У Чернігові встановили меморіальний знак на честь українських військовослужбовців, які загинули під час російсько-української війни
2025-05-23 12:14:35
1293
1
Сьогодні, 23 травня, у День Героїв, біля Катерининського кафедрального собору в місті Чернігові відбулося урочисте відкриття меморіального знаку на честь українських військовослужбовців, які загинули під час російсько-української війни.
Встановлення знаку стало символічним жестом вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Місце для встановлення обрано невипадково — саме біля Катерининського собору протягом багатьох років звершуються молитви за українських воїнів, за народ і державу.
Участь у відкритті взяли рідні та близькі загиблих захисників, представники громадськості, духовенства, правоохоронних органів, а також керівництво міста й області.
Ініціаторами створення пам’ятного знаку виступили рідні та близькі загиблих воїнів, а також волонтери. До реалізації ідеї долучилися громадські організації: ГО «Військовий меморіал Ялівщина», ГО «Родина воїна», ГО «Лицарський хрест», ГО «Єдина родина Чернігівщини». Саме вони спільно визначили ескіз пам’ятного знаку. Кошти на його виготовлення були зібрані завдяки благодійникам.
Право урочисто відкрити меморіальний знак надали матерям загиблих Героїв: Олені Запеці — матері Віктора Запеки, Ларисі Козаченко — матері Андрія Козаченка, та Людмилі Рай — матері Станіслава Рая.
Від імені родин полеглих воїнів виступили з промовами Людмила Бруй — мати Миколи Бруя, Людмила Житнікова — мати Ігоря Нешка, Людмила Журілкіна — дружина Сергія Журілкина та Людмила Слаутіна — мати Андрія Слаутіна.
Освячення пам’ятного знаку здійснив секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України, настоятель кафедрального собору протоієрей Роман Кіник.
Після завершення урочистої частини присутні поклали квіти до підніжжя меморіального знаку.
У День Героїв, який поки що не має офіційного статусу державного свята, але щороку набуває все більшого суспільного значення, чернігівська громада вкотре засвідчила глибоку шану й вдячність усім, хто стоїть на захисті України.








Джерело: Пресслужба Чернігівської міської ради
коментарі (1)
Встановлення знаку стало символічним жестом вшанування пам’яті всіх, хто віддав життя за свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Місце для встановлення обрано невипадково — саме біля Катерининського собору протягом багатьох років звершуються молитви за українських воїнів, за народ і державу.
Участь у відкритті взяли рідні та близькі загиблих захисників, представники громадськості, духовенства, правоохоронних органів, а також керівництво міста й області.
Ініціаторами створення пам’ятного знаку виступили рідні та близькі загиблих воїнів, а також волонтери. До реалізації ідеї долучилися громадські організації: ГО «Військовий меморіал Ялівщина», ГО «Родина воїна», ГО «Лицарський хрест», ГО «Єдина родина Чернігівщини». Саме вони спільно визначили ескіз пам’ятного знаку. Кошти на його виготовлення були зібрані завдяки благодійникам.
Право урочисто відкрити меморіальний знак надали матерям загиблих Героїв: Олені Запеці — матері Віктора Запеки, Ларисі Козаченко — матері Андрія Козаченка, та Людмилі Рай — матері Станіслава Рая.
Від імені родин полеглих воїнів виступили з промовами Людмила Бруй — мати Миколи Бруя, Людмила Житнікова — мати Ігоря Нешка, Людмила Журілкіна — дружина Сергія Журілкина та Людмила Слаутіна — мати Андрія Слаутіна.
Освячення пам’ятного знаку здійснив секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України, настоятель кафедрального собору протоієрей Роман Кіник.
Після завершення урочистої частини присутні поклали квіти до підніжжя меморіального знаку.
У День Героїв, який поки що не має офіційного статусу державного свята, але щороку набуває все більшого суспільного значення, чернігівська громада вкотре засвідчила глибоку шану й вдячність усім, хто стоїть на захисті України.








Джерело: Пресслужба Чернігівської міської ради
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
70% роботи виконують вручну: як батько із сином розвивають столярну сп...
2026-06-09 10:55:51
У Ніжинському ландшафтному парку оселилися червонокнижні білі чаплі
2026-06-09 10:35:37
На Чернігівщині попрощалися з трьома захисниками
2026-06-09 10:13:40
Російські війська атакували цивільне авто, яке доставляло хліб у прико...
2026-06-09 09:56:03
Ганна Родіна з Прилуччини - чарівниця вишивки
2026-06-08 14:09:17
Потрійна ДТП у Чернігові: п’яний водій не впорався з керуванням
2026-06-08 13:41:19
Пліч-о-пліч до фіналу: сім команд із Чернігова представлятимуть област...
2026-06-08 13:23:21
Корюківчанка Марія Бондаренко стала першим у Корюківській громаді фахі...
2026-06-08 12:53:10
Деталі атаки БпЛА на цвинтар у Сновську: поранені, руйнування та свідч...
2026-06-08 12:27:40
Звикли до турецького сервісу, але хочуть менше російських туристів: ві...
2026-06-08 11:58:55




Як мені думається, що це все советчина. Совок. Всі люди і в нашій державі також втрачають близьких людей. Хтось для когось герой, для когось не герой. Хтось кращий, хтось гірший . Але, краще чим городити оті всі споруди, зробити якийсь цифровий банк пам'яті. Цікава тобі ця людина, хочеш згадати, пройшов авторизацію, і дивись. Фото, відео, може якісь коментарі. Поставив планшет на стіл, хильнув чарчину, посидів, позгадував. А ці всі амбразури, це тільки горбатого городить, щоб наступне покоління мучилось як знести ці всі конструкції.