Леонід Яковишин: «Без рішення народу – ніякого продажу землі!»

2019-12-06 11:52:38
3941 25
У понеділок, 2-го грудня, депутати Чернігівської облради зібрались на позачергову – двадцяту сесію. Найголовніше питання порядку денного – розпродаж української землі!



Особливий гість зібрання – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля» Леонід Яковишин. Йому, разом із відомим біатлоністом, призером Чемпіонату світу Андрієм Дериземлею, керівництво краю вручило нагрудні знаки та посвідчення заслужених звань – Почесних громадян Чернігівської області. Промова Леоніда Яковишина перед сесійною залою звучала у характерному для нього емоційному стилі, але була аргументованою. Герой України багато говорив про втрачені можливості держави, про необхідність нагальних змін і посадку корупціонерів, які грабували і продовжують грабувати країну.



Виступ Яковишина двічі зривав овації сесійного залу

На минулій, 19-тій черговій, сесії Чернігівської обласної ради депутати присвоїли звання Почесних громадян Чернігівської області двом людям, які зробили значний внесок у підвищення ролі та авторитету Чернігівщини на державному та міжнародному рівнях, – Леоніду Яковишину та Андрію Дериземлі. А на 20-тій, позачерговій сесії, яка відбулася 2-го грудня, вручили нагрудні знаки та посвідчення. Після офіційного церемоніалу взяв слово Герой України. Він виступив перед залом із кременевою промовою. Як діяч Всеукраїнського та міжнародного рівнів, почав із втрачених можливостей України.


Керівники Чернігівської області вітають її Почесного громадянина Леоніда Яковишина

«Коли розпався СРСР, Україні передали валову продукцію вартістю 168 мільярдів доларів. Що ми маємо зараз? – риторично звернувся Леонід Григорович. – Ми втратили 70 мільярдів доларів! І це ми називаємо незалежністю України? Від кого ми незалежні?! З простягнутою рукою ходимо і просимо по світу».

Виправити ситуацію може нова влада. Їй, за словами генерального директора ТОВ «Земля і воля», українці довірили унікальну можливість діяти з усією відповідальністю. Та що натомість?

«Ми обрали Володимира Зеленського Президентом. Ми повірили йому. Він же слуга народу. Обіцянки давав? То чому сьогодні Президент поводиться абсолютно інакше? – обурився Леонід Яковишин. – Я б хотів нагадати Володимиру Зеленському: рейтинги як зросли, так само швидко і впадуть».

Без сумніву, найболючішим нині для всього українського народу є питання так званого ринку землі. Власне, Чернігівщина як аграрний край це прекрасно розуміє – тому й зібрались представники народу позачергово. Не перший рік турбує це питання і засновника найрентабельнішого агропідприємства України ТОВ «Земля і воля» Леоніда Яковишина.

«Основне питання нашого життя – це питання землі. А хто дав сьогодні право Президенту чи парламенту розпоряджатися землю? Хто?!», – промову відомого аграрія перебили оплески, після яких він продовжив. – Основним джерелом влади в Україні є народ, і без рішення народу ніхто не має права забрати землю. Тому я переконаний, що повинен бути публічний референдум. Якщо рішення продати землю буде ухвалене парламентом і підтримано Президентом, – емоційно вигукнув з трибуни Леонід Яковишин, – це буде тяжкий злочин перед народом. І я заявляю абсолютно відповідально у свої 80 років, що буду боротися до кінця, до останнього подиху!».


Зал вдруге вибухнув оваціями…

«Коли в країні діється такий безлад, я не можу стояти осторонь»

Леонід Григорович наголосив, що країни, які себе поважають, нарощують земельний банк.

«Англія – 90% орних земель володіє держава. Маленький Ізраїль – 91%. У 1962 році в Америці держава володіла 42% землі, сьогодні це – 53%. Цифра постійно зростає. Франція, Німеччина... А ми куди йдемо? – дивується Леонід Григорович. – Безперечно, ринок землі нам потрібен, але не такий, який нам сьогодні пропонують. Основним гравцем має бути держава, і починати його треба після створення земельного банку».

Торкнувся Почесний громадянин Чернігівської області і замовників «земельної музики».



«Давайте подивимося на тих, хто замовив ту музику. Це – МВФ, Фонд Сороса, американські корпорації – всі вони диктують, як нам жити і що ми маємо робити, – обурився аграрій. – Ми всі «відійдемо» – хто раніше, хто пізніше, але в нас залишаються діти, онуки, правнуки, і вони проклянуть всіх, хто прийняв це ганебне рішення – продати землю. Я абсолютно відповідально заявляю: коли в країні діється такий безлад, я не можу стояти осторонь. Я теж повинен внести свою лепту, і я її внесу, будьте певні!».

Балачки закінчились!

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, який також попросив слова в Президії, заявив, що готовий підписатися під кожним словом Леоніда Яковишина.

«Важко порівняти з чимось здобутки Леоніда Григорія Яковишина – це дійсно людина-легенда, – розпочав він. – Я б хотів підписатись під кожним його словом. Як громадянин України вважаю недоречним і неправильним на цьому етапі піднімати питання ринку землі. Яковишин – це людина, яка висловлює свою позицію з огляду на свій вік і свою спроможність викупити цю землю. Якщо він може купити і каже, що не треба і не час – то це додатковий привід задуматись».

Атрошенко наголосив на думці, що земля не є матеріальним активом і її не варто розглядати як товар.



«Давайте просто міркувати логічно: сьогодні кількість родючих земель зменшується, а населення планети зростає. Розумієте тренд? Куди ми поспішаємо? – продовжив міський голова Чернігова, який і сам займається аграрним бізнесом і забезпечує близько однієї тисячі робочих місць. – На минулій сесії Чернігівська міська рада практично одноголосно висловилася проти ринку землі. Сьогодні, на моє переконання, це спроба вчинення найбільшого злочину за всю історію незалежності України».

Він також засвідчив свою готовність як українця до більш рішучих дій.

«Я особисто засвідчую: якщо наша спокійна і зважена розмова не буде почута владою, то я як громадянин готовий долучитись до активних дій, в тому числі і масових акцій протесту», – сказав Атрошенко.

А от віце-президент Всеукраїнської Асоціації фермерів і приватних землевласників депутат Чернігівської облради Іван Якуб закликав громаду припинити балачки з владою.



«Сьогодні ми вичерпали всі можливості для цивілізованого діалогу – влада банально не чує ні народу, ні аграріїв. Чує тільки агрохолдинги! А нас ставлять перед фактом! – обурився Іван Миколайович. – Це не ринок землі – це розпродаж України. Як член об’єднаного штабу захисту рідної землі повідомляю, що ми переходимо до більш рішучих дій. Незабаром під парламентом з’являться перші намети».

Рада одностайна: ринок землі – це злочин

В унісон цим словам на захист української землі виступив і заступник голови обласної ради Арсен Дідур. Він повідомив, що звернення, яке виставили першим на голосування – це звернення всіх профільних асоціацій, профспілок, всіх депутатських фракцій Чернігівщини, це крик душі!

«Ми просимо не про зміни до закону, а просимо не розглядати його у другому читанні, – заявив Дідур. – Треба продовжити мораторій, доки не буде врегульовано ситуацію з війною, відновленням територіальної цілісності, доки не завершимо децентралізацію, доки не буде ухвалено концепцію розвитку АПК, створено умови для підприємців, які будуть купувати цю землю, проведено референдум».



Отож при розгляді першого в порядку денному сесії проекту рішення «Про Звернення Чернігівської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем'єр-міністра України Гончарука О.В. та народних депутатів України, обраних від Чернігівщини, стосовно внесення поправок до проекту Закону України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» протиріч не виникло. І, як результат, Звернення до вищих ешелонів державної влади, ініціаторами якого виступили чотири фракції та одна з депутатських груп обласної ради, було прийнято більшістю голосів.

У 5-х депутатів не спрацювала електронна система. Результати їхнього голосування оприлюднять на сайті облради.

У тексті, зокрема, наголошено: «Сьогодні в Україні у «турборежимі» вводиться ринок земель сільськогосподарського призначення. Законопроект..., який підтримано депутатами у першому читанні... позбавляє фермера надії придбати землю, яку він зараз обробляє...»

Депутати вимагають продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення як мінімум на три роки, а питання відкриття ринку земель вирішувати лише за результатами проведення загальнонаціонального референдуму. Це, мабуть, останні офіційні посили, до яких вдалися представницькі органи Чернігівщини. Якщо їх не почують (а, скоріше за все, так і буде) – ніхто більше не відповідатиме за подальшу ситуацію в країні. Уряду Гончарука не довіряють, і це публічно засвідчили депутати, ухваливши Звернення до Президента про його відставку. Не довіряють і нардепам з Чернігівщини, які голосували в першому читанні за цей ганебний законопроект. Депутати закликали виборців розпочати процедуру відкликання їхніх голосів. Хто на черзі? Президент? І тут настановою для нього, мають звучати тверді, мов криця, слова Леоніда Григоровича: «Без рішення народу – ніякого продажу землі!».

Віталій Назаренко, «Чернігвщина» №49 (762) від 5 грудня 2019

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (25)
народ2019-12-06 12:32:25 відповісти

Надо продавать однозначно, тогда у хозяев появится ответственность за землю. Купленное это своё кровное. Хозяин не буде бездумно сеять кукурузу и подсолнух. чтобы урожай вывезти заграницу и выручку спрятать в офшорах. А мы должны завозить картофель и смотреть на растущие ценники на продовольствие.

ЗЕ2019-12-06 12:46:38 відповісти

Народ как раз и выступает за продажу земли.

Anonimвідповісти

Спросите сначала у народа на референдуме а потом утверждайте.

Anonimвідповісти

Он хотел сказать ЗЕнарод в раде выступает за)

власник2019-12-06 13:16:58 відповісти

Цікаво, чому моє право розпоряджатись власністю (а земельний пай я маю у власності як спадок від бабусі) мають обговорювати на референдумі зовсім сторонні люди, більшість з яких не мають такої власності. Чому не проводили референдум про приватизацію державних підприємств в 90-х, які також на той час були нібито власністю народу.

Anonimвідповісти

Потому что у тебя не кусок территории страны Украина..а пай на гектар замли чтобы ты мог на нем садить ЦЫБУЛЮ З КАРТОПЛЕЮ продавать и богатеть У моего праадеда в Сребном было 16 десятин . потом государство отобрало и через время отдало в виде земляного пая твоей бабуле ...верни землю моих предков."землевладелец" а я тебе отдам свой ваучер . получишь девиденды.

власниквідповісти

В селі де мій пай мої предки жили століттями і також мали свої десятини які відібрала радянська влада, а потім у вигляді земельного паю повернули (в набагато меншому розмірі) фактично власнику. (Бабуся прожила більше 90 років і була як свідком коли землю забирали так і коло її нібито повернули) На територію України я і не претендую, а от мати право розпоряджатись СВОЄЮ власністю вважаю законним і конституційним. (Моє родове село де пай від Срібного близько 200 км., на Ваш ваучер не претендую, бо поважаю Ваше право власності на нього )

Anonimвідповісти

Мой ваучер -это аналог вашего пая Но вы со своего имеете хотя бы арендную плату а мы получили абсолютно Н.И.Ч.Е.Г.О .

Власниквідповісти

Згоден з Вами, тому розумію, що заборона розпоряджатись своім паем, чергоаий етап загарбати народну власність (таку як ваучер) безоплатно так як загарбали промислові обьекти під виглядом ваучеризаціі. Держава (чиновники) за копійки скуплять землі і передадуть у оренду всім цим ефективним власникам за 1 гривню в рік а всі плескатимуть в лодоні, що земля не потрапила в лапи іноземців (капіталістів, глитаів, багатіів, хапуг)

Anonimвідповісти

золотые слова,

Село2019-12-06 17:11:36 відповісти

Не зрозуміло, що тут коментують коментатори. В статті ж говорять трохи не про те. Продавати землю, мабуть, треба. Але на таких умовах, як пропонують Зеюмористи - це здача національних інтересів. Україною буде називатися лише контур на карті. 200 тис. га землі - в одні руки: українці - на вихід.

Власник2019-12-06 18:47:01 відповісти

При всій повазі до пана Яковишина, а скільки в розвинутих краінах (Англія Ізраіль) таких латифундистів, що валодіють (пардон арендують) землі інших громадян в обсягах які володіє ( знову пардон арендує) пан Яковишин ну і разом з ним пан Атрошенко і Ко.

Anonim2019-12-06 19:38:13 відповісти

если эти люди против, значит все правильно делают нужно продавать!

Власниквідповісти

Дискусію про право власності та можливість нею розпоряджатись (констутиційне право громадян) переводять в площину демагогіі та абстрактних категорій "матвнка-годівниця", " розпродаж украіни", "злочин перед народом(майбутніми поколіннями" і т.п. А скажіть шановні, орендувати за 1 тис.грн. на рік гектар орноі землі,це правильно, чесно? Це не злочин перед своіми громадянами? Це реальна оцінка матінки-годувальниці? Чи ви вважаєте, що земля повинна годувати тільки Вас та ваших дітей ( На Кіпрі, Балі, чи в Маямі)

Anonimвідповісти

Вы текст закона читали? Он написан не под то, чтоб простые люди могли ее продать. Это второстепенное. Он написан под то, чтоб сотня другая люде могла скупить земли ВСЕЙ страны. Нигде в мире такого нет. Кроме наверное Мадагаскара, который точно так же раздеребанили в свое время и теперь сосут ...лапу.

Anonim2019-12-07 09:32:42 відповісти

Камуняк на гиляку. Землю продавать. Каждый украинец хозяин своей земли, а не куличи и ко захапали по серым схемам всю землю что даже атошники не могут получить кусок.

Anonimвідповісти

Большевики и их союзники как раз и отобрали землю у помещиков и больших землевладельцев и сначала дали селянам . а потом большевики .но уже без союзников. переиграли в пользу государства.

Влад2019-12-08 00:52:40 відповісти

Да, стоит продать землю. Чтоб дети и внуки стали снова крепостными рабами. Или чтоб валили с этой страны. Задумайтесь, что Вы продаете? Земля-это основной капитал, продать который можно только раз, но по этом лишить наших детей и внуков Родины.

Anonimвідповісти

В точку .Почему эти пианисты-самокатчики -соросята решились продать то что будет принадлежать будущим поколениям украинцев ..нашим пра-пра-пра внукам ?

Anonimвідповісти

Боюсь те, кому вы это объясняете, живут только сегодняшним днём, а потом удивляются почему у нас в стране десятилетиями ничего не меняется в лучшую сторону. Многие, кто поддерживает закон, даже его не читали. В том виде, в котором его написали на коленке, это бомба замедленного действия для страны. Законы такого плана разрабатываются годами с кучей специалистов, чтобы в нем были все критические предохранители. В крайнем случае возьмите готовый пример у западных стран, где это все по крупинкам отработали. Но зачем, мы же самые умные...

Власниквідповісти

Да вкаком бы виде его ( закон) ни написали он даёт нам СОБСТВЕННИКАМ распоряжался СВОЕЙ собственностю.

Anonimвідповісти

Т.е если завтра на вашем проданном участке организуют свалку ядерных отходов или зачем далеко ходить - львовского мусора - какая разница, главное ж я заработал на 100 баксов больше, теперь жизнь удалась. А что вокруг - меня не колышет.

все ясно2019-12-09 15:29:11 відповісти

надо в этом законе слова "власнисть" заменить на "аренда" плюс куча условий этой аренды, тогда и корокодильиий интерес пропадет к этой теме.

Гена2019-12-09 19:40:55 відповісти

Это как в картах- а теперь вскрываемся .... и все видят карты тех кто играет. Очень многие в нашей стране не хотят что бы знали кто сколько земли хапнул. А еще цена потом возрастет и за хапнутую землю надо будет платить , а не прелым зерном расчитываться- это вообще зрада. Зрада в том , что до сих пор нет инветаризации земель и тех незаконных оборуток как эта земля была получена. Как выводили землю под Киевом из сельхозназначения и через студентов покупали за 100 гривен за гектар. Вот где зрада и преступление против народа.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
У Чернігові 24-річний чоловік пограбував ломбард 2025-06-30 14:28:55 Приліт російського «Шахеду» зруйнував цілий Лізин світ 2025-06-30 14:20:55 Нові Млини запрошують родини з дітьми 2025-06-30 13:48:00 Олег Нижник у 50 років покинув роботу в офісі через вигоряння і став п... 2025-06-30 13:27:27 Костянтин Батог у Малому Усті поремонтував дорогу, довжиною 2 кілометр... 2025-06-30 12:33:35 На Ніжинщині нетверезий 52-річний чоловік вистрілив з рушниці у жінку ... 2025-06-30 11:52:17 У Прилуцькому районі 19-річна нетвереза дівчина спричинила ДТП, через ... 2025-06-30 11:23:26 1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — пр... 2025-06-30 11:15:21 На Чернігівщині 11-річний хлопчик внаслідок вибуху невідомого предмета... 2025-06-30 11:07:35 За минулий тиждень росіяни 157 разів обстріляв Чернігівщину 2025-06-30 10:17:48