Кіт і Пес

Страховий і трудовий стаж: НЕ близнюки і НЕ брати!

2019-08-14 11:49:58
28274 17
Трудова книжка з 1 січня 2004 року не підтверджує страховий стаж! Після цієї дати свідченням страхового стажу є тільки дані персоніфікованого обліку про те, що особа сплачувала страхові внески. Періоди, за які роботодавець не сплатив страхові внески, не зараховуються до страхового стажу працівника до повного погашення такого боргу.Багато наших співвітчизників продовжують думати, що поняття страховий і трудовий стаж тотожні. Більше того, дехто вважає, що лише записи в трудовій книжці (трудовий стаж) з печатками підприємства про прийняття на роботу, відомості про трудову діяльність, переміщення, звільнення, заохочення дають підставу сподіватися на отримання від держави пенсії. Але наразі для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж. Іншими словами, це той період, за який або ви, або хтось замість вас сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили - є стаж для пенсії, не сплатили - стажу немає. За словами заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталії Білозуб, відповідно до вимог чинного законодавства, за періоди роботи після 01.01.2004 до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які сплачені страхові внески.

Деякі роботодавці обкрадають своїх працівників, сплачуючи зарплату


Інколи буває, що недобросовісний роботодавець порушує закон, пропонуючи працівникові «зарплату в конверті», і, відповідно, не сплачуючи за нього страховий внесок. Погоджуючись на таку схему, працівник, фактично, дає мовчазну згоду на обкрадання. У підсумку - втрачений стаж, а, отже, недонарахована пенсія. А ще окремі роботодавці ідуть на обман. Причин може бути багато, але головне - трудова книжка в нього, він чемно робить записи, але страхові внески не сплачує. За таких обставин у працівника немає страхового стажу, відповідно немає й пра-. ва на пенсію. У цьому випадку трудова книжка - це або непотрібний папірець, або ж, певний доказ І у суді. І тому в разі, І якщо навіть трудова книжка перебуває у роботодавця, а внески не сплачували, питання про зарахування певного періоду роботи для обчислення страхового стажу поставати не може.

Можлива й ситуація, коли роботодавець сплачує не всю суму страхових внесків за працівників. Потрібно розуміти, що страхові внески сплачують однією сумою за всіх працівників. Тому, якщо надходить лише частина суми, страховий стаж не зараховують нікому.

* * *

«Записи в трудовій книжці не є гарантією страхового стажу»

* * *

Шукаємо страховий стаж - перевіряємо роботодавців

Перший спосіб. Прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом. Фахівці за декілька хвилин зможуть перевірити нараховану офіційно зарплату та сплачені соціальні внески.

Другий спосіб. Можна зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України. Саме тут, в особистому кабінеті застраховані особи та пенсіонери можуть постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, період загального страхового стажу, призначення і перерахунок пенсій, а також подати заяву на призначення пенсії, отримати в режимі онлайн довідки з підтвердженням QR-кодом. Підключивши послугу СМС-інформування, можна оперативно дізнатися про нарахування/пере-рахунок пенсій, сплату страхових внесків, страховий стаж тощо.

Прес-служба ГУ ПФУ в Чернігівській області

«Деснянка» №33 (768) від 15 серпня 2019

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (17)
Anonim2019-08-14 12:30:12 ответить

В украине можно дня не работать и получить пенсию. А можно отработать 45 лет и получить минимальную пенсию. Такие законы малятка (для особо одаренных комментаторов подчеркиваю, все 45 лет регулярно платились взносы).

Anonimответить

И шо, много комментаторов? А вообще ты наверное в курсе, лох это судьба )

radionuklidответить

Усі 45 років взноси сплачувались із зарплатні 90 руб і хочеться отримувати 9000 грн пенсії?

Anonimответить

како же же ты безграмотный....

radionuklidответить

І всеж, працювати 45 років двірником, а тепер давай пенсію як у сталевара?

Украинецответить

Друже, давай не разглагольствовать о том, чего мы достоверно не знаем. Мы не знаем кем работал человек, какая у него была з/п, и другие важные данные. А огульно кричать: "Усі 45 років взноси сплачувались із зарплатні 90 руб і хочеться отримувати 9000 грн пенсії?", по крайней мере не этично и как то по рагульски. Ты ведь не хочешь, чтобы читатели считали тебя рагулём? Кстати 90 руб в 70х-80х годах практически равноценны нынешним 9000 грн.

radionuklidответить

Шановний, мені байдуже хто ким мене вважає, а про те скільки заробляли у совку і скільки отримували пенсії мені не розповідай. Та пенсія тоді (до не давнього часу у нас) просто так не нараховувалась (у тому числі вік виходу на пенсію) і Д У У У Ж Е залежала від умов праці та зарплатні

Анонимответить

Оно то гдето так,насчёт рагулей... Одна беда-ишачили зачастую многие,а вот тарифная сетка была безобразной. В свинарнике в колхозе ишачили не хуже сталеваров, но хорошо если 80 руб была зарплата. И второе. Все эти любители и ценители колбасы по 2.20 и прочих исторических изысков забывают,что деньги на руки давали, но купить ты за них ничего не мог. Особенно в указаныне тобою 1980е нихрена не было. Чтобы купить табуретки,мясо или светильники -автобусами ездили в Гомель. Кровельную жесть -в Литву. И это елси ты както узнал,что гдето в такомто населённом пункте это есть и есть с кем договориться. Какого хрена "пропали" все эти миллиарды советских рублей на сберкнижках у граждан? Да потому что граждане знать не знали,что с этими деньгами делать. И не потому что у них уже всё было и из жопы пёрло,а потому что покупательская способность была ниже нуля. Сейчас ситуация диаметрально противоположная--всё есть, но денег нет. И реально оценить,во сколько же сейчас обошлись оте 90 рублей...(реально,а не официальному курсу доллара по 65 советских копеек). И совсем забыл...моя бабушка получала пенсию 85руб сколько то там коп. И шото она совсем не шиковала. На 9000 грн сейчас можно жить гораздо веселее.

Украинецответить

Где то ты прав, а где то не совсем. Да, в конце 80-х, были определённые проблемы с поставками. Но до середины 80-х было в продаже всё необходимое, и в городах и в райцентрах. Согласен с тобой, что в Гомеле ассортимент товара был повеселее, почему- не знаю. А деньги на книжках копили в основном для того, что бы детям что то оставить, свадьбу им сыграть и т.д и т.п. Мои покойные дед и бабка - простые колхозники, но ВАЗ 2101 в 1973 купили, (а соседи - "москвич") и построить хороший дом и другие постройки сумели. Но,да, работали как сами говорили: "без выходных и проходных", и до выхода на пенсию и после.... Не всё так однозначно, ни тогда, ни сейчас.

)ответить

Блин, как смешно читать таких умников. В голову вбили, что не заслужил нихера -- и верит))) а вообще, не всем быть сталеварами, дворник -- это тоже профессия. И, между прочим, так же нужная. Старость должно уважать, кем бы человек не работал, это не значит, что в старости он должен перебиваться с воды на хлеб. Это не касается абсолютных бездельников. НО ЕСЛИ ЧЕЛОВЕК РАБОТАЛ! БЛИН!!! ПОЧЕМУ ИНВАЛИДОВ СОДЕРЖИТ ГОСУДАРСТВО?! ЧЕЛОВЕК, КОТОРОГО УСТРАИВАЕТ КАРЬЕРА ДВОРНИКА -- ТОЖЕ СВОЕГО РОДА ИНВАЛИД, НЕ СТРЕМЯЩИЙСЯ К РАЗВИТИЮ ЛИЧНОСТИ.... ПОЧЕМУ БЫ НЕ СМОТРЕТЬ НА ЭТОТ ВОПРОС ПОД ТАКИМ УГЛОМ?????

Anonimответить

Подяка за Чорнобиль: вдову ліквідатора позбавили пенсії https://www.gorod.cn.ua/news/gorod-i-region/105937-podjaka-za-chornobil-vdovu-likvidatora-pozbavili-pensiyi.html И умничайте дальше, пока папик оплачивает трафик.

по закону2019-08-14 12:36:27 ответить

А можно просидеть несколько сроков у тюряге и тоже оформить инвалидность и получать пенсион

Anonimответить

спасибо за лайфхак

Марія2019-08-15 07:10:46 ответить

Дуже добре

Гоша2019-08-15 13:53:13 ответить

Советую почитать книгу Роба Мура "Принцип рычага. Как успевать больше за меньшее время, избавиться от рутины и создать свой идеальный образ жизни", стр.46- о положении британских пенсионеров. Поможет избавится от иллюзий...

Вод Водответить

спасибо, Игорёк! пока только скачал, но бегло просмотрев некоторые страницы похоже на книгу стоит обратить внимание, по свободе пробежусь

Ольга2019-08-16 00:46:34 ответить

Можна взнати свій точний стаж

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
В Чернигове проходит Открытый Чемпионат ОО «ВФСО «Украина» по тяжелой ... 2019-11-11 19:41:31 Фермери та пайовики на годину перекрили трасу М-01 біля Кіптів Козелец... 2019-11-11 18:24:12 Водії їздять по тротуару, поки вулицю 1 Травня ремонтують 2019-11-11 18:14:38 Яку воду скидає в річку Стрижень «Стріла» – встановить слідство 2019-11-11 17:36:18 На Красній площі Чернігова перекладають новий клінкер 2019-11-11 17:19:39 Таємнича смерть підлітка у Прилуках: з'явилися нові деталі у справі Де... 2019-11-11 17:07:54 На трасах Чернігівщини цьогоріч буде встановлено 11 демпферних систем 2019-11-11 16:16:07 Встановлені особи браконьєрів, які вбили лося 2019-11-11 15:52:29 Як погоджували історико-архітектурний план Чернігова 2019-11-11 14:46:39 Оголошення про скликання сорок сьомої позачергової сесії Чернігівської... 2019-11-11 14:30:34