Навколо ТЕЦ знову скандал?

2023-05-26 16:56:08
2803 24
11 травня з робочим візи­том у Чернігові перебував мі­ністр енергетики України Герман Галущенко. Він провів ро­бочу нараду з енергетиками та представниками місцевої вла­ди, нагородив тих, хто зробив значний внесок у відновлен­ня енергетичної інфраструкту­ри області, і, звісно ж, поспіл­кувався із журналістами. Ма­буть, нікого не здивує, що біль­шість запитань, адресованих міністрові, стосувалися Черні­гівської ТЕЦ.Чернігвська ТЕЦ, фото Укрінформ

Із 2000 року Чернігівська ТЕЦ пе­ребуває в оренді ТОВ фірма “ТехНова”. Термін дії договору оренди спли­ває менш ніж за три місяці — 20 серп­ня. Не раз Чернігівська міськра­да заявляла, що більше передавати в оренду ТЕЦ не збирається, — підпри­ємство має повернутися під контроль громади. А після повномасштабного вторгнення і в самій «ТехНові» поча­ли говорити про передачу ТЕЦ місту, причому передачу дострокову, — підприємство зазнало значних пошко­джень під час активних бойових дій на території області, тож його безпере­бійна робота опинилася під загрозою.

— Чернігівську ТЕЦ обстрілюва­ли з перших днів повномасштабно­го вторгнення російських окупантів на територію України. Єдиний май­новий комплекс зазнав значних по­шкоджень і руйнувань. Згідно з ви­сновком незалежної експертизи Ін­ституту теплоенергетичних техноло­гій Національної академії наук Укра­їни склад обладнання, що лишив­ся неушкодженим, не дозволяв ЄМК працювати в штатному режимі, а сума збитків сягнула 803-х мільйонів гри­вень. Такі витрати не були передбачені жодною ремонтною чи інвести­ційною програмою і виявилися непо­сильними для ТОВ фірма «ТехНова», — пояснили на підприємстві.

Достроково розірвати договір ма­ли 31 березня цього року, після за­кінчення опалювального сезону, од­нак цього не сталося: 17 березня міська рада скасувала це рішення, мотивуючи його тим, що не отрима­ла належного звіту про стан майна, яке «ТехНова» повертає громаді. Було також озвучено, що орендарі на­копичили борг у розмірі близько 2,3 мільярда гривень і, згідно з україн­ським законодавством, він може ляг­ти на міський бюджет.

Із тих пір питан­ня роботи ТЕЦ зависло в повітрі: «Тех-Нова» вважає договір оренди Черні­гівської ТЕЦ припиненим іще з 31 бе­резня, та КП «Теплокомуненерго», яке створили спеціально для управ­ління цим підприємством, і досі не взяло її на баланс. А тим часом уже зараз має тривати активна підготовка до наступного опалювального сезону.

На робочій нараді, куди, до ре­чі, був запрошений, але не прийшов, і директор КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірма «ТехНова» Дмитро Аркатов, Герман Галущенко зазначив:


- Головне для нас зараз — щоб цей об'єкт функціонував, щоб він був максимально реконструйований, щоб його потужність була збільшена і щоб він здійснював безперебійну ро­боту протягом наступної зими.

Щодо боргів...

- Борг там великий. Є борг за ву­гілля, за газ... Цей борг був згенерований за час, коли ТЕЦ не перебува­ла у власності міста, а тому буде не­коректно перекладати його на місто просто за фактом передачі підприєм­ства. Місто, безумовно, не може за­кривати борги приватників. Ситуація складна, але будемо дивитися, є чи­мало механізмів, як вирішити це пи­тання. Переконаний, що це станеть­ся найближчим часом, — зазначив міністр.

На це дистанційно одразу ж відреагував в. о. чернігівського місько­го голови Олександр Ломако, подя­кувавши міністру за підтримку пози­ції міської ради щодо Чернігівської ТЕЦ та накопичених орендарем бор­гів, і... КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірма «ТехНова»: «Г08 фірма «Тех-Нова» вдячне Герману Валерійовичу Галущенку за особливу увагу та час у щільному графіку, приділені обго­воренню питання Чернігівської ТЕЦ.

Варто зазначити, що в повідомленні (інформації журналістів, які висвітлю­вали приїзд міністра. — Авт.) маніпу­люють цифрами заборгованості Чер­нігівської ТЕЦ із посиланням на за­ступника чернігівського міського го­лови.

Нагадаємо, що згідно із Зако­ном України «Про теплопостачан­ня» майновий комплекс Чернігівська ТЕЦ передається на баланс нового балансоутримувача разом із кредиторською та дебіторською забор­гованістю За рахунок надходжень від дебіторської заборгованості здій­снюється розрахунок із боргами - кредиторською заборгованістю. Станом на 17 березня цього року ке­рівництво міста має у своєму роз­порядженні фінансову звітність ТОВ фірма «ТехНова», оцінку орендова­ного майна та рецензію на оцінку, яка замовлялась Фондом комунального майна міста Чернігів.

«ТехНова» попросила журналістів не поширювати неправдиву інформа­цію щодо роботи ТЕЦ, однак реальної суми свого боргу так і не озвучила. Отож перипетії навколо підприємства тривають. Громадськість чекає на ау­дит, споживачі ТЕЦ і досі сидять без гарячої води (про це ми вже писали в попередніх номерах нашої газети), як проходить підготовка до наступно­го опалювального сезону, не відомо.

- Процес підготовки до наступ­ного опалювального сезону розпо­чнеться планово, — запевнив Олек­сандр Ломако.

Джерело: газета “Гарт” від 25.05.2023,  Катерина ДРОЗДОВА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (24)
Anonim2023-05-26 17:21:47 ответить

Чомусь мені здається, що Технові на пана Ломако, м%u02BCяко кажучи, байдуже...От і я встановив собі бойлер і не розумію нащо ці здригання повітря. До того ж він і економніший набагато.

Anonimответить

а бойлер от солнечной знергии или ветряка ?

Anonimответить

Бойлер от гривни работает. А что вода от тэц бесплатная была?

Петяответить

а электрика откуда берется???

Anonimответить

Дерень, когда все бойлеры потавят, проводка в хрущевках не выдержит и сгорит сразу, потом начнут подстанции отказывать, сработает автоматика. Будет вам блекаут настоящий

Anonimответить

Если по 7 гривень кВт сделать, то ничего не откажет. Всё выдержит.

виктор2023-05-26 17:38:38 ответить

Противно смотреть как гниды суетятся что бы себе копеечку урвать.Да мы живем в раю и по золоту ходим.Дайте мне гарантии государства Украина о неприкосновенности инвестиций и я сам найду инвестора ,рядом смолинский торфозавод , поставить мельницу на тец и деньги вложенные можно отбить за год.

Anonim2023-05-26 20:33:00 ответить

Весь этот шум подготовить общество к грандиозному повышению тарифов . Эти там и их говоруны будут втирать что себестоимость энергии в разы выше чем существующие тарифы ...мол производить энергию давно невыгодно и убыточно . Тогда вопрос -- а хоть одно за несколько лет обанкротилось и когда ? И еще тут мол до 10 % была доля солнечны и сколько же ветряки--это неправда --ровно в 2 раза меньше .а львиную долю генерации дают АЭС И ТЕПЛОВЫЕ . остальные мелочь вместе с Днипрогесами .А учитывая что промышленность давно не потребляет и еще до войны . потому как ей по простому "габздец " -- то какого черта скулить о дефиците и невыгоде . Просто с доходящей овцы хочется клок шерсти последний вырвать

Anonim2023-05-27 18:27:06 ответить

Іще, шановне панство, чим файно встановлення бойлера в наш час, тим що на випадок війни це нвестиція в житло. Зникне опалення, зникне гаряча вода, може буде електроенергія і можна буде нагріти води і вмитися. Теплою. Так що Технова нам робить тільки краще.

Anonimответить

Воно то так, але уявімо що всі встановлять бойлери у хрущівках 50х років, які жодним чином на таке навантаження не розраховувались. Також можуть бути питання із розподіланням електрики. Тому потрібно якесь комплексне рішення на рівні міста або держави. А хто цим буде займатися? Хоча б озвучувати? Чаус чи Брижинський?)))

Валерій2023-05-28 14:30:11 ответить

Це все від безвладдя, що особливо при військовому стані допускати не можна. Дуже розплодилось забагато всіляких "адміністрацій", а роботу виконувати нікому. ГАНЬБА!!!

Anonimответить

Саме так, і кожен себе вважає незамінним гетьманом. А закони - то для лохів.

scorpion2023-05-28 14:59:46 ответить

Читаю вашу писанину й дивуюся, які всі вумні та розумні. А ви знаєте для чого в Чернігові була побудована ця ТЕЦ? Її першочергова задача була - виробляти електроенергію, а так як нікуди було дівати гарячу воду, вирішили її пристосувати до опалення будинків. Кого це цікавить почитайте в "розумних" книжках, а мені щось не хочеться вести полемику з такими "розумними" експертами. Спочатку розбіріться звідки вітер дме, а потім розмундикуйте. Всі ці відомості є в архівах Чернігівської ОДА та міської. А установити бойлери в наші квартири 70-80-х років, це ще одне питання й по дуракостійкості електромережі, та водяних труб в квартирах. Кому не зовсім понятно, то поясню, що в наших будинках в "трьошках" по два водяні стояка й по чотирі лічильника, й треба ставити два бойлери, або всю повністью "водяну" систему переробляти. А хто це дозволить??? Да й які затрати. У мене все на ваші комети кумедні.

Anonimответить

Совсем не так - можно было бы отработанный пар зациклить прямо на месте через градирни . просто генерируя только электроэнергию а не тащить за 10 километров трубопроводы к распределителям которые еще надо обслуживать и затратно .Так что никакой халявы нет . а простой инженерный расчет по повышению эффективности--надо увеличить мощность чтобы еще "потянуть" и город .

Anonimответить

а те трубы надо еще теплоизолировать хоть раз в 50 лет, потери уменьшатся в 10 раз.

biatak2023-05-28 20:51:32 ответить

Все ещё проще и все давно можно решить просто у атрохи часть в технове и лакей ломако не получил окончательный приказ как рулить а страдает всего 140 тис жителей

аноним2023-05-28 21:52:17 ответить

ну шо интересно, шо абонплату надо платить за горячее водоснабжение. есть вода или неет воді, а платить треба. от придумали закон лазейку еще при порошенку и в действие закон ввели уже при єтом презитенте.

Anonimответить

не забывайтесь . мы существуем пока дают на это существование кредиты . А только вчера с Украины уехали специалисты -аудиторы МВФ (проверяющие) потому что депозиты их вкладчиков должны приносить им прибыль .

Anonimответить

то есть, независимо от того будет тэц или нет - нам всем *опа..

Anonimответить

Вне зависимо того нет у тебя воды в мае, а есть в августе - трубы все равно ремонтрируют

Павел2023-05-30 09:31:17 ответить

Цивилизация! Не то, что в недорашке

виктор2023-05-30 15:27:39 ответить

Хочу обратиться к властям ,если она конечно есть.Хватит чухаться,следущая зима буде еще сложней,газа будет еще меньше и люди еще больше времени будут сидеть без света и тепла.Пока еще есть время ,ставте мельницу на тец и переводите ее на смолинский торф.

Когда слушаешь дилетанта становится страшно ответить

Прикинь --В 2013 г. на три месяца работы ТЭЦ необходимо 150 тыс тонн угля . Теплотворность угля почти в 2.5 раза выше чем прессованных СУХИХ !!! торфяных брикетов .то есть чтобы дать такое же тепло надо сжигать в 2.5 раза больше СУХОГО а не влажного торфа и увеличить количество самих котлов . для поддержание прежнего объема тепла .То есть расширять ТЭЦ --заказать проект на реконструкцию заказ на новые специальные котлы под торф и потом завозить сухой торф со всей Украины .

викторответить

Да я не разбираюсь в теплотворности и т.д. Но могу делать определенные выводы по буржуйке на даче, при переходе с одного топлива на другое.Чинил родственникам швейное оборудование ,менял советский электромотор на 2 квт. на современный китайский на 350 вт. мало того что меньше потребляет так он еще и бесшумный.У нас развелось очень много "фахивцив",тогда почему мы деградируем ? По идее должно с каждым годом быть все лучше и лучше.А я вам скажу почему-потому что надо постоянно саморазвиваться а не обийняти посаду и расслабить булки.Если менеджер не боится увольнения то он не работает.Ему дают п...ы или прогоняют.

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
З 9 березня у Чернігові почнуть діяти нові тарифи на проїзд в маршрутк... 2024-03-01 18:09:05 48-річний Анатолій Кравченко перед загибеллю на фронті наснився дружин... 2024-03-01 17:56:43 Такого не було понад 30 років. В Іванькові та Радичеві люди щодня відк... 2024-03-01 16:56:09 На Чернігівщині попрощалися з трьома військовими 2024-03-01 16:22:05 Прогноз погоди на вихідні 2–3 березня: весна приходить із заходу 2024-03-01 13:49:09 Зрадники з Чернігівщини полювали на «Patriot» 2024-03-01 12:50:51 Все село просить санітарку Тетяну Тимошенко стати студенткою 2024-03-01 12:42:42 Село Малий Дирчин вода відрізала від світу 2024-03-01 12:24:00 Друга війна Неоніли Амосової 2024-03-01 12:08:10 У торговому центрі Прилук вчинив стрілянину 56-річний місцевий житель 2024-03-01 11:55:33