Від Наталії Чернобай відмовився адвокат, а перед цим побив цивільний чоловік

2025-12-11 14:41:47
1748 0


Наталка Чернобай у судовому залі засідань 21 листопада

У Чернігівському районному суді 13 листопада розпочався суд по справі 42-річної Наталії ЧЕРНОБАЙ, чернігівки. Її судять за частиною 1 статті 111-2 «Пособництво державі-агресору», частиною 2 статті 436-2 «Виготовлення та поширення матеріалів, що виправдовують збройну агресію РФ», частиною 3 статті 436-2 «Виправдовування збройної агресії РФ» Кримінального кодексу.

У травні нинішнього року в соціальних мережах з’явилося відео, де жінка ходить Алеєю Героїв на чернігівському кладовищі «Яцево» та з усмішкою каже: «Веду репортаж с самого веселого места города Чернигова за последние два года. Хочу отчитаться, все супер-гуд. Сине-желтых тряпок становиться больше, поэтому все будет хорошо. Победа будет за нами. Слава России». Це відео жінка записувала своїм подругам, у групу в телеграмі під назвою «Сестри».

Правоохоронці з’ясували, що на відео Наталія Чернобай, секретарка судових засідань Деснянського районного суду Чернігова. Працювала на посаді з 2019 року, а взагалі в суді з 2005.

Служба безпеки затримала її 7 травня. За кілька місяців до цього, у березні, Чернобай подала документи до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб стати суддею місцевого суду. І була допущена до конкурсу.

Жінка активно вела сторінку в забороненій російській соцмережі «вконтактє», де активно возвеличувала Росію. У телеграмі при спілкуванні з російськими подругами писала: «Чтоб одни кирпичи остались от этого сраного города и недостраны». «Хочу, чтобы он висел около моего суда, а не эта тряпка» (маючи на увазі прапори. — Авт.).

16 травня Новозаводський районний суд відправив Чернобай під цілодобовий домашній арешт. Прокуратура оскаржила такий запобіжний захід.

— У спілкуванні з громадянкою, яка підписана Школьна і зареєстрована на російський номер, отримує пісню Шамана «Я русский». Наталія надсилає відповідь: «Так, я знаю цю пісню. Відповідно, буду її співати після того, коли мені ці нацики будуть зачитувати вирок», — перекладає з російської Сніжана АНДРУЩЕНКО, старша слідча СБУ в особливо важливих справах.

— Я вам клянуся, я розкаююся. Я готова відповісти за те, що писала. Прошу залишити мені домашній арешт. Я не порушую, до мене заходить дільничний. Я навіть сама не виходжу виносити сміття, за мене це роблять сусіди, — 16 травня пустила сльозу на суді Чернобай. — Я, справді, усе усвідомила за дві ночі, які провела в ІТТ. Я більше не спілкуюся з цими людьми. Це жителі Чернігова, які виїхали ще у 2012 році до Росії. Це мої старі знайомі. Це мені урок конкретний, я все зрозуміла. Ну, вибачте мені, будь ласка.

Прошу надати мені ще один шанс. У мене кнопковий телефон, я ні з ким не спілкуюся. У мене чоловік зараз у ЗСУ. Я дуже вибачаюся, залиште мене під домашнім арештом. Усю вину визнаю і готова відповісти за те, що писала, чесно.

Коли казала про чоловіка, мала на увазі Ігоря Сидоренка. На той момент він дійсно служив.

В апеляції Чернобай змінили запобіжний захід: 60 діб під вартою з правом застави 242250 гривень. Заставу за неї внесли за кілька днів. 22 травня жінка вийшла на волю.

До речі, у реєстрі судових рішень є постанова щодо Чернобай та Ігоря Сидоренка. Там йдеться: «9 липня 2025 року близько 6.40 ранку чоловік у стані алкогольного сп’яніння вчинив домашнє насильство щодо цивільної дружини, а саме умисні дії фізичного, психологічного та економічного характеру, які полягали у стусанах, штовханнях та ляпасах, ображав нецензурною лайкою, пошкодив меблі у квартирі».

Чернобай викликала поліцію і медиків. Тоді суд оштрафував Сидоренка на 340 гривень.

А розслідування тривало. Правоохоронці виявили нові факти по справі Чернобай. 4 жовтня Новозаводський районний суд Чернігова ухвалив рішення про зміну для неї запобіжного заходу. Жінку знову взяли під варту з можливістю внесення застави в розмірі 454200 гривень. Заставу ніхто не вніс.

У суді Чернобай захищав адвокат Олександр ДАНИЧ. Та він відмовився.

— Провів її по досудовому розслідуванню. Зараз нова стадія — судовий розгляд. Буде інший адвокат, — пояснив Олександр Сергійович.

— Чому відмовилися?
kiosk
— По-перше, за своїми причинами. По-друге, Наталія — моя гарна знайома досить довгий час. Брати з неї кошти не зовсім коректно.

— Раніше помічали за нею любов до сусідньої країни?

— Знав, що в неї був певний погляд на це. Але що такий сильний і не з того боку — ні.

Тепер інтереси Чернобай у суді представляє адвокатка Тетяна Дроботущенко. На безоплатній основі, призначена державою.

Підготовче засідання почалося 13 листопада. Чернобай під конвоєм завели в залу суду. Жінка схудла. На голові заплела два колоски. Спілкуватися не хотіла.

Засідання тривало кілька хвилин. Тетяна Дроботущенко просила перенести, бо залучена в іншій справі.

Наталії Чернобай продовжили тримання під вартою. Заставу не зменшили

21 листопада у Чернігівському районному суді було підготовче засідання у справі 42-річної Наталії ЧЕРНОБАЙ. Працювала у Деснянському районному суді 20 років. Спочатку помічницею судді, останні п’ять років — секретаркою. Жінку обвинувачують за трьома статтями: «Пособництво державі-агресору», «Виправдовування збройної агресії РФ», «Виготовлення і поширення матеріалів, які виправдовують збройну агресію РФ».

Тетяна Дроботущенко, захисниця обвинуваченої, яку призначила держава, подала клопотання про зменшення застави майже вдвічі, з 454 200 до 242 240 гривень.

— Я підтримую думку захисниці, — сказала Чернобай у суді.

Служба безпеки затримала жінку 7 травня. Після того як в інтернеті з’явилося відео, як вона ходить Алеєю Героїв на кладовищі «Яцево» в Чернігові, радіє кількості поховань та каже: «Слава России».

16 травня Новозаводський районний суд відправив Чернобай під цілодобовий домашній арешт. Прокуратура оскаржила такий запобіжний захід. В результаті: 60 діб під вартою з правом застави в понад 242 тисячі 250 гривень. Заставу за неї через кілька днів внесла мати її цивільного чоловіка Ігоря Сидоренка. Кажуть, гроші вносила не свої. Попросили.

22 травня Чернобай вийшла на волю. Та правоохоронці продовжили знаходити нові цікаві факти по справі. 4 жовтня її знову взяли під варту з можливістю внести заставу в розмірі 454 200 гривень.

Під час судового засідання Костянтин ЦУЦОЛ, прокурор, подав клопотання про продовження терміну тримання під вартою ще на 60 днів. Заперечив проти зменшення застави.

— Наразі існують ризики. А саме ризик зникнення, залишення місця проживання обвинуваченої, а також продовження нею вчинення кримінальних правопорушень, в яких вона обвинувачується, — пояснив прокурор.

Суддя Світлана Майборода
відмовила в клопотанні адвоката щодо зменшення суми застави та задовольнила клопотання прокурора про продовження Наталії Чернобай запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На суді були присутні рідні загиблих військових. Усе засідання Чернобай відверталася, дивилася в бік судді та адвоката.

Розмовляти з журналістами та рідними відмовилася. Наступне засідання — у грудні.

Джерело: сайт газети "Вість", Ольга САМСОНЕНКО. Фото авторки

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Від Наталії Чернобай відмовився адвокат, а перед цим побив цивільний ч... 2025-12-11 14:41:47 Школу №19 у Чернігові очолить нова директорка 2025-12-11 10:38:07 Дівчинці, яка загинула у Прилуках під колесами поліцейського авто, бул... 2025-12-11 10:18:55 На Чернігівщині попрощалися з двома захисниками України 2025-12-11 09:57:00 Народний депутат Анатолій Гунько втретє не з'явився на суд 2025-12-11 09:42:55 Вранці 11 грудня росіяни атакували безпілотником цивільну інфраструкту... 2025-12-11 09:28:18 У Прилуках патрульні збили насмерть на пішохідному переході дитину 2025-12-10 14:18:00 Максим Семенов пройшов шлях від реабілітолога до військового 2025-12-10 13:25:58 У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за держа... 2025-12-10 13:01:46 Волонтерка Яна Ланько зібрала кошти на встановлення різдвяної ялинки у... 2025-12-10 12:36:39