Карта міста

Олександр Кузьмін розповів про роботу гуртка картингістів у Новгород-Сіверську

2025-05-04 12:46:54
153 0
Якщо ви чуєте вдень ревіння мотору, то це не мопедисти - мотоциклісти, котрі своїм гасанням вулицями обурюють містян, а то йдуть тренування вихованців гуртка «Картингіс­ти» Центру дитячої та юнацької творчості, керівником якого Олександр Кузьмін. І це єдиний гурток технічного спрямуван­ня, який «дожив» до сьогодні з тих, які були колись на стан­ції юних техніків, назва якої говорить сама за себе. Проте останні роки там не було гурт­ків ракето- і авіамоделювання, фотографічного, а іншого напрямку - декоративно-ужит­кового мистецтва. СЮТ було ліквідовано, а гуртки перейшли до ЦД та ЮТ. Щодо гуртка картингу, то він неодноразово був на межі закриття. І треба він чи ні - перепалок було чимало. Але ж діти ходять!

Зустрілись на майданчику з хлопцями і керівником. Ще було прохолодно, та картингістам до того байдужки. Кажуть хлопці, що вони і взимку їздять, було б на чому і де. У них один картинг на всіх. І шолом. А місце занять - де воно вже не було. І на терито­рії ринку, як СЮТ працювала, і на спортмайданчику ліцею №1 (нині там ведуться будроботи), а те­пер за Будинком культури. Вони і тому раді. їздять по черзі, один одному допомагають.

- Олександре Юрійовичу, а коли на змагання?
- запитують.
- Поїдемо, як тільки остаточно визначаться з датою, - відпо­відає. - Бачите (до мене звер­тається, - авт.), діти хочуть на змагання їздити. Це ж спілку­вання дітей. Коли побували на змаганнях, то вже інші уявлен­ня у них про картинг. Та зараз перш за все дбають про заходи безпеки. Займаються картингом лишень у семи містах області і Чернігові. На змаганнях торік Нікіта Зєнченко у середній віковій категорії зайняв друге місце. У нього добре виходить. А Платон Митченко - дев’яте місце. Змага­ються у швидкості маневруван­ня, виконуючи різні фігури, плюс гонки. Менші у старших вчаться. Михайло Пархоменко півтора року займається - а молодець. Боксер Богдан Моісеєнко бага­то часу віддає тренуванню, а на вихідних приходить на картинг. Було, що і кілька дівчат відвіду­вали гурток, та якось перестали.

- Гонки краще маневрування, - зізнаються хлопці. - Нам дуже сподобалися змагання. Хочемо ще поїхати.







- А яку швидкість розвиваєте? - цікавлюсь.
- Десь 35 кілометрів за годину. Хлопці порозставляли старі шини по майданчику і ганяли між ними. А якщо хтось став, то бігли розібратись з причиною. Разом з керівником і ремонтують полом­ку, звісно, якщо це не потребує біль професійного ремонту.

- Завдяки навикам тут я свою техніку став ремонтувати, - каже Матвій Сідько.

З огляду на здобуті вміння з ре­монту ніби все ОК, але ж багато часу діти вчаться не маневруван­ню, а ремонтуванню.

- А яка в нас база? На одному ми тренуємось, а інший - то зма­гальний, - говорить Олександр Кузьмін. "Картинги" 1978 року випуску. Їх в ДТСААФі виготовляли. Рами у нас є - це основа картингу. Ми їх бережемо - спо­діваємось, що, може, зробимо. Тут головне технічно правильно зробити. Треба двигун. Зчеплен­ня на кермі, газ справа, гальма зліва. Раніше були чотири - і двотактні двигуни з мінського мотоцикла, то вони кращі, а з мопедів не зовсім хороші, буває заклинює від перегріву. І колеса треба, щоб були нормальні. У діг- тярівській школі були картинги, то нам дали колеса. Поставили. А скільки разів поршневу міняли! Десь просив когось, щоб зварю­вальні роботи виконали. Хлоп­цям подобається техніка. І до­бре, що вони хочуть займатись цим видом спорту. Але з такими картингами може зацікавленість пропасти.

За словами керівниці Центру дитячої та юнацької творчості Олени Чмир, за декілька років, відколи гурток відкритий у центрі, минулоріч діти вперше з’їздили на змагання.

- Відкривали гурток за однієї умови, що будуть їздити на зма­гання, - каже Олена Петрівна. - І ось вперше поїхали і мали результат: ..дитина зайняла дру­ге місце. їздили торік у травні і жовтні. Подивились, як і що треба тренувати. Свого картин­гу не возили, там давали. Знаю, хлопці ходять з задоволенням. А проблем вистачає. Нема спе­ціального місця для тренувань. Фінансування у нас зовсім неве­лике, але даємо паливо, на за­пчастини. Відділ освіти, що може дати, дає. Не обходиться і без підтримки батьків. Хочеться, щоб звернули увагу на картинг, щоб хтось посприяв фінансово.

Олександр Кузьмін розповів, що він став керівником гуртка після Миколи Москаленка, ко­трий кілька десятків років від­дав вихованню картингістів. І картингів було багато, але вони виходили з ладу, а фінансування на це все зменшувалося. А бать­ки дітей зацікавлені у тому, щоб гурток був, адже їхнім синам по­добається цей вид спорту. Тож і звернення написали до міського голови, начальниці відділу осві­ти, керівниці ЦД та ЮТ, аби вони посприяли у зміцненні матері­альної бази гуртка.

У нашій громаді багато розмов про дозвілля молоді, їхній відпо­чинок, створення якихось лока- цій. Говорять і про розвиток спор­ту. Так у спорті такому як картинг на одному ентузіазмі далеко не заїдеш. Сподіваємось, що зна­йдуться можливості чи спонсори, які не дадуть відійти у минуле картингу. Діти навчаються і водін­ню, і якимось правилам, і роботі в команді, а до техніки любов у хлопців таки ж є.

Джерело: «Сіверський край», Тетяна МАЛАЙ

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
У селах Чернігівщини приймають молоко від людей по 9 гривень за літр 2025-05-04 13:04:23 Гідравлічні випробування у Чернігові: готуємося до зими вже зараз 2025-05-04 12:57:15 Олександр Кузьмін розповів про роботу гуртка картингістів у Новгород-С... 2025-05-04 12:46:54 Анна Лук: «Танцы - це моє життя» 2025-05-04 11:51:02 У Чернігові попрощалися з 31-річним сержантом Артемом Петренком 2025-05-04 10:58:26 «Мавка» розпочала «Казковий травень» у філармонійному центрі 2025-05-04 10:46:53 Ділянку проспекту Перемоги у Чернігові перекриють на 5 місяців: з чим ... 2025-05-03 12:28:02 Тільки жінка може бути з ніжним серцем і сталевим характером 2025-05-03 12:15:25 Майже 6,6 млн грн направили на закупівлю обладнання. У «НіжинХліб» пла... 2025-05-03 11:56:56 Пам’ятник Попудренку у Чернігові позбавили охоронного статусу 2025-05-03 11:47:44