У Березанці сусіди ведуть боротьбу за земельну ділянку
2025-07-04 14:47:13



Справжня боротьба за занедбану ділянку землі розгорнулася в селі Березанка Киселівської ТГ Чернігівського району. Взяти її в оренду вирішило подружжя Володимира і Любові Соболів, проте, як виявилося, саме в цей момент ділянка знадобилася і їхньому сусіду — Вікторові Барбашу. Рішенням сільради від 4 червня землю віддали останньому. Володимир Якович і Любов Володимирівна підозрюють, що сільрада ухвалила рішення не на їхню користь тому, що дочка Віктора Барбаша Тетяна працює в Киселівській сільраді, а отже легко намовила своїх колег віддати перевагу її батькові.
— Город біля будинку в нас невеликий — усього чотири сотки. Овочі, зелень садимо, а ось для картоплі місця вже немає, — показує свої володіння Любов Володимирівна. — Маємо приватизовану ділянку площею 15 соток на полі за кладовищем, але добиратися туди нам важко, особливо Володі. П'ять років тому він переніс інсульт. Тоді ми ще жили в Прилуках. У розпал пандемії Володя захворів на коронавірус і потрапив до інфекційного відділення. Провів там 45 діб, та лікування не допомагало, навпаки — з’явилися ускладнення у вигляді інших хвороб. Коли стало зрозуміло, що життя Володі висить на волосині, я вирішила забрати його додому.
Кілька місяців Любов Володимирівна боролася за життя свого чоловіка:
— У Володі стався інсульт, який не зразу помітили. Звісно, це дуже вплинуло і на його рухові функції, і на мовлення. Чоловікові фактично довелося заново вчитися ходити і говорити. Я мала регулярно підіймати його з ліжка і допомагати робити бодай кілька кроків. Іще одним ускладненням після коронавірусу стало суттєве підвищення рівня глюкози в його крові, тож у мене з’явилося, можна сказати, особисте випробування — уколи інсуліну. Набрати необхідну кількість препарату і правильно його вколоти виявилося не так уже й просто. Син приїжджав до нас так часто, як міг, але він живе і працює в Чернігові, тому врешті-решт ми вирішили перебратися ближче до нього. Продали свою квартиру в Прилуках і купили будиночок у Березанці. Заїхали у нього в листопаді 2020-го. Тоді Володя ще був лежачим. Зараз він хоч і не дуже добре, але ходить, доволі непогано розмовляє. У порівнянні з тим, що було, — це просто нереальний прогрес. Єдине — хвилюватися йому не можна, але в нашій ситуації без цього, на жаль, не обходиться.
Кілька років тому подружжя Соболів припинило обробляти свою ділянку біля кладовища.
— Коли ми тільки її взяли, там були суцільні зарослі. Ми виорали землю, вибрали траву і садили всіляку городину. Поряд оброблялося ще дві ділянки. Зараз уже ніхто нічого в тому місці не садить, тож земля все більше й більше заростає. Ось і ми покинули свою, — пояснює Любов Володимирівна. — А біля нашого городу є така ж сама занедбана ділянка, яка всі ці роки, поки ми живемо в селі, не оброблялася. Тож я і попросила сина, щоб він подивився на кадастровій карті, чи належить вона комусь. Виявилося, що ділянка вільна, тож її можна взяти в оренду (під час воєнного стану безоплатна передача земельних ділянок у приватну власність в Україні заборонена. — Авт.). Ми запросили фахівця, який виконав роботи з розроблення схеми розташування земельної ділянки площею 12 соток, і написали заяву до Киселівської сільради з проханням надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо її відведення. Взагалі вільна ділянка набагато більша, ніж 12 соток, та ми вирішили, що нам цієї землі буде достатньо, зате з усіх боків буде доступ до інших ділянок, які поряд (усього їх три).
— Усі необхідні документи я відніс до сільради 5 травня, — долучається до розмови Володимир Якович. — Чекав на рішення, але офіційно нам його й досі не повідомили — не подзвонили, не надіслали листа. Про те, що нам відмовлено, ми дізналися від землевпорядника, до якого зверталися з проханням підготувати документи для відведення земельної ділянки в оренду. Саме він подзвонив нашому сину і сказав про рішення сільради від 4 червня.
Цікаві в цьому рішенні одразу два пункти. Пунктом 1.3. передбачено надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для городництва орієнтовною площею 0.05 га з метою передачі в оренду строком на десять років Вікторові Барбашу. Пунктом 2 відмовлено в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для городництва орієнтовною площею 0,12 га з метою передачі в оренду строком на десять років Володимирові Соболю. Мабуть, не треба пояснювати, що мова йде про одну й ту ж саму ділянку. Відмова Володимирові Соболю аргументується так: «На сусідні земельні ділянки не буде доступу транспорту для обробітку». Хоча в документах, наданих Володимиром Яковичем до сільради (зокрема на схемі розташування земельної ділянки)-,: землевпорядник врахував відступи до сусідніх ділянок — з усіх боків вони становлять не менш ніж чотири метри.
— Це рішення стало для нас повною несподіванкою і розчаруванням, — каже Володимир Якович. — До нас ніхто цю землю брати в оренду не збирався, та й навряд чи хтось її реально оброблятиме в подальшому, бо сил і коштів тут треба вкласти чимало. Усе . це лише для того, щоб вона не дісталася нам.
А ось Віктор Барбаш своє рішення подати заяву на оформлення землі пояснює зовсім по-іншому:
- Ні для кого не секрет, що земельні ділянки в селах, які давно обробляються, не завжди офіційно оформлені і внесені до кадастрової карти. Просто всі односельці знають, де чия, та й по всьому. Отак сталося і в нас. Частину тієї земельної ділянки, на яку зараз претендує Володимир Соболь, ми давно обробляємо. Поряд, дійсно, є ще й шматок не- розробленої землі — такий собі лужок, але він набагато менший за площею, ніж та земля, яку хочуть взяти в оренду наші сусіди. Якщо чесно, чітко меж цієї землі ніхто не заміряв, ми й не думали, що комусь вона може знадоби
тися. Коли ж стало ясно, що сусіди претендують фактично на частину нашого обробленого городу, я теж подав заяву до сільради, проте лише на свій шматочок - 5 соток. Город мені також потрібен поряд із будинком, адже обробляю його сам - минулого року у дружини Валентини стався інсульт, відібрало правий бік. І досі Валя майже не розмовляє, ходить із паличкою лише двором і, зрозуміло, жодної важкої роботи виконувати не може, тож уся вона — і хатня, і городня — зараз на мені.
***
— Подружжя Соболів переїхало в нашу громаду перед повномасштабним вторгненням. Тоді на полі їм була виділена ділянка для ведення особистого селянського господарства. Цього ж року вони звернулися до нас для виділення ділянки для городництва. їхню заяву ми прийняли, однак разом із цим до сільради надійшло три заяви від людей, які мають городи поряд із цією ділянкою, із Е проханням не надавати її Соболям, адже тоді в них не буде під’їзду до власних городів. Один із цих людей також написав заяву на виділення землі для городництва. Земельна комісія розглянула обидві зет ви, а також заяви мешканців сусідніх доМогосподарств і, враховуючи останні, прийняла рішення відмовити Володимирові Соболю у виділенні цієї ділянки, але виділити ділянку Вікторові Барбашу, оскільки вона менша, прилягатиме лише до його городу і тому не перешкоджатиме іншим. Потім цей проект рішення ми додатково винесли ще й на сесію. Депутати рішення земельної комісії підтримали, — пояснює начальник відділу земельних відносин, архітектури та послуг Киселівської сільської ради Олена Баглай.
— Я знаю, що люди закидають, буцімто рішення є таким тому, що дочка Віктора Барбаша працює в нашій сільраді, але це не так. Рішення щодо виділення землі не приймається одноосібно. Навряд чи кожен депутат знає родичів усіх працівників сільради, а під час голосування такі дані точно не озвучуються. Крім того, ведеться відеозапис і засідання земельної комісії, і тим більше сесії сільради. Усе цеє в загальному доступі — на нашому офіційному сайті. Там же є і саме рішення сесії. Мабуть, єдина наша помилка в тому, що ми не зателефонували Володимирові Соболю, щоб повідомити про це рішення.
Та це тільки тому, що в сільраду приходив онук Володимира Яковича і сказав, що вони його вже бачили. Якщо ж люди вважають, що нами щось зроблено незаконно, мають право на скарги у відповідні інстанції.
Чим закінчиться ця справа, поки що незрозуміло. Та ми обіцяємо обов’язково написати продовження, тим більше що останнім часом спірних земельних питань на території Чернігівського району (особливо в громадах, наближених до Чернігова) стає дедалі більше.
Джерело: газета "Гарт", Катерина ДРОЗДОВА, с. Березанка с. Киселівка Чернігівського району
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Епопея із ЗОШ №19
2025-07-04 15:16:54
У Березанці сусіди ведуть боротьбу за земельну ділянку
2025-07-04 14:47:13
Парамедик Руслан Вершок розповів про подробиці вибуху, коли постраждав...
2025-07-04 14:25:07
Чернігівський ЦНАП тепер буде працювати ще й по вечорах
2025-07-04 13:53:08
З вини любителів швидкої їзди чернігівським енергетикам довелося зам...
2025-07-04 13:25:06
Обмін тіл. 300 прийняли в Чернігові
2025-07-04 12:43:13
У Чернігові завершено масштабне відновлення гімназії №34
2025-07-04 12:26:25
Цікаві тендери Чернігівської обласної прокуратури
2025-07-04 12:16:29
У Прилуках поліція розшукує дівчину, яка співала пісню російською на А...
2025-07-04 11:52:10
Брижинський пропонує відсторонити начальника управління освіти Чернігі...
2025-07-04 11:30:40