На Чернігівщині обікрали два музеї

2021-03-02 13:17:08
1697 18
Упродовж доби співробітники Управління карного розшуку ГУНП в Чернігівській області разом з колегами з Новгород-Сіверського і Чернігівського районів встановили осіб, які проникли в два музеї та викрали звідти історичні цінності.





Інформація про зникнення експонатів надійшла до поліції зранку 1 березня одразу від співробітників двох музеїв на Чернігівщині – в селищах Ріпки та Короп.

Як розповіли працівники установ, з Ріпкинського краєзнавчого музею невідомі викрали залишки мушкета козацької доби, муляж револьвера 1920-го року випуску та три вишиванки 19-го століття. З Коропського регіонального історико-археологічного музею — дві ікони, два самовари, форму моряка часів Другої Світової війни з нагородами, український національний жіночий одяг, макет револьвера, муляжі двох кольчуг та меч. Крім того, з сейфу музею викрали гроші. Наразі сума збитків встановлюється.



"На місця подій в Ріпки та Короп виїхало керівництво місцевих поліцейських підрозділів, слідчо-оперативні групи, дільничні офіцери, групи реагування патрульної поліції. До обох музеїв зловмисники проникли шляхом пошкодженням замків на вхідних дверях", — розповів начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський.
kiosk
У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що неподалік одного з музеїв був помічений автомобіль «Тойота». Цей же автомобіль вихідними свідки бачили біля готелю в Коропі. Поліцейські встановили маршрут пересування зловмисників.





З Чернігівської області авто попрямувало до столиці, де чоловіки розділили накрадене на двох. Один з подільників залишився у Києві, а інший поїхав на Одесу. Завдяки колегам з Київщини та Одещини чернігівські оперативники одночасно затримали фігурантів кримінального провадження разом із краденими з музеїв речами.

Один з затриманих був судимий за крадіжки, інший — відбував покарання за вбивство. Чоловіків затримано, з ними проводяться слідчі дії.

Поліція розслідує провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України — крадіжка, поєднана з проникненням в приміщення, що карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.



Gorod.cn.ua за матеріалами Сектору комунікації поліції Чернігівської області

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (18)
Anonim2021-03-02 14:55:13 відповісти

Интересно, а маузер Попудренко, украденный из Черниговского музея ещё при Союзе, наши? Искали, хоть?

Миколавідповісти

Яка цінність (та й сам Попудренко) для історії країни,що його шукати ?

Чевідповісти

>Яка цінність (та й сам Попудренко) для історії країни,що його шукати ? Ценность та, что командир партизанского отряда Попудренко погиб в бою с захватчиками, и сумел при этом спасти много своих людей. Это раздражает пана потомка полицаев.

Anonimвідповісти

Опа ... засветился Мыкола . внук деда полицая .

Сергій Лаєвськийвідповісти

Маузер Попудренко зберігається там, де і був - у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського

Anonimвідповісти

Значит, нашли. Надо сходить, посмотреть. Настоящий маузер. А где, на Валу или у Дома офицеров? Сейчас пускают, или - карантин?

Сергій Лаєвськийвідповісти

Наразі ця експозиція демонтована, тож маузер у фондосховищі.

Anonimвідповісти

Значит все таки украли (

Сергій Лаєвськийвідповісти

Значить таки у фондах

Сергій Лаєвськийвідповісти

https://www.facebook.com/choim.org/photos/a.204950486191623/4088446941175272/

Гогольвідповісти

Дякую Сергiй. А мона з того маузера пострiляти? Чи треба дозвiл

Сергій Лаєвськийвідповісти

Звісно, що ні, бо це вже не зброя, а музейний предмет, який відповідним чином виведений із бойового стану, зрештою як і увесь "вогнепал" музею

Anonimвідповісти

Устройте выставку одного экспоната - "Маузер Попудренко". Разрешите делать селфи с маузером и другим оружием из фондов. Под присмотром полиции. За деньги, конечно. А где, кстати, коллекционный советский трактор, который стоял у музея, когда музей был у стадиона? Напротив первого здания (где сейчас библиотека), у второго здания музея - на углу Шевченко-Павлова.

Сергій Лаєвськийвідповісти

Під час "Ночі в музеї" у Військово-історичному музеї відвідувачі фотографуються із "зброєю" часів Другої світової війни. З цим маузером так не вийде. Є правила. А трактор стоїть в павільйоні на музейному подвір'ї, і до-речі, їх два. Про один є статті та дисертації, і, навіть фільм. Тож побачити його можна

Anonimвідповісти

Классный маузер. Я его последний раз в детстве видел, когда музей находился возле стадиона. А чего демотировали? За то, что Попудренко не перешел на сторону немцев?

Сергій Лаєвськийвідповісти

Все просто. Була демонтована стара експозиція. Коли створимо нову, тоді маузер повернеться. А оцінювати діяльність Попудренка як і інших діячів різних періодів вже вам - наші відвідувачі

Прикота Дмитрий2021-03-02 17:22:08 відповісти

А де зберігається Попудренко ?

Anonimвідповісти

На Родине, в отличие от Бандеры.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
71-річний Михайло Астапенко на пенсії майструє фігури з дерева 2025-11-06 14:13:23 Споживачів зі старими електролічильниками можуть відключити від електр... 2025-11-06 13:51:26 На Чернігівщині триває програма з передачі нетелів багатодітним родина... 2025-11-06 13:32:19 80 на 20: Європейський інвестиційний банк та громада модернізують базо... 2025-11-06 13:07:40 На Чернігівщині утримують собак древніх вікінгів 2025-11-06 12:51:03 У 119-й окремій бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ — новий команди... 2025-11-06 12:33:25 Оксана Тунік-Фриз очолила Чернігівський драмтеатр замість Сергія Мойсі... 2025-11-06 12:16:02 У Чернігові поліція викрила «чорних» ріелторів та нотаріусів, які неза... 2025-11-06 12:01:10 В Ічнянському суді розглянули резонансну справу про наругу над могилам... 2025-11-06 10:39:29 Перукарка Леся Шепель з Прилук робить фарбування у стилі «вишиванка» н... 2025-11-06 09:58:04