Чернігівську ТЕЦ передають у господарське відання міста

2023-06-03 14:52:32
2885 19
Єдиний майновий комплекс Чернігівської ТЕЦ, що в серпні повертається місту після 23-ох років оренди, – у повне господарське відання “Теплокомуненерго”. Через відмову “Технови” брати участь в інвентаризації та оцінці майна, рішенням 32-ої сесії депутати та депутатки, керуючись визначеним законодавством порядком, підтримали передачу ЄМК, створеному торік комунальному підприємству.

При цьому, зазначається, без наявних боргових зобов’язань орендаря: мільярдні збитки, накопичені приватниками, непосильні для бюджету Чернігова. Один із варіантів вирішення цього питання, які розглядають в муніципалітеті, – передача ТЕЦ, як об’єкту критичної інфраструктури, що виробляє електричну та теплову енергію, у державну власність, з чим громада цього дня звернулася до Кабміну.

– Ми будемо шукати на це питання спільну відповідь з Кабміном, з Міністерством і з НАК ”Нафтогазом”, тому що звичайно ця сума понад 2 млрд гривень для громади Чернігова дуже непідйомна і ми будемо робити все, щоб ці борги не перейшли на міський бюджет . Ми розділили б це підприємство на дві частини і мережі залишили в місті, тому що це обслуговування, це розрахунки споживачів, а саму генерацію – готові розглянути передачу її у державну власність. Але, в будь-якому разі, якщо не буде реакції, або негативна відповідь, ми рухаємося тим шляхом, який визначений, і вже зворотного немає – ми забираємо це на комунальне підприємство Чернігівської міської ради “Теплокомуненерго”, – зазначив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Попри те, що законом “Про теплопостачання” передбачене правонаступництво за борговими зобов’язаннями, позицію, що місто не має закривати борги приватних фірм розділяє і профільний міністр – про це Герман Галущенко заявив, будучи в Чернігові з робочою поїздкою. За словами Олександра Ломако, не виключено, що Технова свідомо нарощує збитки, розуміючи, що потенційно вони стануть проблемою місцевої влади. Перевірити це може тільки державний аудит, щодо якого місто неодноразово зверталося до правоохоронців, і який за сприяння окружної прокуратури таки обіцяють провести.

– Наша мета – забрати підприємство таким чином, щоб не міський бюджет, не громада міста не сплачували за ці борги. Ми розуміємо частково їхню природу, тому що без державного аудиту ми не зрозуміємо чи це весь борг за природний газ, чи всі кошти, які Технова мала заплатити за природний газ, вона заплатила. Тому що я думаю, припускаю, що частину коштів, які вони отримали з платежів людей, вони витратили не на оплату зарплат, і не на оплату орендних платежів, і не на оплату газу. Якщо ці кошти знайти і куди вони пішли, можливо, ще правоохоронці займуться цим питанням, – підкреслив Олександр Ломако.

Частина цієї суми, як і на будь-якому іншому теплогенеруючому підприємстві – непогашена державою різниця в тарифах, накопичена за кілька років утримання тарифів спочатку на прохання центральної влади, а тепер через воєнний стан. В бюджеті на 2023-ій видатків на цей напрямок не закладено, натомість, обігові кошти в контексті розрахунків за газ та підготовку до наступного опалювального сезону нині особливо важливі, підкреслив виконуючий обов’язки міського голови.

– Є інформація публічна, яка була озвучена на засіданні правління АМУ Олексієм Чернишовим, голова НАК “Нафтогаз України”, потім її підтвердив профільний міністр, але проєкту рішення досі немає я маю на увазі рішення “Про зміни до державного бюджету України”. Відповідно, це важливе питання для функціонування і Водоканалу, і ТЕЦ, і Облтеплокомуненерго на прикладі Чернігова і важливо, щоб ці кошти підприємства отримали до початку нового опалювального сезону. Тому щоб, можливо, якось пришвидшити цей процес, ми розробили звернення, в робочому режимі просимо розглянути Уряду питання компенсації різниці в тарифах, бо це зобов’язання взяла на себе держава, – зауважив Олександр Ломако.

Відповідне звернення до Кабінету Міністрів обранці підтримали одностайно, 24-ма голосами “за”. Що стосується теми ТЕЦ, то головуючий публічно звернувся до правоохоронних органів і щодо ігнорування Техновою від квітня будь-яких запрошень на наради, комісії, а відтепер і сесії – звіт керівника підприємства, який так і не прийшов на засідання, депутати ініціювали за місяць, 2 травня, заздалегідь його про це поінформувавши.

– Це халатне ставлення до своїх обовʼязків і неповага та халатне ставлення до громади міста. Тільки після наполягання профільного заступника вони почали проводити гідравлічні випробування і хоч якось готувати підприємство до зими, і що найгірше – не постачають гарячу воду, не виконують взагалі свою функцію, мешканцям міста . Тому необхідно працювати над тим, щоб привести до тями орендаря, який хоче віддати ключі нам і піти, а я думаю що він має відповідати ще і давати інформацію, як вони довели до такого стану підприємство, яка структура цих боргів, і які платежі протягом останнього року вони зробили, не пов’язані з базовими затратами на зарплату і енергоносії, – констатував в.о. Чернігівського міського голови.

Попри те, що міська рада на сесії 30 березня вирішила не розривати угоду достроково через невиконання Техновою своїх зобов’язань по передачі комплексу, сама Технова на своїй сторінці у Фейсбуці зазначає, що вважає договір оренди припиненим від 31 березня 2023-го, а ЄМК повернутим, адже каже, зі свого боку зробила все необхідне. Власне ж, строковий термін договору оренди від 25 грудня 2000-го року має закінчитися 20 серпня 2023-го. Аби комунальне підприємство, на яке передають комплекс Чернігівської ТЕЦ, могло запрацювати, цього дня в новій редакції затвердили і Програму забезпечення діяльності “Теплокомуненерго”.– Ми передбачаєм кошти комунальному підприємству на два, майже три місяці для того, щоб воно почало працювати, тому що в серпні, у вересні і в жовтні, зрозуміло що дохід буде мінімальний, і коштів буде не вистачати на виплату заробітних плат, підготовку комплексу до опалювального періоду ну і всякі виплати попередні за природний газ, електроенергію, яку вони будуть споживать при підготовці комплексу до опалювального періоду, – зазначив заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко.

Профільний заступник міського голови зазначив, що ті 90 млн гривень, які було закладено раніше у статутний фонд комунального підприємства передбачають лише капітальні реконструкції, напрямком яких місто поступово займається, заручившись підтримкою партнерів.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (19)
6662023-06-03 16:14:08 ответить

Подарили белого слона.

Алексей.2023-06-03 17:21:24 ответить

Все правильно! Когда дело доходит до инвестиционных обязательств- нам ТЭЦ не нужна. А когда в год прибыли получать в несколько миллиардов гривен- ЗДЕСЬ "Технонова" в первых рядах!! Ведь основные работы по электрификации проводились с 1971 по 1990 годы. К примеру - линии ЛЭП напряжением 0.4 кВ- в 1990 году построено 457.7 км. - то последняя такая линия была построена в 2010 году длинной АЖ 6.6 километра!!! ВОТ ЭТО ИНВЕСТИЦИИ!! ДЕПУТАТЫ!! НЕ ВКЛЮЧАЙТЕ ДУРАЧКА!! ВСЕ ВЫ ПРЕКРАСНО ЗНАЕТЕ!! Теперь в связи с подорожанием эл. энергии ЗА НАШИ КРОВНЫЕ ВСЕ ОТРЕМОНТИРУЮТ И ОПЯТЬ ПРИДЕТ "ТЕХНОНОВА"!!

Anonimответить

Откуда инфа про миллиардные прибыли?))) Другой вопрос, что на балансе ТехНовы ТЕЦ значилась активом в 280 млн грн. А в прошлом году оценили восстановление угольного конвеера в 800 млн грн))))

Alex2023-06-04 07:28:43 ответить

Хай скажуть куда платити за послуги. Зараз я Технові оплачую рахунки. Щоб потім не вийшло, що гроші десь загубились.

klever-692023-06-04 10:44:01 ответить

геращенко это цепная псина атрохи.и все что мутится с техновой это только потому что вонючая пасть атрохи хочет заглотнуть весь город.гкращенко развалил чту и чту лягло под атроху так же как раньше лежало под соколом.а технова намеренно сделало долги чтоб насрать атрохе.и в этой борьбе на людей забили оба.а теперь город будет пенять на папередникав,тем самым оправдывая свои косяки и проблемы с субвенциями по тарифам.потому что зеленые будут душить атроху,а тот будет душить при помоши своих опричников простой люд.

Anonim2023-06-04 18:49:57 ответить

Як сказав Попандопуло -- " Чуєт моє сєрдце что ми наканунє грандіозного шухєра " і частина овозаводського р-н може відчути зимові труднощі .

Anonim2023-06-04 20:15:14 ответить

За те деньги что собираются влить в ТЕЦ а потом доить абонентов, можно просто купить каждому по газовому котлу и отрезать от этих сетей. Спросите у любого с автономным отоплением, во сколько ему обходится сезон. 700 грн однушка в месяц, 2000 трёшка. Экономия на лицо. А кто не хочет, так вообще не топит и ничего не платит.

Anonimответить

Ти смішний. І мислиш на пів кроку перед собою. Тут навіть не про відмивання коштів, а про технічну неможливість такої реалізації. Тим паче переводити все населення(більшість якого субсидіанти) на котли + газові колонки при дифіциті газу - це самогубсто

biatak2023-06-05 08:01:18 ответить

Из-за 2 жуликов 150тисяч горожан без горячей воды и все нормально проводят совещания

Anonimответить

ОТКЕ тоже без горячей воды

Anonim2023-06-05 10:20:08 ответить

Крахаборы высосали всё из предприятия миллиарными сумами и на тебе обратно то шо не гоже. Куда смотрит САП, НАБУ, БЕП, прокуратура , СБУ, налоговая и т.д. и тп. Видбудуемо за державный кошт. Не рябята любиш медок люби и холодок , так надо к ногтю и за границей достать, тем более шо мы теперь партнёры

Anonim2023-06-05 10:46:06 ответить

Властьдержащие. Дайте людям сами решать вопросы быта. Индивидуалка - единственный выход. Так живет Европа, хотя куда нам до нее. Каждый будет экономить и платить по факту, а не кормить ораву нахлебников. Да есть проблема с домами, где вместо газа эллектричество. Но и этот вопрос решаемый. В целях безопасности Жеки должны поменять проводку до квартир, что должны были сделать при передаче домов жильцам. Денег вполне достаточно, учитывая, что сегодня люди платят управляющим компаниям типа за уход за прилегающей территорией около 400,00 грн. с однокомнатной квартиры

Anonimответить

Откуда вы такие вумные беретесь? ЖЕКдолжен поменять пробовдку, бо я плачу 400 грн за придомовую территорию))))

Anonimответить

Полностью согласен. В Украине уже много городов перешло на индивидуалку и никто не умер, из крупных это - Никополь, Покров та Марганец. Закарпатская область вообще отказалась еще при Кучме наверно от этой "услуги".

Anonimответить

Вы бывали в Ужгороде в хрущевках? На кухне 4 кв метра всунут котел, рядом газовая колонка. Это занимает 75% кухни. Квартиры цветут. Потому что на подьезд из 15 квартир топит 3-4 чесовека. Старые дома просто на волосок от обвала

Вася2023-06-06 03:32:34 ответить

Ни кто не возбуждает уголовное дело ,война все спишет.

Anonim2023-06-06 12:31:55 ответить

привет комунхоз и 2000-е ))) 100 уе зп и 20 мегаватт генерации ))

Anonim2023-06-08 15:59:47 ответить

Дайте телефон этого тамады шо на фотке

Anonim2023-06-09 10:11:52 ответить

Як кажуть "поматросили и бросили "- добили до ручки а теперь забирайте .Веселая жизнь предстоит для Чернигова . особенно зимой .

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
На Чернігівщині попрощалися з двома військовими 2024-06-21 18:51:03 Збірна України здобула вольову перемогу над Словаччиною на Євро-2024 2024-06-21 18:34:13 Водолази поки що не виявили на дні чернігівських водойм вибухонебезпеч... 2024-06-20 18:44:51 На Чернігівщині попрощалися з чотирма військовослужбовцями 2024-06-20 18:32:42 У Чернігові чоловік побив 8-річного сина військового 2024-06-20 18:24:58 Уродженця Молдови, якого 4 роки тому ледве не вбила знайома, засудили ... 2024-06-20 18:03:41 Понад два роки мешканці будинку №7 на вулиці Савчука платять двічі за ... 2024-06-20 17:10:30 Автобусні маршрути №31 та 25/25А тимчасово змінять свій рух 2024-06-20 16:09:53 Працівник КП «Чернігівводоканал» розповів, як загинула його родина 2024-06-20 15:58:55 Хотіла вигідно закрити кредитний рахунок, натомість втратила 181 тисяч... 2024-06-20 15:37:53