Мер Владислав Атрошенко: «‎Стимулів для розвитку Чернігова немає»‎

2022-11-20 20:56:48
3897 29
На звітних зборах мера міста Владислава Атрошенка 18 листопада у залі Міського палацу культури не було вільних місць. Забракло їх навіть керівникам комунальних підприємств, яких мер запросив для відповідей на запитання мешканців міста. Він зізнався, що не очікував такого відвідування звітних зборів.«‎Стимулів для розвитку Чернігова немає»

Вже зараз мер Чернігова опрацьовує підходи до розвитку міста після закінчення війни. Майбутні інвестори обов'язково порівнюватимуть умови розміщення свого бізнесу з іншими регіонами України. Але склалося так, що внаслідок військових дій логістичний та кадровий потенціал на Чернігівщині слабший, ніж у центральних та західних областях. Водночас державні підходи до всіх регіонів України стандартні, не дивлячись на те, що вони постраждали від війни різною мірою, зокрема однакові державні субвенції на освіту. У бюджеті України на 2023 рік мер міста не знайшов преференцій для Чернігова, тому особливе значення він надає майбутнім виборам до парламенту, внаслідок яких має з'явитися сильне лобі від Чернігова. А поки що чернігівських депутатів у Верховній раді, його думку, не видно і не чути.

Вибуховою хвилею «‎забрало» сотні мільйонів гривень


На початку травня фінансисти міста вирахували бюджетні збитки, виявилося, що до запланованих на 2022 рік надходжень у сумі 2,5 млрд. гривень не вистачає 1,5 -1,6 млрд. гривень. Це – і втрати комунальних підприємств прикордонного Чернігова, і десятки тисяч квадратних метрів шибок у будинках міста, чого немає в інших обласних містах. Крім того, як повідомив Владислав Атрошенко, за рахунок міського бюджету на суму 94,4 млн. гривень зроблено якісні фортифікаційні споруди навколо міста.

- Але ми маємо на сьогодні недонадходження до бюджету значно менше, ніж очікували, - повідомив мер. - Нас “витягло” збільшення надходжень з ПДФО від військовослужбовців. У результаті на сьогодні маємо дефіцит бюджету менший на 400 млн. гривень, ніж очікували.

Зруйновано, але вже відновлено

Про втрати КП “АТП 2528” повідомив його начальник Руслан Волок. Підприємство втратило 28 транспортних одиниць, з них 12 тракторів, придбаних за останні три роки, новий сміттєвоз, чотири нових МАЗи та інші транспортні одиниці на суму приблизно 70 млн. гривень. Частина їх була віддана військовим, частина знищена прямими снарядами. Ця техніка була придбана раніше за рахунок бюджетних коштів, але також довелося витрачати бюджетні кошти на заміну загубленої комунальної техніки.

На території тролейбусного парку під час військових дій було пошкоджено сім тролейбусів, місто втратило кілька десятків кілометрів контактної мережі на суму 120 млн. гривень. На сьогодні відновлено 15 кілометрів мережі і, як повідомив мер, ці роботи продовжуються багато в чому за рахунок Національного Червоного Хреста, який виділив 33 млн. гривень на це, і сам займається відновлювальними роботами. В результаті, наголосив мер, сьогодні оновлено, в тому числі за волонтерські кошти, парк техніки в усіх базових комунальних підприємствах, які належать до критичної інфраструктури.

На ремонтні роботи пошкоджених двадцяти двох будівель шкіл та чотирнадцяти дитячих садків пішло 215 млн. гривень, з них 52 млн. на влаштування укриттів.


-Але всі ремонтні роботи – це не оновлення, не крок уперед, а заміщення зруйнованого, – наголосив Владислав Анатолійович. – За ці кошти ми могли б збільшити інвестиційну привабливість регіону, як це робиться в інших, менш постраждалих областях України.

Ситуація зі зруйнованим житлом та енергетикою

Ще десять місяців тому, минулого опалювального сезону в місті стояло 146 будинків, зруйнованих прямим попаданням авіабомби або снаряда, понад 780 будинків - з непрямою поразкою. За цей час будівельники врятували для чернігівців 541 квартиру, у 88 висотних будинках роботи вже завершено. Майже у всіх пошкоджених будинках засклені вибиті вікна, і можна подати тепло.

– Важко оцінити втрати приватного сектору, – визнає Владислав Анатолійович. - Ми виконали 2 780 актів обстеження приватних будинків та з'ясували, що 530 з них знищено повністю, 750 наполовину, 1500 будинків потребують невеликого ремонту.

Чинна міська програма для соціально незахищених людей дозволяє отримати підтримку 3000 гривень за кв. метр на заміну розбитих віконних конструкцій. Директор Департаменту соціального захисту міськради Ірина Марчук повідомила, що відповідно до цієї програми 490 чернігівців вже отримали гроші на загальну суму 6 млн. 300 тис. гривень.

-Звичайно, допомога з місцевого бюджету не компенсує повністю втрати житла у приватному секторі, – шкодує міський голова. -Це всього лише невелика допомога. Але я хочу подякувати городянам за стійкість, яку вони виявили у лютому-березні. На 16 березня, за даними програми мобільних операторів, у місті залишилися 70 тисяч свідомих чернігівців, які підтримували життєдіяльність міста.

У заключній частині звіту мера присутні запитували про подачу гарячої води, про несправедливість, як вони вважають, графіків відключення електрики в деяких будинках. Але ні сам мер, ні його заступник Віктор Геращенко не дали заспокійливих обіцянок щодо стабілізації становища з енергетикою.-Я порадив би взагалі не порушувати питання, пов'язані з ТЕЦ, настільки вона зруйнована, - коротко виступив Віктор Геращенко.

-Скоро всім нам буде добре, скоро ні в кого не буде світла, - з гіркотою пожартував Владислав Атрошенко і закликав потерпіти ці чотири зимові місяці.

Незважаючи на тривожне закінчення виступу, чернігівці попрощалися із мером цього разу дружними оплесками.Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (29)
Пеця2022-11-20 21:21:24 ответить

Звільни дорогу біля мака. І ломаці передай

Anonim2022-11-20 22:37:16 ответить

Як не сумно, але мер все вірно каже. Західні області зараз в економічному плані, напевно, почуваються ще краще ніж до війни, адже багато бізнесу і активних людей переїхало туди з усієї України. Хтось повернеться, хтось ні. Навіть якщо б війна прямо зараз скінчилася, економічне просідання в області буде величезне. Сподівання лише на якісь післявоєнні програми по відновленню. Але дивлячись на ситуацію зараз, щось не дуже віриться що Чернігову щось суттєве реально перепаде від того. "Нема світла, води, в половини газу - А у вас кав'ярні працюють?(С)"

Anonim2022-11-21 08:16:38 ответить

"у залі Міського палацу культури не було вільних місць" весь зал був заповнений держслужбовцями та комунальниками

Anonimответить

Только хотел написать))

anonim2022-11-21 09:15:21 ответить

Шутник наш мер, нет бы людям рассказать как он зимой будет им помогать. Пункты обогрева , сколько будет и в каких районах, где обещанные биотуалеты, куда будет дерьмо с домов ? Почему не делаются запасы дров, торфа , не строятся печки или буржуйки в каких либо приспособленных малоэтажных нежилых помещениях. А он - нет перспектив, все будем без света, все только не он....

Anonimответить

Так только ленивый не слышал про 700 генераторов, розданных по домам, кстати, бесплатно, в отличие от других городов,там и будут пункты обогрева. Печки и буржуйки - это только говорится, что они нужны. Мэр дал реальную серьезную картину, без прикрас, война идет, но у нас же любят слышать только приятное.

Anonimответить

Згоден, підготовка якась слабенька. Краще ніж було весною, але ж зараз треба готуваться на зиму. Стратегія кацапських терористів ясна. Зробити максимально важкими умови для населення, щоб воно приповзло на колінах і погодилось на мир любою ціною. Звісно ніхто на це не піде, але й владі треба ретельніше готуватися до найгіршої ситуації, коли не буде ні світла ні газу. Люди повинні чітко розуміти де вони можуть підзарядити телефони, де зігрітися, де поїсти, де молоді мами зможуть побути з малюком і тд.

Петя2022-11-21 12:53:06 ответить

если не закладывать откаты, может протянем??? а??? Мер???

анонимус2022-11-21 20:46:14 ответить

-Скоро всім нам буде добре, скоро ні в кого не буде світла, - з гіркотою пожартував Владислав Атрошенко і закликав потерпіти ці чотири зимові місяці. Не будет света это полбеды, а вот если не будет отопления и будут морозы вот это будет проблема. И это при том, что это только начало зимы. И генераторы тут никак не помогут.

anonim2022-11-22 09:16:20 ответить

"...мер дал картину без прикрас ", вот этой картиной будешь обогреваться.

Anonim2022-11-22 10:13:56 ответить

Нашому меру треба налагодити відносини з президентом, попросити щоб збільшили квоту на світло, не 25 процентів, а так як в інших 50 і більше, пояснити що цієї єлектроєнергії вистачає тільки на його бізнес та на бункер, що в сквері Хмельницького, а якщо не виходить, свої амбіції не ставити вище Чернігівців , піти в відставку. Це уже занадто, порівняння з іншими областями, два рази на добу вмикають світло по три години, якщо в Миколаївській, Вінницькій, І.Франківській та інших не вимикають завсім.

Anonim2022-11-22 10:20:01 ответить

Стимул есть только для развития его бизнеса

Anonimответить

Саме так!!!!

Влад2022-11-22 10:54:07 ответить

Шановний мер, чому в центрі світло цілодобово, а ось в Олександрівці, та ще в деяких районах 4 години на добу дві об 11-й годині і дві після 23-ї, я працюю і світла вдома для мене немає. Може якось переглянути, центр вимкнути, коли люди розїзжаються по домівках. А у вас як зі світлом?

Anonimответить

в какой енто алехандровке нет света? Это в каком районе области?

Anonimответить

а міській голова тут до чого?

Anonimответить

Може мер вам ще повинен сантехніку полагодити? Каву приготувати?) Мер за часів військового стану мало чого вирішує, всі питання до Чауса та ОблЕнерго. Але й вони навряд щось зможуть зробити. Вся критична інфраструктура знаходиться поблизу центру. До того ж наприклад в багатоповерхівках з автономкою відсутність електрики автоматично значить відсутність тепла, оскільки газові котли не працюють без електрики. І логічно їх всіх вимикати в останню чергу. Олександрівка - це приватний сектор якщо не помиляюся. А тому є можливість використання генератора, чого не скажеш про багатоповерхівки. Я б принаймні купив його не задумуючись. До того ж багато будинків обладнані пічками на дровах. А це велика перевага порівняно з квартирами. А взагалі найкраще вирішення проблеми було б в адекватній відповіді на обстріли русні. Прилетіла ракета в Київ, аналогічна полетіла на москву. Тоді б і проблем з електрикою не було. Але наші західні партнери не поспішають нам давати серйозну зброю. Тому нічого не лишаеться як пристосовуватися до умов які є.

анонимусответить

Не можем мы ничем ответить по россии, так как нет у нас нормального оружия и как вы заметили, партнеры нам его не сильно спешат давать, а если и дают, то устаревшее. За все 30 лет независимости, хотя какая она независимость, наша страна только разворовывалась, оружие властью продавалось и направо и налево.

Anonimответить

Согласен. Пока у власти были прокацапские политики по типу януковоща, наша армия была уничтожена. И только при Порохе она снова приобрела боеспособность и сумела в начале вторжения хорошо так отвешать элитным войскам орды. Вывод, вся руснявая шваль идет за русским кораблем и никоогда больше не должна попасть в высокие кабинеты.

анонимусответить

Да нет, тут и свои прятали гуманитарку на складах, а потом перепродавали, в то время когда в марте народ был без продуктов и янек здесь не причем. И со времен независимости у нас что не власть, то шваль, но не руснявая, а барыжная.

Anonimответить

По крайней мере не Организованная Преступная Группировка, пожизненно захватившая власть, как у кацапов.

Anonim2022-11-22 11:39:11 ответить

Тут блокуються звернення до мера, будемо звертатися на державні сайти зі своїми проблемами, запитаннями.

anonim2022-11-24 10:21:19 ответить

Так де розгорнули пункти незламності? Може там де Чаус написав, перевірте.

анонимусответить

Раньше это вообще-то были обычные пункты обогрева для бомжей, но наша власть решила их назвать по-новому, а палатки как всегда будут старые.

Anonimответить

Если школы - это палатки для бомжей, то наверное вы пишите с подмосковного Мухосранска.

анонимусответить

А при чем тут школы, если это обычные военные палатки. Уже пора протереть вам свои розовые очки, провластный жополиз.

Anonimответить

Ты точно свинопес. У меня возле дома ПН - это пожарка, школа и дет сад

Anonimответить

Ні, ви неправий,назва має значення, ось назвіть свою хрущівку палацом і одразу відчуєте себе арабським шейхом

AtronBaton2022-12-05 21:43:14 ответить

Атрошенко, що знищує місцеве самоврядування своїми виродками та карманною поліцією має йти куди подалі, так як в Європейській країні не місце популістам виродкам.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
Данці будуватимуть житло на Масанах для тих, у кого пошкоджене житло ч... 2023-09-22 20:25:51 Віктор Бистров став першим заступником Брижинського 2023-09-22 19:57:59 Директор школи на Чернігівщині вже другий рік воює добровольцем 2023-09-22 19:49:57 81 мільйон гривень та перший житловий сертифікат отримали жителі Черні... 2023-09-22 18:34:38 Гвинтівка «Чернігів» битиме ворога на фронті 2023-09-22 18:21:51 На Чернігівщині пішли гриби (фото) 2023-09-22 18:04:52 Городнянські залізничники розповіли, як «насолили» росіянам і як ті їх... 2023-09-22 17:33:08 У Чернігові презентували книгу журналіста Павла Солодовника «Боротьба ... 2023-09-22 17:14:05 В Острі через розбиту вулицю пищать будинки і руйнується сантехніка 2023-09-22 16:53:03 На Чернігівщині у пенсіонерки шахраї виманили 84 тисячі гривень 2023-09-22 15:53:57