Поліцейська врятувала шестикласника
2025-04-28 12:33:06



День 18 квітня, мабуть, ніколи не зможуть забути в Старобілоуському ліцеї (Чернігівський район), а особливо шестикласник Артем Жданов та інспекторка служби освітньої безпеки Ангеліна Остапенко. Якби не вона, 12-річного хлопчика могло б спіткати непоправне...
24-річна лейтенантка поліції Ангеліна Остапенко живе в Чернігові, а в Старобілоуському ліцеї працює із 27 січня цього року.
— Забезпечення безпечного освітнього середовища: щоб до ліцею не потрапили сторонні особи, щоб ніхто не проніс виробів/речей, які за своїми фізичними чи хімічними властивостями можуть зашкодити життю та здоровю учасників освітнього процесу; проведення просвітницьких і превентивних заходів, — чітко відповідає на запитання про свої обов’язки поліцейська.
Тієї п'ятниці сталося її, так би мовити, бойове хрещення на цій посаді.
— О 16.45 я була на обході території ліцею і почула всередині дитячі крики. Кинулась туди. На першому поверсі біля кабінету 1-Б класу лежав Артем... у калюжі крові. Виявилося, що він біг коридором і правою рукою наскочив на двері, поранився об ручку. Дуже злякався, лежав і кричав. Я зразу ж почала надавати йому домедичну допомогу — наклала турнікет, який у мене завжди із собою в аптечці.
Одночасно з Ангеліною крики хлопчика почула соціальний педагог Анна Корбаш, яка була неподалік.
— Ми підбігли до Артема разом з Ангеліною Ігорівною. Поки вона зупиняла йому кровотечу, я викликала «швидку» і зателефонувала Артемовому татові.
— Я приїхав, коли поліцейська вже наклала турнікет, причому зробила все правильно, записала час накладення і на самому турнікеті, і ще й на синовій руці (турнікет може бути накладений певний період), - говорить зі знанням справи, як колишній військовослужбовець, батько Артема Станіслав Жданов. — Також уже прибула швидка допомога. Синові перебинтували руку, витерли його (бо він був весь у крові) й повезли в Обласну лікарню. Я поїхав із ним.
Мама Артема — Оксана Вікторівна — військова, тому не могла покинути служби, щоб також бути поряд із сином.
— Іще там, на місці, мені було важливо з'ясувати обставини — як саме все сталося. Син розказав: він біг, а двері в коридорі від протягу почали причинятися. І на бігу Артем наткнувся на ручку дверей, вона вштрикнулась йому в руку в ділянці ліктя із внутрішнього боку й розірвала її до кості (аж частину кістки видно було), ушкодила судини.
Була глибока рвана рана. Лікар сказав, що поранення складне, потрібна госпіталізація. Артем втратив багато крові, але, за словами лікаря, доливати її не знадобилося — юний організм сам впорається, відновиться. Сина прооперували, рану зашили. Він і досі в лікарні. Сьогодні (22 квітня. — , Авт.) ми були в нього, ще до п’ятниці лікар хоче поспостерігати за ним.
Відвідала свого врятованого в лікарні і поліцейська.
— Артем Вам дякував?
— Обняв, усміхається Ангеліна. — Дякував іще тоді, коли ми чекали на «швидку». Взагалі він був молодцем: швидко заспокоївся і, коли я накладала йому турнікет, терпів, і сльозинки не проронив. А ось його старша на два роки сестричка Софійка, примчавши й побачивши, що сталося, дуже злякалася за брата, розплакалась, мені довелося її заспокоювати.
— Так, Артем тримався, відповідав на всі запитання, — додає Анна Корбаш. — сказав: «Я більше ніколи бігати не буду!»
— Син уже нормально почувається, ні на що не скаржиться, каже, що рука вже менше болить, пальці почали працювати.
І він, і вся наша родина дуже вдячні поліцейській! Якби не вона, могло б статися, не дай Боже, найгірше... Наша Софійка теж хвалила поліцейську: мовляв, вона дуже добра людина, пояснює, навчає їх, школярів, що треба робити в різних ситуаціях.
— Працівники «швидкої» зазначили, що саме умілі дії Ангеліни Ігорівни врятували дитині життя, адже в Артема відкрилась венозна кровотеча, — говорить директор Старобілоуського ліцею Сергій Пархоменко. і додає:
- Програма зі створення Служби освітньої безпеки дуже потрібна і корисна, бо в ліцеї бувають різні ситуації, коли втручання поліцейського необхідне. Працюючи з дітьми, всього не передбачиш. Сам цей випадок стався в другій половині дня (на перерві під час другої навчальної зміни), коли в нашого медичного працівника робочий день уже завершився. У шестикласників закінчився урок української літератури, наступний у них мав бути в цього ж учителя, вона відпустила дітей на перерву і піднялась на третій поверх в учительську, аж тут таке сталося...
У нас всі учні хороші, але ж це діти... Якщо хтось із них інколи трішки порушує дисципліну, Ангеліна Ігорівна допомагає нам їх виховувати. Ця робота не обмежується лише превентивно-виховними бесідами, але й вони часто проводяться. Коли таку бесіду проводить не вчитель, а людина у формі, це більш ефективно.
Джерело: газета "Гарт", Аліна КОВАЛЬОВА
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Артем Шведченко з Чернігівщини повернувся з полону
2025-04-28 15:51:14
У Чернігові помер Ярослав Муренко, який пролежав у комі 8 років
2025-04-28 15:40:17
У Чернігові кондуктор тролейбуса №9 насміхався з військовослужбовиці н...
2025-04-28 15:29:10
Вчителі ліцею №15 ведуть уроки в СІЗО, для учнів, які наводили російсь...
2025-04-28 15:08:33
На три мільйони гривень залізничний ліцей закупив автоматів, касок, бр...
2025-04-28 14:34:24
У Чернігові рідні зниклих воїнів отримали консультації від представник...
2025-04-28 14:24:32
На Чернігівщині попрощалися з трьома захисниками
2025-04-28 12:40:47
Поліцейська врятувала шестикласника
2025-04-28 12:33:06
У Чернігові волонтери організували прибирання лісу біля садиби Глібова
2025-04-28 12:22:00
З могили Михайла Коцюбинського у Чернігові прибрали цитату Максима Гор...
2025-04-28 12:16:19
Що ж це за ручка така на дверях яка розсікла судини хлопчика .