Оголошення

Не така страшна лісозаготівля, як її малюють псевдоекологи

2018-11-05 10:00:48
3353 7
Так влаштований сучасний інформаційний простір, що головна форма діяльності лісівників – лісозаготівля – зазвичай підпадає під жорстку критику з боку «екологічно» налаштованих авторів. Головною думкою подібних опусів є: «Скоро взагалі весь ліс вирубають, а нашим нащадкам залишать пустелю!». Ця думка досить ефективно транслюється у суспільство, і ось вже лісівники вимушені вислуховувати невдоволення від місцевих жителів щодо вирубок у лісах.



– Подібне ставлення до лісозаготівлі викриває поверхневий погляд на діяльність лісгоспу, коли люди не розуміють суті роботи лісівників, а керуються у своїх висновках переважно модним сьогодні кліше «ліс рубати погано!». Проте мало хто замислюється нині, що переважна більшість існуючих нині лісів мають штучне походження, тобто насаджені попередніми поколіннями лісівників. Такі ліси потребують постійного догляду, у тому числі й рубок – санітарних, вибіркових, освітлення та інших. Більше того, всі ліси мають свій вік зрілості, після якого настає фаза деградації. Тому заготовляти деревину потрібно своєчасно, інакше втрачається сенс роботи кількох поколінь лісівників, – пояснив ситуацію головний інженер ДП «Городнянське лісове господарство» Олександр Демянцев.



До цього слід додати ще кілька вагомих аргументів від лісівників. Майже десятиліття держава не бере участі у лісовідновленні. Створення нових лісів цілковито покладено на лісгоспи, і ці роботи проводяться виключно за рахунок лісівників. При цьому площі лісових насаджень завжди більші, ніж площі вирубок. Чимало коштів підприємство витрачає й на догляд та охорону лісів. Чого тільки варті витрати на пожежну безпеку, при тому, що ризиковий період триває більше ніж півроку! А головним джерелом прибутку підприємства лишається лісозаготівля. Очевидний і висновок: не буде лісозаготівлі та вирубок – не буде й догляду та охорони лісів.

Щоб побачити на власні очі як відбувається лісозаготівля у господарстві ми побували на двох ділянках у Невклянському лісництві. На першій з них працює бригада ТОВ «Слов’янські шпалери» з Корюківки, оснащена високотехнологічними машинами – харвестером та форвардером. Обидві для не призвичаєного ока виглядають як техніка з науково-фантастичного фільму. Харвестер – це спеціальний лісовий комбайн, який валить ліс і розпилює колоди на частини, придатні для подальшого транспортування й переробки. Ця машина працює з коліс, без додаткових опор, валить дерева акуратно у потрібному напрямку, практично не завдаючи шкоди підліску та лісовій підстилці. Форвардер – це сучасний трелювальник, який підбирає колоди, вивозить з ділянки та завантажує на лісовози.



– Окрім акуратності робіт, ці машини значно зменшують логістичні витрати підприємства. Маємо можливість завантажувати лісовози замовників безпосередньо біля ділянки, без доставки на нижній склад. Прямо на ділянці проводиться й електронний облік та маркування заготовленої деревини, – розповів лісничий Невклянського лісництва Анатолій Лошик.

Прохідну рубку на іншій ділянці здійснюють вручну. Бригада з трьох досвідчених спеціалістів цілком справляється із лісозаготівлею у вибірковому режимі. Лісоруб Сергій Синельник, звалювальник лісу Юрій Редькович та тракторист Віктор Лебенок заготовляють акуратні стоси колод, залишаючи на лісозаготовці чистий та охайний майданчик. Лісівники жартують: «Працюємо не гірше за харвестера!».

Такий дбайливий підхід – не розкіш, а необхідність, бо навесні цим самим лісівникам доведеться садити нові ліси на цих самих ділянках. Тож готують площі під майбутні культури заздалегідь. Так само заздалегідь, з науковим підходом відводяться ліси й під майбутні рубки. Тож звинувачення лісівників у знищенні лісів чи недбальстві щодо піклування про них, виглядають принаймні абсурдно. Бо сьогодні ніхто, окрім лісівників, взагалі не піклується про ліс! А так звані екологічні активісти тільки галасують… Краще б прибрали хоч один стихійний смітник.

Микола Олексієнко, «Чернігвщина» №44 (705) від 1 листопада 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (7)
Я2018-11-05 18:33:37 ответить

Я чего не показывают как садят?

Anonimответить

Нас в школе возили "на елочки". Мы весной практически всей школой сажали елки, сосны, березы, дубы на вырубленных участках. По 2-3 поездки в год делали. Каждый раз конкретно я %2B одноклассница высаживали по 2-3 тыс деревьев за день. Локация - Черниговский район, школа - в этом же районе, заказчик - государственный лесхоз, год моей последней поездки - 2005й, деньги - шли на нужды щколы. Так что не надо, только наша школа высадила деревьев - на 50 лет вперед рубать =) Помимо нас - там были постоянные рабочие, которые следили за многогектарными плантациями питомника - рассады сосенок, где они растут первые 2 года. Так что только по размерам этих питомников можно предположить о количестве высаживаемых деревьев. **** PS***** Все это касается государственного лесхоза, то, что засаживают ли свои вырубки сотни лесопилок в каждом селе и дворе области - большой вопрос

anonim2018-11-05 21:24:11 ответить

Иду по лесу, вижу валят бензопилой, на каком сайте смотреть видан ли порубочний билет? Телефон служби?

Anonim2018-11-05 22:20:20 ответить

Вы в лес проедьте, его уже нет. Так от дороги сидит ряда четыре пять, а дальше тишина

Барбацуца2018-11-06 16:18:55 ответить

Ездила в Красное по грибы.Сразу напротив поворота на Скоринец въезд в лес, чуть углубились- табличка "Осторожно вырубка леса".Когда приехали домой, позвонила в полицию и рассказала про вырубку.Все подробно расспросили, все данные мои записали и все...Через две недели опять поехали туда же, деревья штабелями, пилы работают по всему лесу.Проходили мимо местные мужики, объяснили что бригада с Закарпатья работает, лес рубит.Ну вот, Карпаты вырубили, теперь к нам переместились.Кому жаловаться.......

Anonim2018-11-06 16:32:34 ответить

Кому жаловаться?Те кто должен реагировать на жалобы, сами в доле.Пока Украину не превратят в пустыню ради наживы,не успокоятся, нет ничего святого у этих хапуг. И здесь же засветилась семейка Блаушей

Anonimответить

а по-подробнее про Блаушей можно???

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
На Чернігівщині попрощалися із захисником Любомиром Дригою 2025-01-05 14:44:19 У Корюківській лікарні з четвертого поверху викинулася жінка 2025-01-05 14:33:01 У Чернігові Сергій Дегтярь торгує зимовими опеньками 2025-01-05 13:19:25 Подружжя Ангеліни та Дмитра Костенків з Куликівки здобули перемогу на ... 2025-01-05 13:05:44 Трудові колективи на Сосниччині перера­ховують одноденний заробіток дл... 2025-01-05 12:32:32 Городок, Волчище та Старе селище повернулися в державу 2025-01-05 12:29:38 До Водохреща у Прилуках готують побережжя для охочих загартуватися 2025-01-05 11:37:15 Загиблий від ракетного удару по Чернігову Олексій Гальонка за 20 хвили... 2025-01-05 11:20:24 7 потерпілих, через авіаудар росіян по Семенівці (оновлено) 2025-01-05 10:20:37 У 2025-му на Менщині чекати бебі-буму? 2025-01-03 18:46:57