Микола Гриценко з Бахмача робить ексклюзивні предмети побуту з дерева
2025-05-03 11:30:35



Деревину здавна використовували для створення елементів декору та побуту. З неї виготовляли посуд, шафи, столи, ліжка, стільціякі додавали надзвичайного затишку, тепла та вишуканості оселям. Хоча нині розвиток промисловості й привертає увагу до штучних матеріалів, але дерево не втрачає своєї популярності. Звичайно, питання облаштування домашнього затишку - справа смаку, яка вимагає індивідуального підходу. Проте меблі, виготовлені з натуральної деревини, таки залишаються втіленням природної краси та стилю.
Справжнім майстром із виготовлення ексклюзивних предметів побуту, екологічно чистого посуду, зручних меблів, декоративних елементів є наш земляк, мешканець села Бахмач Микола Михайлович Гриценко. Його вироби не лише слугують прикрасами для осель, а й використовуються для повсякденного вжитку. Працює він з різними породами дерев - сосна, вільха, осика, липа тощо. Деревина відрізняється міцністю, фактурою, кольором та іншими особливостями. Підбирає матеріал в залежності від виробу, який планує виготовити. Ескізів він не робить, ідеї переважно черпає з Інтернету.
- Мені достатньо глянути на фото, і я розумію, що повинен робити та у якій послідовності,- розповідає майстер.
В умілих руках Миколи Михайловича будь-яка деревина оживає та перетворюється на справжні шедеври, які він переважно дарує друзям, родичам. Працює чоловік і на замовлення, втілюючи в життя побажання клієнтів. Його роботи прикрашають оселі поціновувачів дерев'яних меблів чи інших предметів інтер'єру, виготовлених з душею. В залежності від розмірів та особливостей конкретного виробу, для його створення потрібен різний термін.
Зазвичай, виготовленням певних речей займається у вільний від основної роботи час. Але, коли приходить натхнення, то Микола Гриценко, захопившись роботою, може засиджуватися у майстерні до пізньої ночі. Йому довподоби працювати з деревом, спостерігати, як воно змінюється і перетворюється у задуману річ. А ще він дає волю фантазії. За 20 років, які чоловік присвятив улюбленому захопленню, самотужки набирався досвіду, поступово збільшував асортимент інструменту, вивчив певні нюанси роботи і нині продовжує розвиватися в цьому ремеслі. У творчому доробку майстра: дощечки для нарізання продуктів, вази для фруктів, хлібниця, підставки під пляшки, шкатулки, посуд, іграшки, світильник, меблі, вікна, двері та ще багато інших цікавих речей.
Першою роботою Миколи Гриценка, яка дала поштовх до творчості, була підставка у вигляді гармати. Змайстрував їх дві - одну для себе , іншу на подарунок товаришу . Цікавим виробом умільця став дерев'яний робот. Пригадує, як колись побачив цю чудернацьку фігуру, виготовлену з пластику, у дитячому конструкторі і виявив бажання відтворити його з природнього матеріалу. Довелося докласти зусиль, проявити кмітливість та застосувати вміння. Старання увінчалися успіхом. У руках майстра робот став не лише прикрасою для оселі, а перетворився на практичну річ- світильник. Відтоді Микола Михайлович не полишає своє улюблене заняття. Його оригінальні вироби вражають своєю красою
та креативністю. Окрім таланту, у кожен свій творчий доробок чоловік вкладає частинку душі , бо займається він цією справою із задоволенням. Для нього дуже важливо , щоб річ, яку йому замовляють, радувала своїх господарів.
Своїм талантом та майстерністю Микола Михайлович Гриценко щедро ділиться із сином Олександром. Ще змалечку він привчав його до праці. Коли почали будувати дім, хлопець допомагав батьку , спостерігав, як він вправно столярує і сам залюбки долучався до справи. Згодом вже самотужки Олександр виготовляв вікна, двері, змайстрував собі ліжко тощо. А нині він, як справжній чоловік, захищає Україну від ворога у найгарячіших точках фронту. Батьки переймаються долею сина, кожного дня бажають йому здоров'я та витримки, а головне- скорішого повернення додому і закінчення війни.
За улюбленим заняттям батько хоч на декілька хвилин відволікається від тривожних думок, і можливо якимось чином це допомагає йому триматися. Нині він працює над створенням шкатулки, яка матиме свій особливий секрет . Думаю, вже скоро, після Перемоги, вони разом із сином візьмуться до справи і створять неймовірний шедевр із дерева , який стане їхнім сімейним оберегом. За досить тривалий час скромний чоловік жодного разу не представляв свої вироби на виставках чи ярмарках. І ось нещодавно за ініціативи друзів та односельців Олександра та Наталії Крисенків у Бахмацькому історичному музеї імені Миколи Гнатовича Яременка була представлена відвідувачам експозиція творчих робіт із дерева Миколи Гриценка . Кожен, хто відвідав виставку, відзначив вміння та творчий підхід до справи талановитого мешканця Бахмацької громади, який власними руками і розумом створює красиве і корисне.
Джерело: “Голос Присеймів'я”, Світлана КИРИЛЕНКО
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Ділянку проспекту Перемоги у Чернігові перекриють на 5 місяців: з чим ...
2025-05-03 12:28:02
Тільки жінка може бути з ніжним серцем і сталевим характером
2025-05-03 12:15:25
Майже 6,6 млн грн направили на закупівлю обладнання. У «НіжинХліб» пла...
2025-05-03 11:56:56
Пам’ятник Попудренку у Чернігові позбавили охоронного статусу
2025-05-03 11:47:44
Маленька дівчинка на Чернігівщині двічі потрапила в ДТП. Люди моляться...
2025-05-03 11:39:59
Микола Гриценко з Бахмача робить ексклюзивні предмети побуту з дерева
2025-05-03 11:30:35
З попелом болю: Ірина Сіра про своє життя й рідну Сеньківку, спаплюжен...
2025-05-03 11:17:41
Чому у Чернігові батьки відмовляються від вакцинації для дітей та як л...
2025-05-03 10:51:22
Чотирилапа терапевтка Лілу допомагає у Чернігові з реабілітацією ветер...
2025-05-03 10:35:17
У ліцеї №22 у Чернігові висадили алею дерев в пам'ять про загиблих вип...
2025-05-02 18:25:15