Підполковник Сергій Кудря виготовляє прикраси та іграшки з епоксидної смоли
2025-01-06 14:40:45
979
0
Цей універсальний матеріал широко використовується в різних сферах — від рукоділля до промисловості. У рідкому вигляді він шкідливий, але майстрів це не зупиняє, бо вироби з нього виходять ну дуже гарними. Ідеться про епоксидну смолу. Поки що в Україні людей, які освоїли це ремесло, не так уже і багато, але в Чернігові такого знайшли — це керівник одного з підрозділів 105-го прикордонного запну імені князя Володимира Великого підполковник Сергій Кудря.
Щоб відволіктися від страшної реальності, Сергій Олександрович почав малювати. На стінах його кабінету і досі висять легендарна картина “Русскій воєнний корабль, іді на...” з підписом автора цієї пророчої фрази, зображення зруйнованого 105-го загону і ще низка інших полотен на військову тематику.
— Творчість дуже добре розвантажує психіку від негативних думок, знімає напругу, а це саме те, що потрібно в наш час, тим більше військовим, - каже Сергій Олександрович. — У 2022-му малювання дуже мене захопило — стало своєрідною арттерапією, та приблизно півтора року тому його замінило інше захоплення. Вироби з епоксидної смоли я вперше побачив в інтернеті. Стало цікаво, чи зможу і я зробити таку красу. І я зразу ж уявив свої перші вироби. У березні 2022-го прикордонники збили в Чернігові ворожий літак Су-24. Подія ця була символічна, тож мені дуже хотілося якось увічнити її у своїх виробах. Тому я взяв невеликі шматки того літака, наніс на них супровідний текст і залив їх епоксидною смолою. Вийшло дуже цікаво, а головне — у такому вигляді вони зберігатимуться століттями. Перший такий експонат я залишив на згадку собі, а ось інші подарував товаришам по службі. Ну а далі вже пішло-поїхало.
Чого тільки не додалося до доробку Сергія Кудрі за півтора року! Це і прикраси, і підставки для телефонів, і канцелярське приладдя, і годинники, і багато-багато іншого.
- Найпростіше робити біжутерію. На прикраси потрібен мінімум смоли, і робити їх не складно. Фактично на них я і набивав руку — експериментував і з формами, і з кольорами. Працювати з епоксидною смолою просто — змішуєш її в певних пропорціях із затверджувачем, додаєш необхідний барвник і заливаєш у форму. Все! Процес полімеризації перетворює смолу на міцний, довговічний матеріал. Та є певні умови, за яких цей процес буде успішним, — це дотримання певної температури та вологості повітря. Оптимальна температура для повного затвердіння смоли має бути не менш ніж 20 градусів. Якщо нижча, у ній виникають помутніння. Відносна вологість повітря — 40-60%. Ну і, звісно ж, потрібно стежити, щоб на смолу, яка ще не застигла, не потрапляв пил чи інші сторонні часточки. Буває, що в деяких виробах складно вигнати бульбашки, тому доводиться довго над ними «чаклувати», хоча інколи вони, навпаки, привносять свою родзинку. Та й взагалі вироби з епоксидної смоли — це політ фантазії. Можеш обрати різні форми, змішати барвники у незвичайні кольори, додати будь-які декоративні елементи - все, що придумаєш. У мене свій відбиток накладає професія - і тут без військової тематики ніяк.
***
У багатьох побратимів, рідних і друзів Сергія Олександровича вже є найбільш затребуваний аксесуар із його асортименту — підставка під телефон.
- Я вже навіть не порахую, скільки їх зробив, — сміється він. — Бо ця кількість вимірюється десятками. Вважаю, що це дуже крута штука - актуальна і гарна. Тут я також експериментував із різними кольорами і декором, але найчастіше в мене просять підставки зелених відтінків з декором із гільз із різних видів зброї.
Далі Сергій Олександрович показує нам патріотичні годинники та блокноти з обкладинками з епоксидної смоли, присвячені 105-му прикордонному загону.
— Це мої перші екземпляри, які я також планую подарувати побратимам. Працювати з такими великими формами набагато складніше. Наприклад, на кожен годинник іде близько літра смоли. Це немало, тож досягти ідеальної форми доволі важко, але можливо! Зрозуміло, без браку тут не обходиться. А переробити виріб уже не вийде — розтопити епоксидну смолу, яка застигла, неможливо. У моїх планах — зробити стіл зі стільницею, яка складатиметься із бракованих шматочків. Думаю, буде гарно. Ну і вона постійно нагадуватиме, яким трудом досягається хороший результат. Взагалі ж це заняття вимагає передусім практики, а за службою в мене, на жаль, часу на неї залишається не дуже багато.
***
Зайшовши в робочий кабінет Сергія Олександровича, зразу помічаю дуже гарну невелику ялинку. Такі є в кожному офісі, але тут вона особлива, бо прикрашена незвичайними іграшками.
— Так, новорічні прикраси з епоксидної смоли стали наступним найбажанішим подарунком після підставок під телефон. Їх я також виготовив не один десяток. Купив, мабуть, усі найцікавіші форми, які тільки є, — посміхається він. — Серед них є різдвяні зірочки, новорічні будиночки, янголята і, звичайно, символ року — Змія. Такі новорічні іграшки вже роз'їхалися всією Україною. Сподіваюся, вони порадують родини моїх побратимів, які захищають український кордон. Для мене ж це також своєрідна новорічна арттерапія. Адже якою б складною не була ситуація у країні, а різдвяно-новорічні свята все одно вселяють у душу якесь і особливе тепло, віру та надію наш краще. У цей час як ніколи хочеться дарувати іншим радість. Посмішки рідних, друзів, товаришів по службі — це найбільший подарунок для мене.
А про його подарунок Сергій Олександрович згадав не просто так — 25 грудня, у світле свято Різдва Христового, цей сміливий, рішучий і сильний духом офіцер відзначає свій день народження.
— Всім нам у ці святкові дні я хочу побажати одного — спокою, достатку і затишку в родинах та миру на нашій землі, і обов ’язково досягнутого Перемогою! А вона в нас точно буде!
Віримо цим словам і щиро вітаємо всіх наших захисників із Новим роком! Дякуємо вам за наше сьогодні і завтра!
Джерело: газета “Гарт”, Катерина Дроздова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Оставить комментарий
другие новости
На Чернігівщині жінка у новорічну ніч народила у кареті «швидкої»
2025-01-07 20:04:21
7 січня скорботний день для прилуцької громади. Додому на щиті поверну...
2025-01-07 19:47:24
У Чернігові попрощалися з доцентом Олексієм Гальонкою, який загинув вн...
2025-01-07 19:14:29
Чернігівка відкрила барбершоп завдяки мікрогранту
2025-01-07 19:00:28
Трійня з Чернігівщини відмітила свій 55-річний ювілей
2025-01-07 15:54:37
Сосничанка Вікторія Божок розповіла, як виготовляє корисні медово-горі...
2025-01-07 15:37:35
Волонтерство за покликом душі Галини Петруші
2025-01-07 15:07:14
Волонтери розбирають завали після потрійного ракетного удару по Черніг...
2025-01-07 14:40:31
Борис Сташук міжнародний майстер спорту з пауерліфтингу: «Мрії мають з...
2025-01-07 14:07:52
На Чернігівщині внаслідок російського обстрілу поранено троє людей у п...
2025-01-07 13:09:24