Куди піти навчатися і скільки це коштує? (Частина 2)

2012-07-23 19:52:05
27378 46
За даними опитування центру вивчення громадської думки переважна більшість українців (76%) вважає, що вища освіта забезпечує людині успішну кар'єру і полегшує досягнення життєвих цілей. А чи справді це є так?
У першій частині цієї статті ми розповіли про п’ять  вищих навчальних закладів 1-2 рівня акредитації (технікуми/училища/ліцеї/коледжі). Тож в другій частині буде йти мова саме про діяльність п’ятьох вищих навчальних закладів 3-4 рівня акредитації (інститути/університети/академії).

Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка

вул.. Гетьмана Полуботка, 53
тел. 3-70-06 (приймальна комісія)

Коротка історична довідка



Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка (Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка) - найстаріший державний вуз міста Чернігова (України), що має 4-й - вищий - рівень акредитації. Свою історію ЧНПУ починає з Чернігівського колегіуму (1700 р.), що зіграв важливу роль у розвитку педагогічної освіти. У 1916 р. утворено Учительський інститут, в наступні роки радянської влади кілька разів перейменована в міру свого розвитку. У 1998 р. на його базі засновано Чернігівський педагогічний університет ім. Шевченка, який отримав в 2010 р. статус національного. В структуру ЧДПУ входить 8 факультетів, які готують педагогів за всіма напрямками шкільної освіти (фізико-математичний, хіміко-біологічний, технологічний, фізвиховання, початкового навчання, психолого-педагогічний, філологічний, історичний – перетворений в інститут історії та правознавства), що здійснюють підготовку за 18 спеціальностей педагогічних і непедагогічних («Психолога», «Практичного психолога», «Еколога», «Соціолога») напрямів за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр». З 1992 року функціонує аспірантура з 12 спеціальностей, а з 1999 року – докторантура. Університет має три вчені спеціалізовані ради із захисту кандидатських дисертацій.
З 2012 року при університеті організовано військову кафедру, яка здійснюватиме підготовку студентів за програмою офіцерів запасу.

Панченко Валентин Іванович (проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи):



Для іногородніх абітурієнтів як таких пільг ніяких немає, але є квота. Кожного року виділяється Міністерством освіти і науки квота цільового прийому для сільської молоді. Ці діти беруть у свої районах (районний відділ освіти) направлення на навчання і саме з ними вони приїжджають до нас. Наприклад, на фізичне виховання Міністерство освіти і науки в цьому році виділило нам 8 місць для сільської молоді, а їх приїхало 16 чоловік, тоді між ними вже йде свій конкурс. Тобто вони і в загальному конкурсі приймають участь, і між ними є конкурс.
Для інвалідів 2-ї групи і сиріт (часто плутають, напівсирота – такого визначення немає) або дітей позбавлених батьківського піклування – вони дійсно йдуть поза конкурсом. Але знову-таки, в правилах прийому визначено на яку спеціальність який відсоток ми таких дітей можемо взяти на держзамовлення. Встановлена квота таких дітей – 10%.
Є у нас три дев’ятиповерхові гуртожитки по 500 місць у кожному. Ми забезпечуємо 100-відсотково всіх бажаючих гуртожитком. Гуртожиток коштує – 180-200 грн., в залежності від умов проживання.
Вступна компанія почалася вже 2 липня. Якщо людина вступає на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр після загальноосвітньої школи 1-3 ступеня, то здається тільки ЗНО. Якщо ж людина закінчила школу п’ять років тому або ще раніше, то вона здає вступні іспити. Але як показує практика таких людей майже не має (на стаціонарі).
Щодо творчих конкурсів, то у нас залишився один творчий конкурс – фізичне виховання. В тому році у нас на початковій освіті здавали, окрім сертифікатів, іспит з музичного мистецтва, з образотворчого мистецтва.
Якщо студент заплатив за рік за навчання і його відрахували за неуспішність після першого семестру, то бухгалтерія робить розрахунок, скільки потрібно повернути грошей. Тобто не вся сума повертається, а якраз на момент його відрахування.





Прийомна комісія

Потрапити на безкоштовну форму навчання дуже просто: потрібно мати найкращі бали. А щодо стипендії, то Постановою Кабінету Міністрів була встановлена стипендія в 2009 році у розмірі 530 грн. на місяць. Зараз виплачується індексація (відсоток інфляції, яка нараховується із року в рік).
Студенти педагогічної спеціальності за цією ж Постановою на 10% отримують вище стипендію. На фізико-математичні і технічні спеціальності – на 21% більше отримують стипендію. Тобто у всіх студентів стипендія різна. Якщо це непедагогічні спеціальності, то надбавок немає. Відмінники додатково ще отримують на 60 грн більше. Якщо взяти студента-відмінника фізико-математичного факультету із всіма надбавками, то там десь до 1000 грн виходить. А загалом стипендія до 800 грн.
Про конкурс на одне місце ще говорити складно, лідирує історія (з усіма спеціалізаціями), психологія і філологія. Тобто абітурієнти надають перевагу гуманітарному напрямку.
До тих закладів, які виконують курсові роботи за гроші, відношусь дуже негативно. І я скажу, як викладач, воно одразу видно чи дитина сама працювала, чи користувалась якимись послугами.
Якщо на рівні міста, то нашими відомими випускниками є: міський голова Соколов Олександр Володимирович, Шеремет Олег Семенович (секретар міської ради), Романова Анна Анатоліївна (заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради), Заліський Анатолій Андрійович  (начальник управління освіти і науки), Стрілець Микола Іванович  (заступник голови - керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації). Приблизно  80% держслужбовців – наші випускники.
З бізнесменів можна відмітити теж нашого випускника Ярослава Сухомлина, директора ТОВ «Чернігівська Медіа Група».

Вартість навчання за кошти фізичних і юридичних осіб


Факультет

Денна форма навчання, грн

Заочна форма навчання, грн

За 1 рік

За 4 роки

За 1 рік

За 4 роки

Інститут історії

8 900

40 100

5 400

24 100

Фіз. виховання

8 900

40 100

5 400

24 100

Технологічний

8 900

40 100

5 400

24 100

Фізико-математичний

7 700 - 8 900

34 500 – 40 100

4 600 – 5 400

20 800 – 24 100

Психолого-педагогічних

9 400

42 500

5 600

24 900

Хіміко-біологічний

7 700 – 9 400

34 500 – 42 500

4 600 – 5 600

20 800 – 24 900

Поч. навчання

7 700 – 9 200

34 500 – 41 600

4 600 – 5 400

20 800 – 24 100

Філологічний

8 100 – 10 400

36 400 – 46 800

4 800 – 6 200

21 600 – 28 100



Перелік конкурсних предметів у сертифікаті УЦОЯО (вступних екзаменів, творчих конкурсів)


Напрямки підготовки (спеціальності) освітньо-кваліф. рівня бакалавр

Перелік конкурсних предметів (вступних екзаменів, творчих конкурсів)

Дошкільна освіта

1.   Українська мова та література

2.    Біологія

3.    Історія України або математика

Початкова освіта

1.   Українська мова та література

2.    Математика

3.    Біологія або історія України

Технологічна освіта

Професійна освіта

1.   Українська мова та література

2.    Математика

3.    Фізика або хімія

Фізичне виховання

1.   Українська мова та література

2.    Біологія

3.    Фахові випробування із фіз.. вих..

Історія

1.    Українська мова та література

2.   Історія України

3.    Іноземна мова або всесвітня історія

Філологія. Укр. Мова і літ-ра

1.   Українська мова та література

2.    Іноземна мова

3.    Історія України

Філологія. Мова і літ-ра (англ.)

1.    Українська мова та література

2.   Англійська мова

3.    Історія України

Соціальна педагогіка

1.    Українська мова та література

2.   Історія України

3.    Іноземна мова або біологія

Психологія

1.    Українська мова та література

2.   Біологія

3.    Історія України бо іноземна мова

Соціологія

1.    Українська мова та література

2.   Історія України

3.    Іноземна мова або математика

Хімія

1.    Українська мова та література

2.   Хімія

3.    Фізика або математика

Біологія

1.    Українська мова та література

2.   Біологія

3.    Фізика або хімія

Екологія

1.    Українська мова та література

2.   Математика

3.    Хімія або географія

Математика

Інформатика

1.    Українська мова та література

2.   Математика

3.    Фізика або іноземна мова

Фізика

1.    Українська мова та література

2.   Фізика

3.    Математика або хімія



Напівжирним шрифтом виділено профільні конкурсні предмети

Коментарі студентів:



Масленок Олександр Григорович (21 рік, IV курс, технологічний факультет):
Навчаюсь на контрактній основі. Проживаю у гуртожитку, плачу за нього 198 грн. в місяць. Де після закінчення нашого Вузу буду працювати – ще не задумувався.
Додаткові витрати пов’язані із навчанням – це купівля зошитів і канцелярського приладдя. А всім іншим нас забезпечує університет.
Нічого про хабарі в університеті не чув і не знаю. Інколи користуюсь послугами допомоги студентів, це буває рідко, інколи під час сесії.



Рубець Микола Миколайович (20 років, IV курс, технологічний факультет):

Навчаюсь на безкоштовній основі. Отримую стипендію. Всі додаткові  витрати пов’язані з навчанням поки що беруть на себе мої батьки, тому, скільки йде коштів на зошити, канцелярію і т.д. не знаю.
Загадувати не буду, я ще не знаю куди піду працювати після ВУЗу.
В нашому ВУЗІ не беруть хабарі. Послугами допомоги студентам не користуюсь.



Іваненко Олександр Васильович (19 років, IV курс, технологічний факультет):
Навчаюсь на держзамовленні. Книжки є в наших бібліотеках, тільки на зошити і канцелярію витрачаю гроші. Скільки, чесно, не рахував.
Під час навчання встигаю ще працювати паралельно. Планую в майбутньому працювати менеджером.
Про хабарі – це все чутки. Я все сам завжди виконую, що пов’язано із навчанням. Все можна здати і виконати, якщо є бажання.

Чернігівський державний інститут економіки і управління

Вул. Стрілецька, 1
Тел. 679-308 (приймальна комісія), 671-143 (післядипломна освіта)



Історична довідка
Чернігівський державний інститут економіки і управління є багатопрофільним ВНЗ ІІІ-го рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців за 12 напрямами та 18 спеціальностями. В інституті впроваджена кредитно-модульна система навчання відповідно до вимог Болонського процесу. ЧДІЕУ входить до числа провідних економічних вищих навчальних закладів.

Загальна інформація


В інституті працює більше 250 викладачів, половина з яких мають науковий ступінь кандидатів і докторів наук.
Пільги для інвалідів і сиріт передбачені відповідним законом, квота таких студентів - 25%. Медалісти та особи, які отримали диплом з відзнакою користуються правом першочергового вступу.
ЧДІЕУ має два великих гуртожитки, тому ми забезпечуємо повністю всіх бажаючих студентів місцем проживання, якщо є потреба, то студенти мають можливість проживати і влітку. Вартість гуртожитку - 160-170 грн. на місяць.

Графік роботи навчального закладу:

Перша пара починається о 8.00 годині ранку, сьома пара закінчується близько 20.00 години. Студенти навчаються у дві зміни, крім юридичного факультету, який має свій корпус, що дозволяє організовувати навчальний процес в одну зміну.

Вартість навчання складає близько 7000 грн. на денну форму навчання, а на потрібні нашій області спеціальності (наприклад, «Агрономія», «Лісове та садово-паркове господарство») – менше 6 000 грн. Заочна форма навчання – близько 5 000 грн.
Розмір базової стипендії студента в інституті складає 530 грн. і її отримує той, хто успішно навчається (за підсумками сесії середній бал 4,0 і вище). Конкурс на одне місце, як правило, віртуальний, тому що одна людина має можливість подавати документи до 15 місць (тобто в 5 вузів, в кожному вузі на 3 спеціальності). Найпопулярніші спеціальності ¬– це «Фінанси і кредит», «Облік та аудит», «Менеджмент», туризм, будівництво, геодезія, правознавство.
Зарахування абітурієнтів, які отримали ОКР «молодший спеціаліст», здійснюється на старші курси за результатами фахового вступного випробування в усній формі.
Термін здобуття післядипломної  (другої вищої) освіти - 2 роки.
На післядипломній освіті здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців за напрямами і спеціальностями згідно програм  спеціалістів.





Прийомна комісія

Ірина Сергіївна Каленюк (Ректор Чернігівського державного інституту економіки та управління):




У чому полягає особливість Вашого вищого навчального закладу?
В нашому інституті підтримується самостійність мислення, яскравим підтвердженням цьому є дипломні та магістерські роботи, виконані на замовлення підприємств. Якщо у людини є своя позиція і він намагається щось сам зробити - це завжди потрібно підтримувати.
Ми пишаємося своїми випускниками. В першу чергу, я хотіла б назвати тих, хто працює в нашому інституті викладачами, які вже є кандидатами наук і працюють над докторськими дисертаціями. І звичайно, у нас дуже багато випускників працює в банках, в органах державного управління, на підприємствах і т.д.
Особливістю інституту економіки і управління є те, що у нас економічна освіта має найстаріші традиції у Чернігівській області. Наш заклад першим почав готувати фахівців економічного профілю, коли акумулювалися кадри, розроблялося навчально-методичне забезпечення. Ми і зараз йдемо в ногу з часом, розвиваючи нові спеціальності і впроваджуючи  інноваційні технології навчання. Запорукою цього є наш інтелектуальний потенціал, підкріплений потужною матеріально-технічною базою.

Про багатопрофільність нашого навчального закладу  свідчить наявність спеціальностей інженерного, туристичного та природничого спрямування (будівництво, гідротехніка, туризм, геодезія). До речі, ЧДІЕУ єдиний в Чернігівському регіоні готує фахівців за цими спеціальностями.
Також звертаємо увагу абітурієнтів, що вони мають можливість подати документи на нову спеціальність, яка відкрита в ЧДІЕУ: «Лісове та садово-паркове господарство».

ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ
(на денну та заочну форми навчання)


НАПРЯМИ ПІДГОТОВКИ 

ПРЕДМЕТИ

Фінанси і кредит

 Маркетинг

 Облік і аудит

 Економічна кібернетика

Українська мова та література

Математика - профільний

Історія України (або Географія)

Геодезія, картографія та землеустрій 

 

Українська мова та література

Географія - профільний

Математика (або Історія України)

Гідротехніка (Водні ресурси)    

Українська мова та література

Математика - профільний

Фізика (або Хімія)

Будівництво

Менеджмент         

 

Українська мова та література

Математика - профільний

Географія (або Іноземна мова)

Туризм

Українська мова та література

Географія - профільний

Історія України (або Іноземна мова)

Агрономія   

Українська мова та література

Біологія - профільний

Хімія (або Математика)

Лісове і садово-паркове господарство

 

Українська мова та література

Математика - профільний

Біологія (або Іноземна мова)

Правознавство     

 

Українська мова та література

Історія України - профільний

Іноземна мова (або Математика)

Соціальна робота 

Українська мова та література

Історія України - профільний

Географія (або Іноземна мова)


*за сертифікатами незалежного тестування Українського центру оцінювання якості освіти (2008, 2009, 2010, 2011 та 2012 року).

Коментарі студентів:



Кизлевич Ірина Анатоліївна (21 рік, IV курс, менеджмент):
Навчаюсь безкоштовно. На книжки грошей не йде, всі необхідні підручники є у бібліотеці інституту. Тільки на ксерокопію частенько витрачаємо гроші. Додатково не працюю, стипендії вистачає. На проїзд разом з витратами на їдальню витрачаю близько 300 грн. Проживаю у Чернігові з рідними, тому на проживання великих грошей не витрачаю.
Після закінчення ВУЗу планую працювати по спеціальності, а де – ще не знаю. Про хабарі у нашому ВУЗі нічого не чула.



Сировець Юлія Петрівна (21 рік, IV курс, менеджмент):
Навчаюсь безкоштовно, отримую стипендію.
Де працюватиму ще не знаю, але хочу по спеціальності знайти роботу. Живу у Чернігові, тому гроші йдуть на проїзд і один раз на півроку на зошити і канцелярію.
Про хабарі нічого не чула і завжди сама виконую всі курсові і самостійні роботи.



Романов Олександр Олександрович (20 років, IV курс, Геодезія, картографія та землеустрій):
Навчаюсь безкоштовно, стипендія близько 700 грн. Зараз планую вступати на п’ятий курс. Додаткові витрати пов’язані з навчанням – це проїзд, їдальня і ксерокопія. Приблизно 200 грн. в місяць. Проживаю в Чернігові.
Про хабарі нічого не чув, сам виконую завдання.
Після закінчення ВУЗу хочу знайти роботу і працювати за спеціальністю, але там уже як вийде.

Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Ю.Бугая
Вул. просп. Перемоги, 95А
тел.. 675-724, 671-099

Історична довідка
Міжнародний науково-технічний Університет, який заснований у 1992 році, пройшов державну акредитацію ІІІ-IV рівнем і має ліцензію Міністерства освіти і науки України. Представником Міжнародного науково-технічного Університету в Чернігівській області є Чернігівський інститут інформації, бізнесу та права ЧІІБіП), що користується всіма правами основного ВНЗ і здійснює освітню діяльність з 1999 року.

Терещенко Інна В’ячеславівна (відповідальний секретар приймальної комісії):



Відповідно до напрямів підготовки та робочих і навчальних планів забезпечення навчального процесу у ЧІІБіП МНТУ здійснюють 71 викладач, які на 100 % є фахівцями відповідних науково-педагогічних спеціальностей по навчальних та робочих планах. З них 12 докторів наук, професорів, 43 кандидати наук, доценти.
Ми набираємо абітурієнтів по одній групі на кожну спеціальність, яку ми готуємо. В одній групі 25 чоловік.
Для вступу до вузу йде стандартний пакет документів, як і у всіх навчальних закладах. Для вступу на перший курс денної форми навчання потрібне лише ЗНО, тобто абітурієнти подають сертифікати. Якщо школу закінчили до 2007 року, то там можливий вступ по іспитам.
Згідно з правилами прийому, інваліди та сироти надходять поза конкурсом. У нас тільки контрактна форма навчання, бюджетних місць  немає.
Гуртожитку свого немає. Домовляємося з гуртожитками інших навчальних закладів для надання кімнат нашим майбутнім студентам.
В нашому інституті всі студенти займаються в дві зміни. Заняття починаються з 8-ї ранку і тривають до 17.00.
Другу вищу освіту ми не надаємо.

Видається нашим випускникам диплом державного зразка.

Вартість навчання по факультетам:

На денну форму економічні спеціальності («Менеджмент», «Облік і аудит», «Фінанси») - 2800 грн. за семестр, комп'ютерна спеціальність («Програмна інженерія») – 3200 грн за семестр і юристи - 4400 грн. семестр.
Заочна форма навчання (оплата за семестр):
-    «Облік і аудит» -1400 грн.,
-    «Фінанси і кредит» - 1500 грн.,
-    «Менеджмент» - 1600 грн.,
-    «Комп'ютери» - 1700 грн.,
-    «Право» - 2300 грн.
Також в інституті є знижки кращим студентам. Обираються в групі три найкращих студента, які отримують 15, 10 і 5% знижки.
Кращий студент по факультету - 30% знижки.
Кращий по інституту - 50% знижки.
Конкурс з'являється поки що тільки на «Право».



Прийомна комісія



Аудиторія

Перелік сертифікатів:
Сертифікати з української мови і літератури є обов’язковими для всіх абітурієнтів, які вступають на перший курс

Напрям      

Профільний

На вибір

Право

Історія України

Математика або Іноземна мова

Менеджмент

Географія або іноземна мова

Математика

Облік і аудит

математика

Географія або Історія України

Фінанси і кредит

Географія або Історія України

Математика

Програмна інженерія

Фізика або Іноземна мова

Математика

Комп’ютерні науки

Математика

Фізика або Іноземна мова



Абітурієнти, які вступають на базі диплому молодшого спеціаліста, складають фахові вступні випробування.
Щорічно близько 100 студентів проходять мовне стажування за кордоном, та 20 студентів на постійному виключному навчанні в навчальних закладах Європи та США.
Наші відомі випускники:
Гаврилюк Пилип (Юрист групи дистребьютерських компаній «Дельта Фуд», Біжко Тетяна (Деснянський районний суд м. Чернігова), Сівель Віталій (Чернігівський районний суд), Гумін Денис (інженер першої категорії відділу технічного обслуговування досліджень) та інші.
   
Маначін Ігор Михайлович (21 рік, 5 курс, факультет комп'ютерних наук,  спеціальність -  програмна інженерія):




Додаткові витрати (проїзд, гроші на їдальню) за рік близько 2000 грн. Планую працювати після закінчення вузу в Чернігові. Зараз поєдную навчання з роботою в інституті, працюю перехідним спеціалістом з обслуговування комп'ютерної техніки. Чесно кажучи, не знаю нічого про хабарі в нашому інституті.

Чернігівський інститут Міжрегіональної Академії управління персоналом імені Героїв Крут
вул. Промислова,17,
 тел. 677-179, 677-315



Історична довідка
Чернігівська філія МАУП була створена 22 вересня 1998 р. рішенням Адміністративної ради Міжрегіональної Академії управління персоналом. 24 вересня 2001 р. рішенням Загальних зборів акціонерів назва «Чернігівська філія МАУП» була змінена на «Чернігівський інститут МАУП».
2005 р. рішенням Президії МАУП, за проханням колективу інституту присвоєна назва «Чернігівський інститут МАУП імені Героїв Крут». Так була вшанована пам’ять героїв, які віддали своє життя за незалежність України.



Аудиторія



Бібліотека



Спортзал

Підготовка спеціалістів здійснюється на юридичному й економічному факультетах за спеціальностями та спеціальностями:


Правознавство               
 спеціалізація «Комерційне та трудове право»      
Менеджмент організацій                                            
 спеціалізація «Економіка та управління бізнесом»      
 спеціалізація «Медичний та фармацевтичний менеджмент»
Управління персоналом і економіка праці             
 спеціалізація «Економіка та управління персоналом» 
Фінанси                          
 спеціалізація «Фінансовий менеджмент»

Прийом документів з 02.07.12 р. по 31.07.12 р.

Мурашко Микола Іванович (Директор Чернігівського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом):

Студенти отримують освіту на денному, заочному (в т.ч. дистанційному) відділеннях.
Навчальний процес в інституті здійснюється у формах навчальних занять, самостійної роботи, практичної підготовки, контрольних заходів, що включають поточний та підсумковий контроль.
 Основними видами навчальних занять є: лекції, практичні, семінарські заняття, консультації, курсові та контрольні роботи.

Викладацький склад для недержавного вузу дуже сильний. Ми маємо на сьогоднішній день 4 доктори наук, які мають своїх аспірантів, випускають наукові посібники.
Крім того, напрямок у вузі зорієнтований на відкриття нових спеціальностей, на розширення. В рамках цієї стратегії розвитку в нашому інституті, ми вже маємо нову будівлю, відкриваємо нові спеціальності – «Управління персоналом». Тим паче, що наші викладачі мають достатньо професійного і практичного досвіду (колишні керівники у сфері управління персоналом). Орієнтуючись, на західні канони розвитку ВНЗ, 80% наших викладачів пройшли практичну школу для того, щоб студенти мали не тільки теоретичні знання, але і щоб ці теоретичні знання підкріплювалися практичними шаблонами дій, які трансформуються на конкретних прикладах в конкретних організаціях, які працюють в Чернігівській області.
На сьогоднішній день у нас на денній формі навчання навчається більше 100 чоловік, на заочній – близько 500 чоловік.

Умови вступу визначені вимогою Міністерства освіти і науки.

У нас є відповідні договори з суб'єктами господарства, які мають готельні комплекси. У нас є договір з гуртожитком (близько 80 місць), є військова кафедра.
Для заочників ми працюємо цілий рік. У нашому інституті немає вихідних днів. Ми так сесію плануємо, щоб заочникам було зручно до нас приїздити (тому що у нас студентів дуже багато з Київської області, з Миколаєва, з Кременчука).
Приймаються також студенти після технікумів/училищ на 3й курс з профільних дисциплін.
По закінченню ВУЗу видається диплом державного та міжнародного зразка. Наша академія має зв’язки з 14 вищими навчальними закладами Європи.
Зараз йде пільговий набір, перший курс набираємо на спеціальність «Управління персоналом»  за  2125 грн. за семестр, і 4250 грн. на рік.
На спеціальність «Право» - 4000 грн/семестр, 8000 грн. за рік.

Зараз конкурс на «Право» 1,3 людини на місце.

Особисто я, як викладач, ставлюсь негативно до того, що спеціальні заклади пишуть студентам роботи за гроші, бо це не дає можливість людині логічно думати. Ми вважаємо, що дипломований фахівець повинен розбиратися в своїй професії.

Відомі випускники:
Обушний Олег Олексійович (депутат обласної ради), Койстрик Юрій Володимирович (Чернігівська митниця, заступник начальника СБК та ПНП), Бушуєв Борис Сергійович (Чернігівська митниця, заступник начальника митниці), Душина Тетяна Миколаївна (АТ ВА Банк, директор Чернігівської філії), Чернін Михайло Борисович (інспекція Держтехнагляду Чернігівської ОДА, начальник інспекції м.Чернігова), Цапіна Світлана Станіславівна (ТОВ «Валентина», Директор), Молот Геннадій Михайлович (Група-компаній «Десна-Експерт», Генеральний директор) та інші.

Коментарі студентів:



Медвідь Тетяна (17 років, 2 курс, юридичний факультет):
Подобається навчатися саме в цьому ВУЗі.
В минулому році заплатила 8000 грн. за рік за навчання. Також на додаткові витрати йде приблизно 200-300 грн. в місяць – це і зошити, і канцелярія, і плата за житло, і проїзд, і їдальня.
Де буду працювати по закінченню ВУЗа ще не знаю.
Про хабарі не чула нічого. Не користуюсь послугами по написанню курсових робіт

Чернігівська філія Київського славістичного університету

Вул. Гагаріна, 24
Тел. (0462) 624-944



Історична довідка
Київський славістичний університет – вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, заснований 1993 року з ініціативи та за участю Національної академії наук України.
У 2001 році створено Чернігівський навчально-консультативний центр Київського славістичного університет на підставі наказу Президента Київського славістичного університет проф.. Алексєєва Ю.М. «Про створення навчально-консультативного центру в м. Чернігів» від 27 червня 2002 року за № 84. Філія створена як навчальний відокремлений структурний підрозділ Київського славістичного університету. За час існування філії було видано 640 дипломів освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» і 411 дипломів освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст».
Спеціальності, за якими ведеться підготовка, не дублюються іншими ВНЗ області. Це – «Міжнародні відносини», «Міжнародна інформація» (студенти цих спеціальностей обов’язково вивчають дві іноземні мови (англійську і польську) та факультативно-німецьку або чеську).



Аудиторія



Бібліотека

Спеціальності:
Міжнародна інформація (кваліфікація «Політолог-міжнародник»)
Міжнародні відносини (кваліфікація «Інформаційний аналітик-міжнародник»)

Попов Ігор Володимирович (виконуючий обов’язки директора Чернігівської філії Київського славістичного університету):



Колектив Чернігівської філії має нагороду від Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, отримував подяку Голови Чернігівської обласної державної адміністрації та Почесну грамоту Чернігівської обласної ради за вагомий внесок у розвиток освіти регіону. Професорсько-викладацький склад відповідає міністерським нормативам філії. Ліцензійний обсяг студентів на денну форму навчання у нас 35  чоловік.
У філії держзамовлення немає. Навчання коштує близько 6500 грн. за рік на міжнародне відносини і міжнародну інформацію.
Гуртожитку немає, наші студенти надають перевагу поселяться на квартирах.
Заняття у нас починаються з 9.00 (повноцінна зміна - 4 пари) і до 15.00.
На спеціальність «Міжнародні відносини» і «Міжнародну інформацію» необхідно здавати на вимогу Міністерства освіти і науки такі тести: українська мова та література, іноземна мова (по 124 балів) і профілюючий тест - всесвітня історія або географія (мінімальна кількість балів 140 балів).

Ми здійснюємо повний цикл навчання, «бакалавр» 4 роки і 5 років «спеціаліст».
Щорічно Київський славістичний університет надає місця кращим студентам в магістратуру. І щороку наші 3-4 студента, отримавши рівень бакалавра, йдуть на магістратуру. Диплом видається державного зразка Київського славістичного університету.
Гроші заплачені за навчання не повертаються, якщо людина заплатила за рік, а її відрахували за неуспішність у першому півріччі. Якщо ми його відраховуємо за порушення дисципліни, внутрішнього розпорядку або ж за академічну заборгованість, то гроші не повертаються. Викладачі працюють, а студенти навчаються згідно умов контракту.
Негативно ставлюся до того, що студенти пишуть за гроші курсові та дипломні роботи. Тому що підхід до курсових та дипломних робіт в нашому філіалі стоїть дуже серйозно в зв'язку з тим, що сьогодні Інтернет дозволяє завантажити будь-яку вже готую роботу навіть безкоштовно. Зразу кажу, у нас такого не практикується, у нас керівники дипломних проектів, керівники курсових робіт дуже чітко все відслідковують. Бо ми ставимо мету в нашій філії – навчити студента, щоб він вийшов з певними знаннями.
Завдяки міжвуніверситетським угодам Київського славістичного університету студенти Чернігівської філії мають можливість безкоштовно семестрового стажування з виключним навчанням у провідних вищих закладах Чехії та Польші.

Наших випускників дуже багато і працюють в різних містах, в різних країнах. Наприклад, якщо це спеціальність «Фінанси», то випускники переважно працюють в банківській сфері (такі банки як: «Приватбанк», «Промінвестбанк» і т.д.) і в страхових компаніях. Якщо це спеціальність «Менеджмент організації» або «Митна справа» - то це брокерські контори, по області митниці. І на підприємствах нашого міста багато випускників працює, як приватних, так і державних.

Багато випускників працюють закордоном.

Наші відомі випускники: Сергій Ковальчук (директор по маркетингу і розвитку холдингу «Обозреватель», м. Київ), Юлія Скіба (працює за фахом у Німеччині), Тетяна Красиловець (фахівець-аналітик з питань дослідження ринку ТОВ «Ньювел»), Наталія Тягнирядно (кореспондент програми новин «ТСН» каналу «1+1»), Яна Титенок (ведуча випуску новин Чернігівської обласної телерадіокомпанії «Сівер-центр»), Полегенько Світлана (головний спеціаліст Управління у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації) та інші.


Романова Тетяна

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (46)
kvnazar2012-07-23 20:55:24 відповісти

А в политех, стало быть, охранник не дал зайти ?

Alex_Borodaвідповісти

а политехом народ не интересуется
ну его...
странный какой то вуз
зачёты нахаляву не ставят, взяток не берут, учиться заставляют...
это же издевательство над молодыми людьми!
вместо того чтобы на дискотеке тусить или сексом заниматься, нужно в библиотеке сидеть, над книжками ботанить, гробить своё здоровье

Filkaвідповісти

С политехом связывались несколько раз, но они не нашли для нас времени, там сейчас у многих отв.лиц отпуска, надеемся, он войдет в след. нашу подборку.

kvnazarвідповісти

Позвоните ректору -  он вам наверняка поможет.

sylakrвідповісти

Я думаю не только по этой причине, раньше и тусили и студенты женились ,успевали родить ребёнка и успешно закончить институт,
изменилось само отношение к учёбе, сейчас учёба позиционируется не как учёба, а как какая-то услуга, с рейтингами, опросами типа цена-качество, куда пойти и сколько стоит

Сейчас почти за всех родители выбирают - платить то в конце концов им, о каком желании учиться может идти речь? А не дай Бог захочешь учиться заочно - бесплатно - в ЧДМТТ -и работать, не сидя до 22 лет на шее у родителей- ты дебил( Куди піти навчатися і скільки це коштує? (Частина 1)).

Elaniвідповісти

про взятки уж молчали бы ... этим никто не брезгует. Просто одни по совести берут, а другие за все подряд. )
Вы же на всех зачетах при всех преподавателях и т.д. свечку не держали?
P.S. заведомо отвечаю на вопрос - взяток не давала, знания получила, училась самостоятельно

Kurabiyeвідповісти

такая интересная логика: я сама не платила, но все вокруг берут

Elaniвідповісти

ну по крайней мере логика присутствует)
говорю, потому что намекали определенные преподаватели

Kurabiyeвідповісти

снова же: намекали определённые, но берут все? я не придираюсь, просто забавно

Elaniвідповісти

ну так давайте посмеемся :)

TerryGilliam2012-07-24 00:49:56 відповісти

Как метко сказал М.М. Жванецкий:"Это же сколько нас должно умереть, чтобы они перестали поступать в медицинские институты?" В Чернигове есть ДВА высших учебных заведения - Политех и Пед. Только два. Остальные - это как сейчис звучит по-украински - т.н. "выши". Уровень преподавания и уровень квалификации выпускников просто horror. Знаю о чем пишу - отчисленный мною с первого курса учащийся ПТУ, полный дебил с отличием закончил институт экономики и управления. Я заканчивал Политех и знаю, что там дают не только "корочки", но и знания. Правда это было в далеком 1992 году. Страна с такими ВУЗами будущего не имеет.

Jensonвідповісти

Полутех теряет позиции, стареют те кто требовал знаний, приходят на смену куда менее требовательные. 

sylakrвідповісти

знаний меньше не требуют, только услуги платные
завкафедрой легче экзамен сдать, чем некоторым педагогам  по какому нибудь ОБЖ

Kurabiyeвідповісти

проблема не столько в этом, сколько в другом: праподавателям прямо говорится, каждые 10 студентов, которые не сдали, это ваша годовая зарплата, у вас контракт заканчивается в следующем году, думайте. Вот и всё.

Filkaвідповісти

я тут с вами полностью согласна, но писать только о двух вузах, тоже как-то неправильно...

TerryGilliamвідповісти

Согласен со всеми вышесказанными комментариями. В мою бытность, если кто знает, в Политехе, вход на лекцию по высшей математике к Пьеру (светлая память) только через таблицу производных. А сдать зачет Гнедину, а сопромат?  Да сейчас в этих сраных вышах ставят "отлично", если студент правильно называет предмет, по которому его эзкаменуют! Да, касаемо "выдатных выпускникив" - ректор выша имени Геров крут выпустил Бушуева Б.С. , выдающегося мытника по кликухе "Боря - штука баксов". И смех и грех. 

aivotвідповісти

кто застал Пьера, у того воспоминаний на всю жизнь хватит... По мне как-то чуть ногой не заехал... промазал... я после звонка пока он на доске что-то писал, за его спиной хотел проскочить на "свое" место...

sylakrвідповісти

а как же этот парень в институт  поступил, вопрос не возникал?
Я бы поинтересовалась у студентов, почему дают и дают, если можно выучить и сдать?

pechkin2012-07-24 11:14:06 відповісти

Смотрю на фоты "учебной базы" отдельных ВУЗов и вспоминается анекдот про эстонскую авиацию. Это когда "... в воздух подняли все самолеты. Оба". Как-то дипломатично авторы понаписывали. Аудитория. Их сколько, этих аудиторий? Две? "Спортзал" порадовал. Чем-то напоминает сауну. Не хватает только массажисток-тренеров. Они наверное сейчас заняты. Документы на поступление сдают.
Пы.Сы: Ознакомившись со "списком выдающихся выпускников", сразу становится ясно почему вокруг полная ж.опа. Эти "нобелевские лауреаты" уже давно стали синонимами тупости и чванства. Впрочем, как и такие вот "учебные заведения"...))

ujhjl19842012-07-24 12:05:38 відповісти

Ой, уморили! О взятках они ничего не слышали- что ГЛУХОВАТЫЕ. Их ведь не спрашивают даёте ли вы взятки, а слышали о их факте как таковом. Пусть не п.... что нет, а что это "абонентская плата за наличие балов". Капец

Patrisia17відповісти

если бы их не фоткали то написали , а так зачем им еще учиться нужно 

alfa222012-07-24 12:13:09 відповісти

Согласна с Вами на все 100%. Сама когда-то заканчивала политех. Но нынешние студенты вузов (в том числе и политеха) деградируют. С каждым годом они становятся все тупее. Новое поколение преподавателей тоже не всегда далеко отходит от студентов. Мне не раз приходилось исправлять самих преподавателей, которые проверяли работы студентов (вернее мои работы, написаные на заказ этих студентов) 

kvnazarвідповісти

Да, это по нашему - пишем чужим лодырям контрольные, берем у них денежку и одновременно ноем: "Какие же нынче студенты тупые стали"...

alfa22відповісти

а дело не в написании контрольных "чужим лодырям", а в нежелании этих лодырей учиться. В институты идут ради корочек, а не ради знаний..... Ведь не больше 20% студентов работать идут по специальности, и я уверенна эти ребята сами себе контрольные пишут.

ujhjl1984відповісти

совершенно верно - лодыри. И главное ведь, что им мешает заниматься учась на дневном (забот 0, сиди и учи)??????. Неееееее, это по-ходу у них не престижно, но заграницу уехать мечтают большинство и заплату получать в у.е. ещё больше. 

ujhjl19842012-07-24 12:18:17 відповісти

С Мурашко согласна " .......... ставлюсь негативно до того, що спеціальні заклади пишуть студентам роботи за гроші, бо це не дає можливість людині логічно думати. Ми вважаємо, що дипломований фахівець повинен розбиратися в своїй професії. "  Люди, учитывая разнообразие и развитие современных информационных систем- ну это просто ЛЕНЬ и НАГЛОСЬ заказывать у других. А когда я узнала, кто их пишет (есть знакомые которые выполняют такие работы) слов не было от возмущения - человек с економическим пишет работы по психологии, истории, а с педовским (начальное образование) выполняет контрольные по економике и финансовому учёту. Да чтож вы себя так унижаете, работайте - дальше ведь будет ещё сложнее. Я окончила магистратуру хоть и на "добре", но все курсачи, котрольные и магистерскую писала сама (материала в сети вагон-было бы желание)-при том что работаю и есть семья (ребёнок). ЛЕНИ БОЙ

alfa222012-07-24 12:24:07 відповісти

студенты даже с интернета не могут скачать нужный материал......... в 7 случаев из 10 тема работы абсолютно не соответсвует скаченой внутрянке.......

ujhjl19842012-07-24 12:27:31 відповісти

а на....скачивать, логику надо включать , а не плагиатом заниматься. Есть тьма онлайн библиотек как "вернадского". Не надо скачивать - надо материал искать

Elani2012-07-24 15:55:16 відповісти

вопрос в другом - стоимость!!! и она растет с каждым годом
вот только через сколько времени вчерашний студент сможет вернуть деньги потраченные на свое образование ...

invisible2012-07-24 16:44:42 відповісти

Те, кто не протирал штаны в школе, учатся на бесплатном, причем где угодно. Потому само название статьи "как бы намекает" (с). Как известно, в Чернигове есть только два ВУЗа, поэтому то, что один из них здесь не представлен как минимум странно.

Grimes2012-07-24 20:20:16 відповісти

так если (как писали выше) только 20% идут работать по специальности в чем смысл удти НЕ ради корочек? Иначе говоря зачем эти знания нужны?

Asya_G2012-07-24 20:32:55 відповісти

к сожалению, в стране сложилась такая ситуация, что работодатели для нормальной работы просто требуют в/о. Вот и получается, что люди идут за корочкой, а не за развитием мозга. А на работе, не всегда требуются те знания, которые даются в Выше. Вся система неправильная, вот и мы становимся тоже "неправильными" и туповатыми. В Европе нормально, что у человека техническое образование, а у нас... Ну что ж, давайте строить будущее нашей страны, господа!

Patrisia17відповісти

сйечас такое время что уже я смотрю это в/о не кому и не надо так для отмазки, знаю  многих что не имея его занимают высокую должность, а имея  тянут все что можно и не можно, так что это кому как в жизни повезет , и кто сколько даст...

А вот что касается про взятки да в Политехе  как и в МАУП нету, а регионалка та еще там только на  этом и выходит, и там не всегда авжны знания к сожалению. вот и получается что или выходит полный 0. но с корочкой ,

gabrielвідповісти

Вы немного ошиблись, в политехе тоже берут взятки.

Jensonвідповісти

Кто? При поступлении слышал о подобном, но уже не первый год по ЗНО поступают, во время учебы не слышал ни разу , может конечно и есть, но даже на уровне слухов не было.

Elaniвідповісти

это потому что, есть и другие факультеты, кроме механики
на технических про взятки я тоже никогда не слышала)

Jensonвідповісти

Брат учился и работает на ФЭИТЕ, знаю много преподавателей лично, есть знакомые преподаватели с менеджмента.

CrrAssH2012-07-25 14:13:45 відповісти

складывается впечатление, что 95% комментаторов закончило политех и для них других ВУЗов нет

invisibleвідповісти

складывается впечатление, что вы закончили ПЕД или регионалку.
Что еще будем "складывать"?

TerryGilliamвідповісти

Блестящий ответ!

Chezвідповісти

Не правильное мнение! "Каждая лягушка хвалит свое болото..." Закончил ЧГИЭиУ. Уровнем своих знаний вполне доволен! Не имеет значения, где ты получил высшее образование. Если есть желание получить знания, то не важно, учился в Гарварде ты или же закончил 9 классов школы. И уровень преподавателей тут никак не сказывается. За 5 лет учебы на все поставленные мной вопросы мне ответили вполне познавательно и исчерпывающе...

invisibleвідповісти

"Не правильное мнение! "Каждая лягушка хвалит свое болото..." Закончил ЧГИЭиУ. Уровнем своих знаний вполне доволен!" -- Вы лягушка, которая хвалит ЧГИЭиУ? Замечательно. Довольные своими знаниями? Очень хорошо.
"
Если есть желание получить знания, то не важно, учился в Гарварде ты или же закончил 9 классов школы." -- Только уровень этих самых знаний будет очень сильно отличаться.
"
И уровень преподавателей тут никак не сказывается" -- совершенно невежественное замечание. Уровень преподавания имеет прямое отношение к уровню вычитываемой программы и, как следствие, уровню знаний, которые вкладывают в голову студентам.
"
За 5 лет учебы на все поставленные мной вопросы мне ответили вполне познавательно и исчерпывающе... " -- это далеко не показатель, мне в первом классе тоже исчерпывающе отвечали на мои вопросы.

Chezвідповісти

Я ничего не хвалю. Отвечаю так как было лично у меня. В отличии от некоторых я не высказываю что какой-то вуз уг и все кто там учился - тоже мудаки. А я такой крутой учился в "крутом вузе" - там одни умнички и отличные специалисты....

m-2010відповісти

Да нет в Чернигове "крутых ВУЗов".
Поднимите статьи месячной или 2х месячной давности на этом же сайте где всеми расхваленный политех в рейтинге по Украине занимает 146 место. Это та вершина, на которую удалось заползти крутейшему ВУЗу Чернигова. Самим-то не смешно? Или будем копаться в собственной песочнице и повышать свою же самооценку?

http://www.gorod.cn.ua/news_36133.html

raskolbas20122012-07-25 17:10:15 відповісти

В педе не берут взятки - чепуха самая натуральная. В институте истории что на Валу, работает такая прекрасная дама, как Лариса Юда, которая всем желающим студентам 4 курса предлагает за 3 тысячи грн уладить вопрос с поступлением на 5 курс на бесплатную форму обучения. А все кто не дал ей на лапу пролетают в конкурсе как фанера над Парижем.

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
Епопея із ЗОШ №19 2025-07-04 15:16:54 У Березанці сусіди ведуть боротьбу за земельну ділянку 2025-07-04 14:47:13 Парамедик Руслан Вершок розповів про подробиці вибуху, коли постраждав... 2025-07-04 14:25:07 Чернігівський ЦНАП тепер буде працювати ще й по вечорах 2025-07-04 13:53:08 З вини люби­телів швидкої їзди чернігівським енерге­тикам довелося зам... 2025-07-04 13:25:06 Обмін тіл. 300 прийняли в Чернігові 2025-07-04 12:43:13 У Чернігові завершено масштабне відновлення гімназії №34 2025-07-04 12:26:25 Цікаві тендери Чернігівської обласної прокуратури 2025-07-04 12:16:29 У Прилуках поліція розшукує дівчину, яка співала пісню російською на А... 2025-07-04 11:52:10 Брижинський пропонує відсторонити начальника управління освіти Чернігі... 2025-07-04 11:30:40