«Аерографія — як фотошоп, тільки вручну»
2013-02-06 12:40:19



«Аерографія — як фотошоп, тільки вручну»
«Пензлем вже нікого не здивуєш»
— Що, взагалі, за техніка така — аерографія?
— Аерограф — це повітряний пензель. Тобто малюнок виконується без дотику до паперу. Компресор накачує повітря, що стабілізується до 2—4 атмосфер, а потім це повітря під тиском проходить через аерограф із фарбою. У прості аерографи можна за раз заправити тільки одну фарбу і зробити один шар. Тому треба ретельно продумати — в якому порядку наносити шари. Якщо зробити не по черзі, можна зіпсувати картинку. Все дуже схоже на фотошоп, тільки вручну. Це цікавіше за звичайний пензель: легше передавати відтінки, форми. Але дуже багато різноманітних секретів.
— Як технар, студент спеціальності «Автосправа» почав малювати? І чому саме аерографія?
— Малюю я, насправді, все життя. Мій дід був художником, мабуть, по генах і передалося. Але професія потрібна, тому вступив до педуніверситету. І вже тут почав шукати, як реалізуватися творчо. Я вирішив, що пензлі вже приїлися, ними нікого не здивуєш. Хотілося чогось нового. Інтернет підказав спрей-пейнт — малювання за допомогою балончика та шпателя. Ніхто зі знайомих такого не робив. Тож, я купив необхідні матеріали і почав пробувати — за порадами з «павутини». А потім зрозумів, що точності в малюнках балончиками добитися важко, деталі передати не можна. Тоді й взявся за аерографію.
Автомобільні фарби — найкращі для аерографії
— Де можна навчитися аерографії? Хтось підказував, ділився секретами?
— На жаль, немає ніяких знайомих, які займались би аерографією і могли щось підказати. Є он-лайн відеоуроки. Але інформації не так багато, особливо російською мовою. В основному, якість «фішки» розкривають англійські ролики. Багато читаю статей. Але насправді довелося вчитися методом спроб і помилок — на власному досвіді. Тепер вже напрацював кілька власних секретів. Наприклад, що перше робити — фон чи трафарет? Як змусити малюнок не «завалюватися»? Найскладніше було визначитися з фарбами. Близько року я не міг обрати підходящі. Багато перепробував. Але всі фарби на водній основі — не такі яскраві, та й кольори в них не «перебиваються» один одним. Тепер користуюся звичайними автомобільними фарбами — дуже великий вибір кольорів, хороша стійкість, не вигорають.
— А тепер вже своїми «фішками» ділишся? Є охочі перейняти майстерність?
— Кілька людей зверталися з такими проханнями. Але перше питання, яке ставлять: скільки коштує балончик, обладнання. Уже одразу зрозуміло, що нічого не вийде. Якщо людина справді цікавиться і хоче чомусь навчитися, її хвилюють інші речі. Та й не кожен візьметься: компресор гуде, фарба, запах…
Розмалював гуртожиток і… квартиру силових структур
— У скільки обійдеться обладнання для такого мистецтва?
— На перший компресор працював літо на будівництві. До того ж відкладав стипендію. Для початку треба вкласти грошей. Найдешевший компресор — 800 грн., аерограф — 300. Плюс фарби — скільки потрібно. Можна, звичайно, і з трьох кольорів зробити сім… У мене на старт пішло десь 1,5 тис. грн.
— І що, одразу почало виходити, як треба?
— В Інтернеті все так просто виглядає. Я купив обладнання і пожвавішав — зараз будуть шедеври. Але насправді все складно: то аерограф забився, то компресор барахлить, то фарба по ліктях тече. Але я наловчився. У перший рік розмалював у гуртожитку стіну. Треба було тренуватися, розвиватися. Показав ескіз коменданту, одразу попередив: раптом не сподобається, можна буде замалювати. Студрада погодилася. Я накупив фарби за свої гроші й взявся до роботи. Усі залишилися задоволені. А на наступний рік уже купив собі дорогий професійний компресор на 50 літрів і фабри більш дорогі й взявся за другу стінку. Тут вже грошей університет дав на фарби — тільки 100 гривень своїх докладав.
— Де ще доводилося малювати?
— В одного представника силових структур малював на стіні у квартирі. Познайомилися ми з ним не дуже добре — він впіймав нас із другом з пивом на вулиці. Зійшлися на тому, що я прийду до нього малювати. Ходив десь тиждень. Теща його все з підозрою дивилася — там же шар за шаром, нічого не зрозуміло. Але вийшло добре. Тепер мама просить і вдома зобразити акваріум.
Пейзаж балончиком можна намалювати за 20 хвилин
— Скільки часу треба витратити на одну роботу?
— Процес підготовки займає годину-дві. Фанеру треба покрити «емульсіонкою», обрати ескіз, підготувати трафарети, фарбу. Саме ж малювання середньої роботи — близько восьми годин. Але процес доволі цікавий, і люди просять показати. Тому для такого «виступу на публіку» обираю прості сюжети й малюю балончиками. Можна і за 20 хвилин зобразити пейзаж. Таке шоу завжди викликає інтерес.
— Малюєте прямо в гуртожитку?
— Компресор не маленький, до того ж від нього шум, та й запах фарби. Тож, щоб було де малювати, довелося влаштуватися на роботу на станцію техобслуговування — на малярку. Мені й робота подобається, й у вільний час улюбленою аерографією можна займатися. Тим більше, що в рідному Коропі я вже й мотоцикли розмальовував, і навіть капот авто. Це було ризиковано, але сподобалося всім. Унікальний транспортний засіб виходить та й протиугінна система — авто, що так виділяється, ніхто красти не буде. Але на СТО, звичайно, нема такого, що «я тут художник, картинки малюю» — наждак у руки і вперед — машини дерти! Зате в мене є куточок з моїми роботами й обладнанням.
— Які творчі плани та мрії?
— Мені було б дуже цікаво зробити якийсь масштабний проект у місті — розмалювати стіну будинку, наприклад. Це велика робота, що вимагає серйозних затрат. Та й треба погодження з міською владою. Але мрія така є.
Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості» №5 (1143)
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
У Прилуках відмітили 125-ту річницю з дня народження Миколи Яковченка,...
2025-05-05 15:55:13
Мер Ніжина Олександр Кодола зустрівся з Валерієм Залужним у Лондоні
2025-05-05 15:46:37
Як працює нововведення у сервісних центрах МВС
2025-05-05 15:39:23
Воїна з Чернігівщини нагороджено відзнакою Головнокомандувача ЗСУ - по...
2025-05-05 15:24:01
На «Привокзальному» ринку продають екзотичні і саджанці
2025-05-05 15:19:09
У стоматполіклініці на ЗАЗі буде спеціальний туалет
2025-05-05 14:50:13
Унаслідок пожежі в Ічні постраждали «АТБ» та Управління казначейської ...
2025-05-05 14:36:49
У бюджеті чернігівської громади на 2025 рік на напрямок оборони та без...
2025-05-05 14:11:30
На Чернігівщині попрощались із солдатом десантно-штурмового батальйону...
2025-05-05 13:34:32
У Чернігові 12-річний хлопчик загулявся до пізньої ночі, мати викликал...
2025-05-05 12:57:09