Власник комплексу «Блакитні озера» Іван Чаус: «Ми пережили сплановану інформаційну атаку, яка мала на меті нашкодити бізнесу та зіпсувати нашу репутацію»

2021-08-18 11:13:31
6346 15
Так вважає чернігівський підприємець і меценат Іван Чаус, колишній президент ФК «Десна», власник садиби «Блакитні озера» в с. Олешня - найбільшої та інфраструктурно найпотужнішої, що розташована безпосередньо на березі найбільшого озера.

Галас у соцмережах і ЗМІ він коментує після того, як отримав результати лабораторних досліджень, які засвідчили: якість води в «Блакитному» та «Смарагдовому» озерах відповідає санітарним нормам.

Читайте також:

На Голубих озерах провели дослідження води: показники в нормі
 
Отруєння на Голубих озерах: що говорить власник комплексу відпочинку?

З чого все почалося?


Варто нагадати, що пости про масове отруєння людей після відпочинку на озерах почали з'являтися в соцмережах Facebook та Instagram з 2-го серпня.

Зокрема, житель Житомира Віктор Журавський, котрий відпочивав на Голубих озерах з 30-го липня до 2-го серпня, розповів, що там на місці були перебої з електрикою. Через це нібито виникли проблеми з постачанням води в комплекс. Він припустив також, що люди отруїлися, тому що купалися та використовували воду з озера.

У коментарях для ЗМІ Іван Чаус повідомляв, що до адміністрації закладу зі скаргами щодо якості води й через отруєння ніхто не звертався. Таку ж інформацію оприлюднили фахівці чернігівських установ, які відповідають за безпеку оточуючого середовища, контролюють стан водоймищ тощо.

Що показали результати перевірок?

Лабораторні дослідження мікробіологічних та санітарно-хімічних показників проводила ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Проби води взяли 9 серпня.

А вже 13-го оприлюднили такі результати: вміст лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) становить від 900 до 2800 в 1 дм3, що відповідає вимогам ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» при допустимому значенні не більше 5000 в 1 дм3; збудники захворювань – патогенні ентеробактерії, в т. ч. сальмонели, шигели, не виявлені.

Як повідомляє обласний центр, санітарно-хімічні показники також відповідають санітарним нормам, вміст хімічних речовин не перевищує гранично допустимі концентрації.

Хто за цим стоїть?

За словами Івана Чауса, прізвища людей, які розгорнули брудну інформаційну атаку, йому відомі, і він не вважає це випадковістю. Майже одночасно на його адресу пролунали закиди і щодо сміття на озерах, були скарги щодо деяких інших моментів у діяльності комплексу.

- Не буду називати прізвища й оцінювати спроби цих людей, як-то кажуть: Бог їм суддя,- каже Іван Петрович. – Можливо, це звичайна людська заздрість, можливо, щось інше. Звісно, в роботі нашого комплексу, як і будь-якого іншого, є певні недоліки, і ми намагаємося їх виправляти. Не буду приховувати, що в результаті цієї кампанії мій бізнес несе фінансові збитки. Багато хто телефонує, відмовляється від заброньованих номерів і заходів. Але мені більше болять репутаційні втрати, адже заради доброго ім’я та популярності туристичного бренду ми наполегливо працювали роками.

Комплекс «Блакитні озера» - один з найкращих в Україні

Власник і колектив закладу можуть пишатися тим, що комплекс «Блакитні озера» ставав переможцем конкурсу «Чернігівщина туристична» у номінації «зелений туризм».

Він увійшов також до 5-ки найкращих подібних еко-садиб в країні. Тут динамічно розвивають інфраструктуру, проводять фестивалі бардівської пісні та концерти пам’яті відомих музикантів. Тут працюють творчі та театральні майстерні для людей з особливим потребами, проходять фестивалі гумору, активно пропагують спадок видатної українки Софії Русової, яка народилася в с. Олешня.

Тут є професійна стандартна сцена, де можуть виступати професіональні колективи та виконавці.

- Культурна й духовна складові для мене завжди важливі, - продовжує Іван Чаус. – Навряд чи ви знайдете ще одне таке місце в нашій області, де проходить стільки різноманітних заходів. Давайте згадаємо лише вечори пам’яті на честь «Скрябіна», Володимира Івасюка, Висоцького, Окуджави, Віктора Цоя, Володимира Мулявіна – відомого російського білоруса.

Екологічна безпека – в пріоритеті

Контролю за якістю води й безпекою оточуючого середовища тут приділяють особливу увагу. Діє угода з чернігівською лабораторією, яка щомісяця бере проби води для дослідження.

- Ми позиціонуємо себе як еко-комплекс, тому самі зацікавлені, аби все було безпечно для наших гостей, - на цьому тримається бізнес, - повідомив власник садиби «Голубі озера». – Після цієї інформаційної хвилі до нас приїздили представники декількох незалежних установ, провели свої дослідження та зробили висновки. Брали воду з усіх свердловин і навіть кранів. І всюди результати задовільні. Все свідчить на нашу користь.

На думку фахівців, з якими спілкувався Іван Чаус, люди могли отруїтися через недотримання санітарно-гігієнічних вимог під час приготування чи вживання їжі. Може, продукти швидко зіпсувалися, адже перша половина серпня була доволі спекотною. На озерах на вихідних відпочивають тисячі людей, тож хто це проконтролює?

До слова, в самій Олешні та сусідніх селищах теж зафіксовані випадки отруєння серед місцевих жителів, але ті люди навіть не купалися в озерах. Наразі власник комплексу «Блакитні озера» звертається до усіх, хто вже відпочиває в цій мальовничій місцевості чи лише планує виїзд: ретельно дотримуйтеся санітарно-гігієнічних вимог під час приготування їжі, частіше мийте руки, контролюйте якість продуктів. І насолодіться красою та цілющою силою природи на всі 100%!

Медіа-центр «Моє місто»

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (15)
Anonim2021-08-18 11:38:01 відповісти

Значить кума збрехала. що файно просралась.

Anonim2021-08-18 12:18:19 відповісти

Власник комплексу «Блакитні озера» Іван Чаус????? КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Anonimвідповісти

Опять ты... И ставок вырытый у деда в селе - достояние нации?

Anonimвідповісти

Кстати да :-)

Anonimвідповісти

Ставок у дела в селе вырыт на частной территории, в отличие от Голубых Озер.

Anonim2021-08-18 12:32:42 відповісти

Да дристунов было много, а он всё о бизнесе печётся, он в дрече тоже не беспокоились о безопастности отдыха

Влад2021-08-18 12:50:27 відповісти

А ви в туалети відвідайте в комплексі, фото смітників додайте в публікацію. Там справді що в туалетах що на смітниках антісанітарія. Свого часу неоднорахово і сміття там закопували. Власник міг би організувати там окремо збір сміття, сортування, а харчові відходи в компостер, але його цілком влаштовує говносоач з мухами, під шансон чи то россійську бардівську пісню.

Anonimвідповісти

Який власник????? КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Anonim2021-08-18 13:41:08 відповісти

О, непрошло и два дня как очередная статья о быдло озёрах.

как-то так2021-08-18 14:46:09 відповісти

Власнык мля , госпидар халабуд наверняка установленных с нарушением всяческих строительных и экологических норм. Снести и оштрафовать

Ваня2021-08-18 21:32:38 відповісти

Знакомая молодежь поехала в составе пары десятков человек. Уже были разговоров о палочке. В итоге, кто не купался, нормально приехали домой, а кто купался - знатно прочистили организм. Так что Чаус пускай не трандит про спланированную акцию.

Отдых на Голубых Озёрах2021-08-19 00:07:11 відповісти

Были на дальнем озере. Природа красивая. Это плюс. Теперь минусы этого места. В комплексе на ближнем большом озере приняли решение не оставаться - даже возле Reception стоял жёсткий запах туалета. И за это надо было ещё платить деньги... На дальнем озере та же история: зловоние, то ли от зданий неизвестного архитектора в стиле Мэ и Жо, то ли от, доверху набитых мусором, баков. Дополняют картину армия откормленых зелёных мух, которые радостно слетаются только на столе появляется еда. С водой в озере явно не всё в порядке - вся компания с симптомами отравления. Больше на эти озёра желания ехать нет. Да, и уровень радиации там замерить не помешает.

Дмитро2021-08-19 01:03:27 відповісти

А як мити руки, якщо в комплексі дві доби немає води? Звичайно їжа могла зіпсуватись, бо ті ж дві доби не було електроенергії, та не працював холодильник

власник планети2021-08-19 01:10:39 відповісти

что там с электрикой, Ваня? узо везде есть?

Anonim2021-08-20 11:05:47 відповісти

А с какого х.. Чаус стал меценатом?

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Епопея із ЗОШ №19 2025-07-04 15:16:54 У Березанці сусіди ведуть боротьбу за земельну ділянку 2025-07-04 14:47:13 Парамедик Руслан Вершок розповів про подробиці вибуху, коли постраждав... 2025-07-04 14:25:07 Чернігівський ЦНАП тепер буде працювати ще й по вечорах 2025-07-04 13:53:08 З вини люби­телів швидкої їзди чернігівським енерге­тикам довелося зам... 2025-07-04 13:25:06 Обмін тіл. 300 прийняли в Чернігові 2025-07-04 12:43:13 У Чернігові завершено масштабне відновлення гімназії №34 2025-07-04 12:26:25 Цікаві тендери Чернігівської обласної прокуратури 2025-07-04 12:16:29 У Прилуках поліція розшукує дівчину, яка співала пісню російською на А... 2025-07-04 11:52:10 Брижинський пропонує відсторонити начальника управління освіти Чернігі... 2025-07-04 11:30:40