Анна Лук: «Танцы - це моє життя»
2025-05-04 11:51:02



Вже два роки, як у Центрі культури і дозвілля Ічнянської міської ради діє дитячий танцювальний гурток "Seven", яким керує молодий хореограф, нещодавня випускниця Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької Анна Лук. "Seven" - постійний учасник концертів Ічнянського ЦКіД і вже має своїх шанувальників. Запальні танці - чи то українські, чи сучасні, чи класичні - завжди зривають у вдячних глядачів бурю оплесків. А все тому, що очолює цей гурток людина, закохана у свою професію, яка не уявляє свого життя без танців. Свою любов до танцю, до сцени Анна прищеплює дітям. На сьогодні в колективі займається 50 дітей: 30 - у середній групі й 20 - у старшій. Зараз колектив готується до великої події - свого першого звітного концерту, підсумку всієї творчої роботи за два роки.
Напередодні концерту ми зустрілися з Анною Лук. Говорили про танці, дітей і любов до професії.
- Як Ви прийшли у професію, чи давно займаєтесь танцями? Як вирішили приїхати в Ічню, адже кажуть, що за останні 15 років Ви перший молодий спеціаліст у ЦКіД?
- Любов до танцю в мене з дитинства, я на сцені вже 18 років, розпочала виступати з трьох років. Мене завжди захоплювали танці, хореографія. Танці - це моє життя, і я навіть не уявляла себе в іншій професії. Після закінчення дев’яти класів я пішла навчатися на факультет хореографії Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, зараз заочно продовжую навчання у Київському національному університеті культури і мистецтв. Їхати чи ні в Ічню, у мене не було вагань: я ічнянка і вирішила повернутися додому. У ЦКіД на той час була вакансія хореографа, і я прийшла сюди працювати. У мене ще у студентстві була мрія створити свій хореографічний колектив, яку я розпочала втілювати у життя. У 2023 році до мене прийшли наші перші 10 учасників гуртка. З часом колектив збільшується, зараз у нас вже 50 учасників. Це діти та підлітки з 8 до 18 років. Малечу поки не беру.
Один з перших моїх гуртківців зараз вже військовослужбовець, який боронить нашу країну. Ми ним дуже пишаємось, хвилюємось і переживаємо за нього. Володимир Гречин прийшов до мене у гурток у 18 років. Він тоді навчався в Ічнянському професійному аграрному ліцеї, був закоханий у танці й дуже хотів вийти на сцену, але не встиг, бо пішов воювати. У 19 років Володимир добровольцем вступив до війська. Вже рік він воює, захищає нашу країну. Але він сказав, що після закінчення війни обов’язково ще станцює на сцені. Володимир дуже багато нам допомагає. Ми йому теж допомагали, до речі, концерт для нього спеціально робили. Він - взірець для нас, наш герой, приклад для наслідування. Ми його дуже любимо, шануємо і чекаємо додому!
- А чому така назва - Seven?
- Бо наш колектив - це велика дружня сім’я, яка дуже тепло ставиться до кожного свого члена. Діти у нас прислухаються один до одного, підтримують один одного. На мою думку, саме у творчих колективах зароджується справжня дитяча дружба на все життя. Я люблю своїх вихованців, і вони відповідають мені взаємністю. І всіх нас об’єднує любов до танцю. Взагалі, якщо тобі не подобається хореографія, не подобається працювати з дітьми, вони миттєво це відчувають. Діти краще за дорослих відчувають фальш, їх не проведеш.

Анна Лук з колективом SEVEN
- Як у вас проходять репетиції? Як заохочуєте дітей?
- Мої діти дуже хочуть і люблять танцювати. І після школи вони летять на репетицію. І по можливості я і моє керівництво - ми усі разом робимо, щоб дітям було затишно й приємно у нас. У нас атмосфера майже сімейна. Діти приходять зі школи, переодягаються, потім вони п’ють у мене чай, відпочивають, у нас є така спеціальна кімната відпочинку. Далі ми йдемо прямо на сцену і починаємо вже займатися хореографією, розучувати танці. Діти дуже втомлюються, але продовжують працювати. Вони - молодці! Взагалі, танці розвивають пластику, гнучкість, формують правильну поставу, витривалість, дисципліну, хороший музичний смак, що так знадобляться
діткам у майбутньому.
Вже два роки, як у Центрі культури і дозвілля Ічнянської міської ради діє дитячий танцювальний гурток «Seven», яким керує молодий хореограф, нещодавня випускниця Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької Анна Лук. «Seven» - постійний учасник концертів Ічнянського ЦКіД і вже має своїх шанувальників. Запальні танці - чи то українські, чи сучасні, чи класичні - завжди зривають у вдячних глядачів бурю оплесків. А все тому, що очолює цей гурток людина, закохана у свою професію, яка не уявляє свого життя без танців. Свою любов до танцю, до сцени Анна прищеплює дітям. На сьогодні в колективі займається 50 дітей: 30 - у середній групі й 20 - у старшій. Зараз колектив готується до великої події - свого першого звітного концерту, підсумку всієї творчої роботи за два роки.
- А як ви підбираєте репертуар?
- Репертуар підбираю за покликом душі. Сама ставлю танці, хореографічні композиції. Часто орієнтуємось на події. Наприклад, ось нещодавно у нас був концерт «День української пісні», то я ставила танці на українську тематику, намагалась, щоб було щось цікаве, щось неоднозначне, щось нове. Якщо, наприклад, благодійний концерт на допомогу нашим військовослужбовцям, то тут підбираємо військову тематику. Буває все по-різному. Тобто у нас різнобічна тематика: від народних танців до сучасних. Діти люблять усе: і гопак, і балет. У нас немає такого розподілу: народні, бальні, балет. Ми танцюємо усе, що нам стало до душі. Але найважче для моїх дітей - це, мабуть, народні танці. Там потрібно показувати сценічність. А в них ще трошечки немає цього розуміння. Але вони стараються, і з кожним разом у них виходить все краще і краще.
- Ваші старші колеги розповідали, що Ви самі шиєте сценічні костюми, власним коштом купуєте тканину?
- Мені допомагає мама, ми з нею вдвох шиємо. Нещодавно шили спідниці. Власним коштом купуємо тканину, але десь в інтернеті, щоб трошечки дешевше. Іноді щось знаходжу у се- конді. А як інакше? В культурі взагалі працюють ентузіасти, тут по-іншому не можна.
- Крім постановки танців, треба відпрацювання загальних рухів, потенційних танцювальних фігур. Як ви це робите?
- У нас є хореографічний станок для цього, до речі, його нам зварив з труб директор ЦКіД Ігор Васильченко. На станку виправляється вся постава: спина вирівнюється, тіло вже поставлене правильно, позиція ніг, позиція рук. Так, буває, що складно, бо ще деякі дітки не розуміють, як це робити. Але головне - це старання. Буває, що діти приходять сутулі, спина кругла, плечі втягнуті. Але займаються місяць-два, і вже зовсім інша дитинка: спинка рівна, плечі розгорнуті, хода легка.
- Ви вже у багатьох концертах брали участь?
- Так, ми за ці два роки дуже багато чого пройшли,
дуже багато де виступали. Виїжджали навіть з концертом, недалеко, в село Доро- гинку, але це для дітей була цікава подія.
- А в конкурсах ви ще не брали участь?
- Ні, але я хочу цим зайнятися, але вже трошечки пізніше, мабуть, з вересня, щоб розпочати новий навчальний рік з нових подій.
- Вже днями відбудеться ваш перший ювілейний концерт. Чому він присвячується? Чим новеньким порадуєте своїх шанувальників?
- Так, це наш перший звітний концерт. Ми хочемо його провести 30 квітня, у Міжнародний день танцю. Ми вибрали таку символічну дату. І в цей день ми хочемо показати нашим глядачам, що ми недарма працювали ці два роки, що ми вміємо танцювати, у нас є творчий потенціал для подальшого розвитку, що ми - дуже дружна, велика родина однодумців, закоханих у танці. Для глядачів ми підготували дуже багато цікавого. Розпочнемо концерт з невеличких спогадів про те, як це все розпочиналося, наші перші рухи, наші перші танці, наші сценічні виступи.
- А зробите нам невеличкий анонс, які танці будуть?
- Звичайно, будуть народні танці: Гопачок буде, Козачок великий, де у нас танцює молодша та старша група, і Козачок малий, де танцюють тільки молодші діти. З новенького ще буде композиція «Запальна Африка» за мотивами мультфільму «Мадагаскар». Його танцюватиме молодша група. В програмі є «Танець про кохання» у виконанні старшої групи. Ми підготували танцювальну композицію, яку присвятили жінкам-військовослужбов- цям - жінкам, які змінили свої сукні на військову форму і зараз захищають нашу країну. Ось такий невеличкий анонс нашого виступу.
- А які у вас плани на майбутнє?
- Хочу, щоб якомога більше моїх діток вступили саме на хореографію і танцювали з великим задоволенням у професійних колективах. Ну а взагалі хочеться, щоб наш колектив знали у громаді, щоб усі наші постановки побачили світ, знайшли свого поціновувача. В планах - участь у конкурсах, творчих фестивалях, нові номери, нові концерти.
Джерело: "Трудова слава"
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
У селах Чернігівщини приймають молоко від людей по 9 гривень за літр
2025-05-04 13:04:23
Гідравлічні випробування у Чернігові: готуємося до зими вже зараз
2025-05-04 12:57:15
Олександр Кузьмін розповів про роботу гуртка картингістів у Новгород-С...
2025-05-04 12:46:54
Анна Лук: «Танцы - це моє життя»
2025-05-04 11:51:02
У Чернігові попрощалися з 31-річним сержантом Артемом Петренком
2025-05-04 10:58:26
«Мавка» розпочала «Казковий травень» у філармонійному центрі
2025-05-04 10:46:53
Ділянку проспекту Перемоги у Чернігові перекриють на 5 місяців: з чим ...
2025-05-03 12:28:02
Тільки жінка може бути з ніжним серцем і сталевим характером
2025-05-03 12:15:25
Майже 6,6 млн грн направили на закупівлю обладнання. У «НіжинХліб» пла...
2025-05-03 11:56:56
Пам’ятник Попудренку у Чернігові позбавили охоронного статусу
2025-05-03 11:47:44