05-05 09:54:27 ответить

Демократия? Она у нас уличная. И нужна для подавления не уличной демократии.

Anonim2021-05-06 18:16:01 ответить

А что Косых никто не вспомнит? Первый мер Чернигова эпохи независимости (и перестройки). Самые трудные годы - конец 80-х и начало 90-х - выпали на долю Косых. Навскидку: при Косых была создана первая в истории Чернигова городская газета - "Черниговские ведомости". Раньше чисто городских газет вообще никогда не было. Ни при царе, ни при Союзе. Только областные. Черниговское ТВ - при нём же. На долю Соколова выпали тоже очень нелёгкие годы. Главная заслуга - не дал Чернигову ни разрушиться, ни стать помойкой. Чище и красивее Львова был уж точно. Сравнивал. Ну, Рудьковский ещё у нас был. Это точно - наше главное достижение за 30 лет. Другие времена - другие мэры. Сейчас, видим - Атрошенко. И лично я не против фонтанов. Жаркое лето - фонтаны не помешают. Ничего плохого в фонтанах не вижу. Распределение финансов - другая тема. Я бы на ремонт своего подъезда и двора направил. И на разваривание заваренных мусоропроводов. Косых и Соколов с чистотой справлялись.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
ФК «Чернігів» програв останній матч в сезоні Другої ліги 2021-06-12 21:09:45 На Чернігівщині – 54 нові випадки COVID-19. Одужало – 170 2021-06-12 17:12:11 Рухи світла. Відомий у світі художник вперше презентував свою виставку... 2021-06-12 15:57:15 До уваги пасажирів: зміни на автобусному маршруті №36 2021-06-12 15:23:04 Реконструкція мереж на Київській добігає кінця, тут завершують абонент... 2021-06-12 15:18:49 Молодь за кермом міста. Чим займатиметься новий склад молодіжної міськ... 2021-06-12 14:35:08 Медична допомога для хворих, що потребують постійного лікування. Що зм... 2021-06-12 14:12:18 У Чернігові викрили шахрайський колл-центр 2021-06-12 14:01:42 На Чернігівщині оптоволоконний Інтернет проведуть у понад 450 сіл 2021-06-12 13:16:05 На вулиці Шевченка ОТКЕ ремонтує тепломережу, яка забезпечує теплом 32... 2021-06-12 10:35:57