А скільки вам платять на земельний пай?
2014-04-10 16:22:28



А скільки вам платять на земельний пай?
Отож нині, коли в полі гуркочуть трактори, сіють майбутній врожай, у нас запитання: а скільки вам платять на земельний пай? А якщо пощастило, то й на майновий? Чи скажуть: «Війна!» і нічого не заплатять?
Олександр Жовтобрюх, 12 років був головою колгоспу, село Іванівка Семенівського району:
— Три відсотки. У грошовому вимірі це 1042 гривні з вирахуванням ПДВ (з ПДВ — 1228 гривень). Земельний пай — З гектари 24 сотки. Вартість близько 42 тисяч гривень.
Орендує пай у мене асоціація фермерських господарств (АФГ) «Промінь».
Усі господарства, які працюють на землях іванівців, за паї платять однаково — три відсотки. Крім АФГ «Промінь», це «Українська поліська картопляна компанія», «Українська лляна компанія плюс», «Іванівка-Агро», фермерські господарства «Салімон» та «Казановський», підприємство «Степанич». Певно, щодо однакової плати вони домовилися. Хоча селяни знають, що серед цих підприємців є люди, які можуть платити більше і хочуть платити більше. Так, як у Семенівці, де підприємство «Семенівка-Агро», платять 4 чи 5 відсотків. А у нас же землі не гірші. Вважаю, що ми маємо отримувати не нижче 5 відсотків.
Світлана Озимай, сільський голова Біликів Козелецького району:
— У селах нашої сільради, а це Білики, Набільське, Туманська Гута, Жилин Млинок, паї не в оренді. Раніше орендарями були господарства-правонаступники місцевого колгоспу. Вони міняли свою назву, зараз це акціонерне товариство «Білики». Паї орендували спочатку у всіх, потім тільки у працюючих у цьому господарстві (у пенсіонерів, колишніх колгоспників, паї не брали). Платили 3 відсотки від вартості паю. Зараз нібито знайшовся орендар, розглядаємо документи.
Олександр Коваленко, сільський голова, село Калюжинці Срібнянського району:
— Уже четвертий рік у Калюжницях, Савинцях, Карпилівці власники паїв отримують по сім відсотків. Орендує паї СТОВ «Батьківщина». Це найвищий показник у районі.
Антоніна Бабич, пенсіонерка, село Безуглівка Ніжинського району:
— Наша сім'я здає в оренду п'ять земельних паїв по 3,7 гектара і два майнових підприємству «Магнат». Його керівник — Микола Полуда. Процентна ставка за пай — три відсотки. За кожні 3,7 гектара Микола Миколайович має дати на рік тонну зерна. За 2013-ий він розрахувався тільки наполовину, дав 500 кілограмів кукурудзи. Решту обіцяв віддати пшеницею або грошима. Чекаємо досі. Гроші вибити з нього надзвичайно складно. Договори оренди нам на руки він не видає. Каже, що вони ще не готові (переукладали в листопаді 2013-го).
Я прочитала в газеті «Голос України», що мінімальна процентна ставка за пай має піднятися до п'яти процентів. Хочу, щоб їх нам і платили.
Наші землі у Полуди уже років десять. Спочатку він давав по 300-350 кілограмів. Коли захотіли здавати в оренду землі Яковишину з Бобровицького району — підвищив до 800 кілограмів, як захотіли до Івана Куровського — до тонни.
Тільки платити не хоче. А я в газеті вичитала, що у нього в Києві іподром. Гроші є. Хіба не можна нам віддати ті 500 кілограмів зерна? Своїми величезними вантажівками розбив дорогу, а відремонтувати — ні транспортних послуг не надає селу, ні соломи, хоча цього року пшениця росте у мене за городом. Спонсорської допомоги від нього також не дочекаєшся.
Світлана Шелест, секретар Лихачівської сільради Носівського району:
— 6 відсотків. У грошах це буде 2493 гривні за пай 4,93 гектара. У середньому паї 5 гектарів, є менше, є більше, залежно від якості землі. Орендує паї агрофірма «Маяк». Платять в основному зерном. Якщо людина говорить, що їй потрібні саме гроші, підприємство сприяє у продажу зерна. За ним до нас приїздять із навколишніх сіл.
Тижневик «Вісник Ч» №15 (1457)
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
У ліцеї №22 у Чернігові висадили алею дерев в пам'ять про загиблих вип...
2025-05-02 18:25:15
У школах Сосницької громади цього року - останній набір до 10-го класу
2025-05-02 17:26:32
Прикордонники з Чернігівщини потребують коштів на ремонт дев’яти пошко...
2025-05-02 16:42:23
У Старому Білоусі родина з дітьми залишилась без даху над головою
2025-05-02 16:16:04
Народжуваність у Чернігові: квітневі цифри та нові розміри допомоги дл...
2025-05-02 15:39:03
Юлія Литвин пішла в гранатометниці, щоб підняти сина. Загинула в Черні...
2025-05-02 14:18:42
Що буде з паями, задіяними для потреб оборони?
2025-05-02 13:55:31
Новій лікарці у Коропі житло надали, транспорт обіцяють
2025-05-02 12:51:41
У Прилуцькій дитячій лікарні маленькі сердечка пацієнтів обстежуватиму...
2025-05-02 11:58:10
На Алеї Героїв у Ніжині встановили камери відеонагляду, тримачі для кв...
2025-05-02 11:42:29
что-то мне не понятно,что значит за пай? это в год или в месяц? А если пай достался по завещанию и бог знает где находится?
пай - земельный участок в сельской местности розданный колхозникам после развала колхозов, платят раз в год (осенью), если пай в аренде то должны платить наследнику..
Пай -это типа развода для селян с землей...ну почти как и с рабочими , которым выдали фантики -сертификаты, которые можно засунуть в )!(опу всем Кравчукам-Пинзеныкам -Кучмам -Ющенкам--тоесть никаких дивидендов а всю прибыл по хитрозакрученым схемам прятать .Ну как было на "Химволокне" КСК и т.д--где дивидендов никто и в глаза не видел.а людям втирали , что всю прибыль надо на модернизацию и оборудование. В итоге --всем миноритариям пшик, только одна управляющая верхушка в шоколаде
Селянам хоть что-то дают ,а горожан развели красиво.Все совковые были равные на старте, кучка стоящая у кормушки получила все ,а остальные ничего ,нужно правильно провести приватизацию.По каждому Порощенко возбудить уголовное дело по лицу пусть они раскажут где они взяли такое количество денег ,может у них имеются родственики за бугром?