Оголошення

Перша заступниця мера Сновська роздала гроші для родин захисників своїм колегам та дочці, яка живе за кордоном

2025-05-08 13:13:57
7007 3
...Старший солдат, сапер механізованого батальйо­ну Юрій Моховик зі Шкробового Суничненського старостату (Сновщина) загинув 31 травня 2023-го під Авдіївкою на Донеччині. Його дочці то­ді ледве виповнився рік. Юрію не судилося побачити, як вона зробить свої перші кроки, по­чути її перші слова. А малень­ка впізнаватиме татка тіль­ки на фотографіях. На них він здебільшого — військовий (у 2007-2010 роках служив за контрактом), студент (закін­чив Запорізький університет за напрямком «фізичне вихо­вання»). Там, де Юрій поряд із дружиною Мариною, він за­вжди усміхнений.
Дочка буде рости, доросліша­ти, а татко назавжди залишиться 35-річним.
Марина стала вдовою в 31 рік. Разом вони прожили недовго. Бу­ло багато спільних планів і мрій. Та жодна вже не здійсниться.

Артем Нагайченко з Попіль­ні цього ж старостинського округу одружитися не встиг. Він був мобі­лізований першого дня повномасштабного вторгнення. Служив поміч­ником гранатометника. Загинув 12 червня 2023-го — теж на Донеччи­ні: у районі села Сторожеве Волноваського району. Через півтора місяця після свого 30-річчя. Артем закінчив Чернігівський технологіч­ний університет. «Був дуже позитивним. Любив життя, кохав свою ді­вчину, писав вірші», — кажуть ті, хто його знав. Немало душевних віршо­ваних рядків Артем приовятив матері — Ніні Миколаївні. Майже два роки в її серці — постійна невимов­на печаль, від якої немає порятунку.





На фото Юрій Моховик і Артем Нагайченко, які віддали свої життя, захищаючи Україну


..І Марина, і Ніна Миколаївна були в списках на отримання одно­разових виплат у розмірі 21 тис. гри на придбання твердого побуто­вого палива (ці виплати передбачені Меморандумом про підтримку при­фронтових громад під час зимово­го періоду 2024-2025 років, підпи­саним 24 серпня 2024-го Мінреінтеграції та Агентством ООН у спра­вах біженців). Але виплат не отрима­ли — як і частина їхніх односельців, у тому числі рідних військових, що за­раз воюють за Україну.

Списки на отримання цієї допо­моги, як це робили і в інших округах, складала староста Людмила Кривошей та надсилала на електронну пошту керівниці гуманітарного шта­бу Сновської міськради — першого заступника голови громади Марії Єфименко. Саме вона була відпові­дальною за формування загального списку й надсилання його до ОДА.

Частина селян, які були вне­сені до цих списків, отримали до­помогу, а 81 домогосподарство «випало» (про це читайте за посиланням). Марія Єфи­менко пояснила, що це сталося че­рез неточності, допущені старостою при складанні списків, які вона в те­лефонному режимі попросила усу­нути. Людмила Кривошей, у свою чергу, переконує, що такого завдан­ня не отримувала, наголошуючи, що другий список, у якому теж були не­точності, чомусь пройшов.



На фото Марія Єфіменко, яка вважає, що гроші на паливо більш потрібні її чоловіку та дочці, яка мешкаэ за кордоном, а не родинам захисників чи інвалідам

Обурення людей досягло апо­гею, коли стало відомо, що виплати у 21 тисячу, яких не дочекались рід­ні захисників, родини, що ледве зво­дять кінці з кінцями, мають отрима­ти кілька чиновників міськради та їх­ні близькі. Шукаючи правди, селяни зверталися куди тільки могли.

— Чому і з чиєї вини так сталося, з'ясовували дві комісії - одна була призначена Корюківською район­ною військовою адміністрацією, до другої увійшли депутати нашої місь­кради. Також днями завершилося службове розслідування з цього пи­тання, — повідомила секретар місь­кради Наталія Авдієвська. — Ви­сновки комісій і службового розслі­дування збігаються.

Організацію роботи з форму­вання списків, наслідками якої є те, що частина мешканців громади не змогла отримати грошову допомо­гу, визнано незадовільною.

Більше того, згідно з оприлюд­неною міськрадою інформацією, при їх формуванні було виявлено низку порушень.

Скажімо, умовами реєстрації на отримання грошової допомоги було проживання претен­дента на території громади, до то­го ж він мав бути тільки один на од­не домогосподарство. У списках же виявилися навіть ті, хто зараз пере­буває за межами України. Крім того, члени комісії нарахували 12 домогосподарств, яких старости на ви­плату допомоги не подавали. Також була виявлена реєстрація кількох (до 4-х) членів з однієї сім’ї.

- Як міський голова, вважаю не­припустимим, що до списків не по­трапили деякі родини загиблих вій­ськових, інвалідів І групи, які зверта­лися по допомогу. Проте в них є цілі сім'ї деяких працівників міськради, — змушений констатувати голова громади Олександр Медведьов.

— Особливо прикро, що це не просто працівники, а керівники від­ділів, — уточнює Наталія Авдієвська.

Люди вимагали оприлюднення прізвищ. Міськрада задовольнила вимогу. Так стало відомо, що це — начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Світлана Виблова, її чоловік і син, який навчається в Києві, начальник відділу благоустрою та господарського забезпе­чення Ігор Богдан, а також його се­стра і мати, що мешкають у Черні­гові, начальниця відділу інформа­ційного забезпечення — заступниця керівника гуманітарного штабу Ла­риса Мартиненко, її чоловік і до­чка, яка навчається за кордоном. На трьох у цих родинах незаконно мали одержати більш ніж 60 тис. грн — це сума пенсії середньостатистичного селянина приблизно за півтора року.

Знайшли серед зареєстрова­них на отримання допомоги і рідних Марії Єфименко — чоловіка і дочку (вона зараз за кордоном). У бага­тьох випадках були зазначені недо­стовірні адреси або адреси, за яки­ми ніхто не мешкав.

Згідно з висновками комісій усі рішення (у тому числі й про невключення до остаточного списку 81 домогосподарства із Суничнен­ського старостату) Марія Єфимен­ко приймала сама. Засідання штабу, до складу якого входило 12 осіб, не проводилося.

— Чи могла його очільниці за­реєструвати начальників відділів без їхнього відома? - цікавлюсь у Наталії Авдієвської.

— Це виключено. Адже при ре­єстрації потрібно зазначати номер і серію паспорта, ідентифікаційний код, банківські реквізити (IBAN).

На запитання, яке заразу всіх на слуху, «Що далі?» керівник громади відповів:

— Матеріали роботи комісій ске­ровано до правоохоронних органів.

Вони мають провести розсліду­вання, а суд (якщо, звісно, до ньо­го дійде) — винести відповідне рі­шення. Наприклад, це може бути як штраф від 1700 до 3400 грн (згідно з ч. 1 ст. 172-7 КУпАП — за порушен­ня вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів), так і кримінальна відповідальність.

— Шукаємо фонди, щоб надати допомогу людям, які були її позбав­лені, — зазначає секретар міськра­ди. — Та дочекаються, на жаль, не всі. Не можу забути жінку, що кло­поталася про виплати для чоловіка-інваліда, який теж не потрапив до списків. Днями ми зустрілися, і вона сказала:«Уже нічого не треба. Він помер».

Дехто каже: «Було б по-людськи, якби чиновники, якщо вони отримали цю допомогу, зібрали гроші і - не чекаючи суду - на­дали тим, кому вони призначали­ся». Але до сьогодні таких випадків не було.

Джерело: газета «Гарт», Марія ІСАЧЕНКО, фото із соцмереж

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (3)
Anonim2025-05-08 13:58:05 відповісти

одна половина власти - воры, вторая - импотенты.

Шкробов2025-05-08 14:54:06 відповісти

У річці треба щуку утопити

Любов2025-05-08 16:32:20 відповісти

Повертаючись до ситуації, що склалася в громаді щодо отримання допомоги населенням громади в розмірі 21000грн на тверде печне опалення та сесії на якої було прийнято рішення " суворого" покарання т.н "догани" М.Єфіменко. Зрозуміло, що " Ворон ворону глаз не выклюет!"...Хто може це засудити, хто???.. Депутати, працівники ( держслужбовці) територіальної громади, які отримали десятки тисяч гривень цієї допомоги собі, батькам, дітям, іншим рідним та друзям.? Хто буде кусати руку, яка "положила тобі в рота" шматочок у вигляді 21 тысячі? Зараз цім людям, які не мали право та отримали цю " допомогу" на тверде пічне опалення треба або мовчати, як мінімум, або " облизувати" цю руку у знак подяки, виправдовуючи пані Марію. А ті , хто мав право на цю допомогу ( інваліди 1-2ї групи, 80+ )навіть цього не знали за відсутністю доступної для іх інформації або будучи законослухняними впевнени, що мова іде за тверде пічне опалення не звернулися за допомогою. Щодо сесіі: доцільно було розглянути питання " суворого покарання- догани" керівникові Сновської територіальної громади (за відсутність контролю, зловживання його заступником щодо оформлення допомоги) , а також ВИНЕСТИ НА РОЗГЛЯД ПИТАННЯ ЗАКРИТТЯ та ( ЛІКВІДАЦІЇ) ПОСАДИ заступника

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
У Лосинівці вандали пошкодили трибуни стадіону за 10 тисяч доларів 2025-05-08 15:00:10 Судді Новозаводського райсуду Чернігова переказали військовим понад мі... 2025-05-08 14:44:52 Вісім штучних пальм Костянтин Петренко поставив біля «ЦУМу» 2025-05-08 14:34:10 Стали відомі подробиці інциденту з вибухом гранати у магазині в Городн... 2025-05-08 14:25:14 В'ячеслав Чаус більше не опікується левом з Менського зоопарку 2025-05-08 13:40:57 Перша заступниця мера Сновська роздала гроші для родин захисників свої... 2025-05-08 13:13:57 Через проведення аварійних ремонтних робіт зміниться маршрут тролейбус... 2025-05-08 12:32:06 Чернігівські фонтани у 2025 році не працюватимуть 2025-05-08 12:28:34 У Чернігові вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні 2025-05-08 12:20:46 СБУ затримала чернігівського таксиста, який адміністрував Telegram-кан... 2025-05-08 11:52:59