«Зеленбуд» запустить масштабну програму з озеленення Чернігова. На неї підуть сотні мільйонів гривень з бюджету

2021-08-03 11:42:57
5652 39
На сьогоднішній нараді у мерії очільник комунального підприємства «Зеленбуд» представив присутнім програму розвитку озеленення міста на 2021-2025-й роки. Згідно інформації з відеопрезентації, програма передбачає шалені витрати кожного року. Нижче читайте про те, які вулиці та мікрорайони міста озеленять в найближчий час та які кошти на це плануюють витрачати.



Програма включає в себе комплекс заходів по відновленню зелених насаджень та вуличних і прибудинкових територій, висадку нових видів дерев та кущів, реконструкцію зелених зон під нові сквери, облік та збереження інснуючих зелених насаджень, лікування та догляд за деревами, боротьбу з фітопатогенними захворюваннями рослин, організацію тепличного господарства та створення розплідника на базі комунального підприємства, створення єдиної системи управління зеленими зонами міста.

Програмою передбачається відбір нових рослин стійких до хвороб, загазованості, адаптованих до несприятливих умов міського навколишнього середовища. Зокрема, липа європейська, клен гостролистий, червоний і клен Фрімана, платан іспанський, граб звичайний, ліквідамбар смолоносний, черемха венгірська.

Параметр обхвату стовбуру дерев, які закуповуватимуться дорівнюватиме 20-25 сантиметрам. Вартість одного саджанця коливатиметься від 10 до 30 тисяч гривень, в залежності від породи. Більшу частину зелених насаджень складатимуть липи та клени, орієнтовною вартістю 14.5 тисяч гривень.

Роботи з поновлення зелених насаджень за планом розпочинаються у 2021 році із заміни дерев на ділянках: вул.Шевченка від Красної площі до вулиці Мстилавська, та від вулиці Мстиславська до вул.Пушкіна; від Красного мосту до вул.Молодшого; від вул.Молодшого до вул.Рокосовського - клени, липи та платани.

На відрізку вуд.Князя Чорного від вул.Толстого до вул.Кирпоноса - клен гостролистий. На вул.Гетьмана Полуботка біля Апеляційного суду та від Красної площі до вул.Пушкіна - граб звичайний та липа європейська. Вулицю Хлібопекарську від Проспекту Перемоги до вул.Князя Чорного прикрасять ліквідамбар смолоносний. На ділянці від вул.Мстиславська до вул. Полуботка до Проспекти Перемоги будуть висаджені липи європейські.

Загальна кількість дерев, які планують висадити на цих ділянках впродовж 2021 року - 625 одиниць. Вартість рослин, та робіт з їх висадки складатиме 9 665 299 гривень.

Впродовж 2021-2025 років роботи із поновлення зелених насаджень охоплять всі мікрорайони міста. Зокрема, нові дерева планується висадити на вул.Рокосовського, Коцюбинського, Кирпоноса, Доценка, Космонавтів, Толстого, 1 Травня, Льотній, Козацькій, Єськова, Всіхсвятській, Старобіолуській та інших.

У 2022-му році планується висадка 856 дерев на суму 15 044 866 гривень.

У 2023-му запланована висадка 897 дерев на суму 20 281 002 гривень.

На 2024-му році в проєкті передбачена висадка 987 дерев на суму 23 957 768 грн.


Роботи з озеленення протягом 2024-2025 років охоплять більш віддалені мікрорайони та вулиці міста. Зокрема, в 2025-м році пропонується висадити на вулицях Пухова, Єськова, Музична, Гагаріна та інших 901 дерево на суму 22 мільйони 55 тисяч 700 гривень. Програма передбачає поновлення зелених насаджень прибудинкових територій і багатоквартирних житлових будинків, в тому числі озеленення ділянок біля новобудов, де відсутні дерева.

Впродовж 2021-2025-го року заплановано підсадити 2 250 дерев. У 2021 - 250 на суму 2 млн. 836 тисяч. Надалі по 500 дерев щороку.

Орієнтовна вартість витрать на закупівлю та насаджень та роботи з їх висадки 30 млн. 446 тисяч гривень.

Окремим важливим завданням програми є виявлення і облаштування зелених коридорів, бульварів, пунктирне розташування скверів по пішохідних напрямках. Розроблена схема розвитку скверів та бульварів, розміщених у пішохідних напрямках, передбачає об’єднання зелених зон всіх мікрорайонів міста. Вона спирається на генеральний план розвитку Чернігова.

Вже визначено 30 основних місць, де в період з 2021 по 2025 роки заплановано реконструкцію зелених зон, переважно під сквери.

В перспективі є ще 22 резервні зелені зони, де також доцільно провести реконструкцію території.

Додатково пропонується проєкт так званого зеленого коридору, вздовж річки Стрижень від вул.Єськова через Красний міст до Золотого берега. Він охопить велику площу і може бути реалізований в кілька етапів, протягом тривалого часу.

На сьогодні розроблено концепції 9-ти зелених зон. Зокрема у 2021 році завершиться реконструкція двох скверів на Пяти Кутах та Театрального скверу по вул.Родимцева. Ідея скверу на Пяти кутах передбачає облаштування 5-кутної зони відпочинку на розі вулиць Л.Боднарука та Проспекту Перемоги. Розрахункова вартість проєкту 4 млн. 501 тисяча гривень.

Театральний сквер, який почали облаштовувати Молодіжного театру на вул.Родимецва у майбутньому стане зручним місцем для очікування театральних вистав та відпочинку містян. Вартість робіт 1 млн. 155 тисяч гривень.

У 2022-му запропонована реконструкція 6-ти зон відпочинку та створення скверів і садів. Зокрема сквер по вул. Гончій. Його розташування - зелена зона навпроти Академії Державної пенітенціарної служби. Орієнтовна вартість 15 млн. 82 тисячі гривень.

За підтримки Вірменської общини Чернігова створена концепція саду Параджанова на розі Проспекту Миру і вул.Вячеслава Чорновола. Орієнтовна вартість прєкту 17 млн. гривень 270 тисяч.

"Китайський сад" також має стати окрасою Чернігова. Запланований вздовж так званої "Китайської стіни" біля будинку №4 по вул.1 Гвардійської армії. Його орієнтовна вартість 14 млн. 523 тисяч гривень.

Вздовж так званого малого Проспекту, зокрема на перехресті Проспекту Перемоги з вул.Рокосовського і Молодіжною передбачена реконструкція зеленої зони і благоустрій 2-х локацій - саду Левка Лук'яненка і саду Степана Носа. Меморіалом української незалежності, боротьби за неї буде сад Левка Лук'яненка, який починатися на розі вул.Рокосовського та Проспекту Перемоги і простягатиметься вздовж Проспекту. Орієнтовна вартість проєкту 68 млн. 995 тисяч гривень.

Сад присвячений Степану Носу, який відомий, як один з перших борців за незалежність України і щирий патріот буде розміщений на розі Проспекту Перемоги та вулиці Молодіжній. Орієнтовна вартість 58 млн. 225 тисяч.

Також у 2022-му році пропонується провести зеленої зони та реконструкцію під сквер по вул.Незалежності.

Попередні розрахунки заходів з реконструкції скверів, запланованих на 2022-й рік складають 211 мільйонів 906 тисяч гривень.

Протягом наступного 2023-2025 років роботи над облаштуванням створення зелених зон та скверів продовжаться і в інших частинах міста. Зокрема пропонується реконструкція однієї з улюблених пішохідних зон чернігівців - вулиць Серьожнікова та Святомиколаївської. Благоустроєні зони відпочинку та дозвілля з’являться в усіх мікрорайонах. Очікувані витрати за цим напрямком майже 2 мільярди 700 тисяч гривень на 4.5 роки, включаючи реконструкцію та благоустрій зеленої зони під зелений коридор вздовж Стрижня, орієнтовна вартість якої 962 млн. 250 тисяч гривень.

Однією зі складових програми розвитку озеленення міста Чернігова є запровадження системи сучасного електронного обліку зелених насаджень міста на платформі Інспектрі.net, або її аналогів. В планах провести облік 50 100 дерев до 2025-го року. Передбачається розробити та запровадити окремий порядок, який буде регулювати процес обліку, висадки, лікування та видалення дерев. До обліку планується долучити співробітників КП "Зеленбуд", студентів вишів та громадських активістів. Витрати на роботи за напрямком 115 тисяч гривень. Передбачено 5% від вартості висадження нових насаджень направити на їх догляд та лікування, що становитиме 6 млн. 73 тисячі гривень.

Для навчання фахівців пропонується створити Центр сучасної арбористики та урбанізму. Орієнтовні витрати на його створення і утрмання - близько 600 тисяч на 4-5 роки.

З метою використання в озелененні міста власного посадкового матеріалу в програму включені заходи з організації розсадника та тепличного комплексу-оранжереї на базі КП "Зеленбуд". Витрати на ці заходи орієнтовно можуть складати 10 млн. та 11 млн. гривень відповідно до напрямків.

Очікуваний результат Програми - поліпшений естетичний вигляд зелених зон міста та сприятлива екологічна ситуація, комфортний для мешканців Чернігова міський простір.

Мер міста Владислав Атрошенко дуже схвально відгукнувся про представлену Стахом програму, а також зауважив, що мав перемовини з Вірменської общиною, щодо закладення саду Параджанова. І сад назвуть на честь цього відомого кінорежисара тільку тому випадку, якщо община надасть не менше, як 75-80% відсотки від вартості запланованих витрачених коштів. Також він сказав, що хотів би додатково побачити програму, в якій зможе прийняти участь будь-який бажаючий і за власний кошт закласти алею, висадити дерева в місті. Готовий подати власний приклад - посадити 20-30 дерев. Мовляв, у місті є багаті люди, які зможуть наслідувати цей приклад, котрі іздять на автівках від 200 тисяч доларів. Також було запропоновано долучати представників бізнесу до облаштування зелених зон.

Також мер сказав, що по програмі можуть бути коригування і депутати будут дивитися на фінансову спроможність міста, коли питання програми будуть виносити на сесію.

Ми попросили надати коментар з приводу представленої програми відомого у місті правозахисника і екоактивіста Олекандра Гашпара, оскільки суми, які звучали під час презентації програми - просто нереальні. В середньому з міськбюджету буде йти 500 доларів на закупівлю та висадку одного (!!!) дерева. І це на фоні того, що в ході ремонту доріг по всьому місту здорові прекрасні дерева вирубали десятками (ми пубклікували фотофакти неодноразово), а їх вартість набагато вища, адже це вже дорослі пишні дерева, а не 5-10-річні саджанці.

Також не зрозуміло, чому з міськбюджету має фінансуватися озеленення біля новобудов. По-перше, тому, що забудовники рубають ці сами дерева (наприклад, липи на вул.Кільцевій, де будує житловий комплекс Основа-Буд7 та навпроти зведено ЖК "Мрія"), по-друге, у людей що купують квартири по ціні від 30 тисяч доларів мають бути кошти і на те, щоб озеленити свій двір, а як ні, то це мають робити забудовники, які здають будинки, іноді навіть без місця під парковку та дитячий майданчик, не кажучи уже про те, що жоден забудовник не побудував ні одного дитсадка ні іншого важливого соціального обєкту біля своїх будинків.

Цитуємо відповідь Олександра Гашпара:

- На жаль, не дивився цю нараду сьогодні. Але, я так розумію, що це ще не виділення грошей, і таке питання повинно пройти через сесію. Якщо вони хочуть 15 млн. витратити на 600 дерев, то це звичайно небачене свято для тих, хто буде брати участь в такій закупівлі.

Так, звичайно ці кошти ще не виділено, але хто сумнівається в тому, що монобільшість "Рідного дому" проголосує "ЗА"?

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (39)
Тема Стах2021-08-03 12:17:39 відповісти

Наконец-то Ламбу куплю. Или Феру.

Аноним2021-08-03 12:52:07 відповісти

Дерибан бюджета!!!

Anonim2021-08-03 12:52:30 відповісти

Гладко было на бумаге... Разумно: облік та збереження інснуючих зелених насаджень, лікування та догляд за деревами, боротьбу з фітопатогенними захворюваннями рослин, організацію тепличного господарства та створення розплідника на базі комунального підприємства, створення єдиної системи управління зеленими зонами міста. Только довести это до логического результата: если мы ловим каштановую моль, то ловим её пять лет подряд, развешивая ловушки каждый год. А не один сезон и всё, денег нет! Если боремся с дуплистостью - то методично заделывая каждое дерево. Вместо "кронирования" уничтожившего 2/3 зелёных насаждений в городе - своевременно обрезаем усохшие ветви и укорачиваем слишком длинные в присутствии специалиста по зелёным насаждениям, а не под чутким руководством водителя автокрана... Про учёт насаждений и говорить нечего... Сохранение и лечение касается только свежепосаженных. Остальные все как одно аварийные или "досягли вікової межї"...

SYNYA2021-08-03 13:00:23 відповісти

В Киеве уже Зеленбуд нагибают по муткам, так теперь ВЫталЫк предложил Атрону продолжить куевскую муть в Чернигове... Понятно очыльник зразу погодывся.

Anonim2021-08-03 13:01:32 відповісти

Звідки такі ціни на саджанці???? https://botanicmarket.com.ua/lipa-yevropeyska-pallida/

Anonim2021-08-03 13:13:12 відповісти

Подбор видов для озеленения очень спорный. Например, "Ликвидамбар смолоносный очень популярен в качестве декоративного дерева, известного своей яркой осенней листвой. Среди недостатков при посадках следует назвать непрочную древесину и ломкость ветвей при сильном ветре. Опадающие в изобилии плоды с шипами могут засыпать окружающую лужайку, если их вовремя не убирать" (как и у модных нынче платанов)... Это при том, что сейчас каждое дерево выше полутора метров ЖКХ объявляет аварийным... А ведь при разумном подходе можно сохранить взрослые деревья даже при строительстве нового дома, если учесть это при проектировании объекта строительства (хороший пример - дом на углу Молодчего и Шевченко - там очень уютный двор за счёт именно старых деревьев, сохранённых от старой застройки).

Anonim2021-08-03 13:39:40 відповісти

А есть ли у зеленбуда гарантия на их товар? Если дерево за 30 тыс высыхает, кто возмещает убытки? При таком количестве уверен таких деревьев будут десятки.

Anonim2021-08-03 13:47:11 відповісти

Здорово,вырубают деревья,которые приспособлены к региону и живут и растут тут всегда и будут теперь закупать и высаживать нечто иное за немалые деньги. Одни катальпы чего стоят.Кроме того,что они зеленые толку от них ноль.И с остальными так же будет.

ZakharAl3відповісти

Здесь вы не правы. Каштаны раньше прекрасно росли. Пока их не начала поедать балканская моль. А поскольку листья она поела, а без листьев дерево засыхает. Вот почти и каштанов у нас не останется.

петя2021-08-03 14:20:17 відповісти

На Стаха смотреть страшно, конченный человек, за то теперь в схему влился...

Гройсьмань2021-08-03 15:59:39 відповісти

Больно смотреть на те деревья которые посадили и не поливали! Они так и стоят по городу усохшие -как памятники людской злобе... Много на Рокосовского... Понимаю что это выгодно, вырощенные саженцы очень дороги и на этом идут серьезные "подъемы" кто "в теме"...

ЗДРАВЫЙ СМЫСЛ2021-08-03 16:10:50 відповісти

Читаю комментарии, и просто поражаюсь. Сплошной негатив и ненависть. Люди, АУУ!! Вам представляют масштабную программу озеленения города, а вы только злитесь по этому поводу. Понятное дело, что стоимость закупок будет завышена на много. Понятно, что деньги всегда можно найти куда потратить иначе. Понятно, что будут деревья, которые не приживутся. Та и вообще вся эта затея - дерибан денег. Это все понятно. Но вы посмотрите на ситуацию с другой стороны. Деньги крадутся на реконструкции и благоустройстве города, а не тупо на виртуальных услугах как во многих городах нашей страны. Пусть потратят 10-15 миллионов на создание и реконструкцию хорошего сквера, чем потратят 5 млн на покраску старого бордюра на этом убитом сквере

жительвідповісти

А я не понял, а у нас что пустыня? И один верблюд не видит насколько зелен наш город? Понятно что меру надо постоянно обдирать город, чтобы бюджет был постоянно пустым. А с другой стороны можно свободно купить гелик, сесть пьяным за руль, разбить его и потом удрать и искать крайнего. И хорошо что что-то делает, независимо от того грабит или убивает.

Anonimвідповісти

Здравый Смысл, ты рассужлаешь как типичный россиянин "Да, воруют, но хоть что-то делают".))) Чувак, так они же воруют из наших денег, мы же налоги платим. Это все равно как если у тебя зарплата 20 тыс, но работодатель даёт тебе только 8 тыс. И ты такой "Ну, да, он обокрал меня, но хоть что то отдал. А мог же вообще зарплату не деньгами, а тушенкой просроченной выплатит. И на том ему спасибо"

петявідповісти

нехера себе ты песню запел, что значит "воруют, но хорошо что что-то делают" слова "воровать" и "хорошо" не вяжутся ни в одном контексте....вор-позор и детям и внукам!!! другое дело ни детям ни внукам не досталось от природы чувство "совесть" как и впрочем отцам и дедам....про таких говорят "жил, срал, воровал, помер и хорошо, на одно гавно на Земле меньше стало!!!

Anonim2021-08-03 16:20:18 відповісти

Человек делает свою работу,для этого его и брали.Но а то ,что через чур сильно резво это уже чуть не нормально,но если у прокуратуры нет к нему вопросов то значит все нормально.Так,что господа активисты не надо шум подымать.

Гражданин2021-08-03 16:32:23 відповісти

Было не плохо если бы взялись за общественный транспорт. Это жуть #1

ЗДРАВЫЙ СМЫСЛвідповісти

Это да. Маршрутки - скотовозки. Но эту проблему невозможно так просто решить в нищем государстве с низкой платежеспособностью населения. Маршрутки - это частные перевозчики в основном. У них маршруты на тендере выиграны. Даже если эти тендеры аннулировать, то покажите мне перевозчика, у которого автопарк хороший, а не гадюшные богданы? У нас ведь вся страна на таких. Ни одному перевозчику никогда не окупятся импортные автобусы. Ведь их не только закупить, а еще и обслуживать нужно. А стоимость перевозок регулируется. Дороже возить нельзя, да и никто не будет ездить

Anonimвідповісти

Брехня, в Виннице, например, не так. Там конченые Газели вообще в маршрутках не использовали никогда, людей возят на Спринтерах и подобных европейских бусах. Да, они б/у, но они лучше, удобнее и долговечнее Рут и Дельфинов.

Anonim2021-08-03 18:10:25 відповісти

А тут все грязью Стаха поливают, мол алкоголик, и всё такое... Что бы я был таким алкашом и сумел рыло всунуть в такое клондайк. Знатно дурней постригёт, не зря хабари брал.

петявідповісти

Тухлая бездушная оболочка твой Стах!!! нахрен такие деньги, если каждый, мимо проходящий, глядя в это лицо понимает что перед ним тухлая оболочка...

Anonim2021-08-03 19:16:48 відповісти

Озеленение в надежных руках! Наверняка многия озеленятся!

Анатом2021-08-03 21:16:12 відповісти

Да озеленятся пусть это восхваляющие, до собственной трупной зелени... На том и порешим. Быть тому.

Стаха на нары!2021-08-03 22:12:25 відповісти

Владик умыл руки, поставил на дерибан Артемку, который должен был уже 2й срок мотать за взятки. По законам КНР Артемку уже б к стенке поставили

Anonimвідповісти

+100500

Аноним2021-08-04 09:20:56 відповісти

Козлы они. Им бы ещё эти сажанцы научится поливать. По городу процентов 30 высаженных в этом году деревьев засохли или почти засохли.

Anonim2021-08-04 11:38:07 відповісти

Городу нужны липы, дубы, рябины для птиц в зимний период. Все эти деревья подчеркивают родную природу, дают чудный воздух, тень и стоят в 100 раз дешевле. Некуда деньги потратить? Старые мосты через Стрижень переделайте, городские подземные коммуникации, автобусный парк и куча механических задач.

Anonim2021-08-04 11:55:43 відповісти

Вот зачем на этой посаде нужен кристально чистый Стах!

Anonim2021-08-04 13:46:54 відповісти

пане мер, прекрати трынькать куда-попало наши налоги ! петиции читай !

Atron2021-08-04 17:09:19 відповісти

Во Артемке фартануло, точно озеленится

Anonim2021-08-04 22:20:30 відповісти

А я все думал как и зачем Артемку поставили на должность. Вот все и стало на свои места

Anonim2021-08-04 22:25:11 відповісти

Зеленмуть, а не Зеленбуд...денюжки налогоплательщиков уйдут в карманы дельцов

Anonim2021-08-05 00:00:06 відповісти

Итак, ищем на первом попавшемся сайте "Липа европейская Паллида". Высота 300-350см. Обхват ствола - 10-12см. Диаметр кроны - 60-80см. РОЗНИЧНАЯ цена - 3500грн. Ок, может мы ищем сильно мелкое дерево. Берем по-максимуму на другом сайте. Высота 6,5-7м. Диаметр ствола 40-50см (пол метра!!!) РОЗНИЧНАЯ цена 24200/шт. (сайт GreenGarth). Планы зеленбуда - На 2024-му році в проєкті передбачена висадка 987 дерев на суму 23 957 768 грн. Примерно 25 тыс грн/шт за ОПТОВЫЙ оргомный заказ. Почему бы журналистам не поинтсресоваться, где их выращивают и закупают, а также не замерять диаметр новых деревьев? ;) Из тех новых деревьев, что сажали до этого, по диаметру ствола больше 10см там вряд ли наберется.

Anonimвідповісти

Откуда у нас журналысты?

Anonim2021-08-05 00:08:02 відповісти

2,7 млрд - можно сделать кап ремонт Гор.Сада про проекту из Харькова с кучей современных аттракционов, контактным зоопарком, обустройством рек, спортивных площадок и т.д. Хотелось бы увидеть проекты парков. За такие деньги у нас город должен превратиться в огромный ботанический сад.

SYNYAвідповісти

За 2.7 мллиарда можно обновить весь троллейбусный парк... И убрать окончательно хламовозы.

Anonimвідповісти

Почему не публикуют конкретные расчеты на что конкретно уйдут деньги? Закупка деревьев, каких именно деревьев, характеристики, цена? Если разбежность с рынком 10% это норма, если 1000% - это наглый дерибан.

курт2021-08-05 11:18:12 відповісти

афера века на зелени.

Anonim2021-08-10 08:59:37 відповісти

Пропал калабуховский дом

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Маша Матвієвська: історія жінки, яка після пересадки нирки відчула сма... 2025-07-16 11:03:08 На Чернігівщині попрощались з шістьма захисниками 2025-07-16 10:05:42 У Чернігові підпалили бар-ресторан «Ля Опера» 2025-07-15 13:48:52 Чернігівська броварня, яка є частиною пивоварної компанії ABINBEV EFES... 2025-07-15 13:33:37 У Ніжині активно розвивають художню та естетичну гімнастику 2025-07-14 16:54:25 З початку року на водних об’єктах Чернігівської області вже загинули 2... 2025-07-14 15:47:52 На фронті загинув журналіст із Чернігова 2025-07-14 14:48:14 Як вберегти улюбленця від спеки. Поради від ветеренара 2025-07-14 14:42:59 Не купуйте цю сіль, від неї псується консервація 2025-07-14 13:30:36 На Чернігівщині лисиця покусала козеня і заразила сказом 2025-07-14 12:51:43