У будинку на проспекті Перемоги, 147 в Чернігові в десятку квартир погоріла побутова техніка

2024-06-11 13:58:58
2298 3
27 травня, в понеділок увечері, в третьому під’їзді будинку 147 на проспекті Перемоги в Чернігові в десятку квартир погоріла побутова техніка.

Прилади фіксували напругу 380 вольт, 390, 400. І, зі слів Олега Мороза, підприємця, який живе в цьому домі, навіть 440 вольт!Електрик КП «Деснянське» (на балансі цього комунального підприємства будинок) 28 травня вранці знайшов причину. Перегорів нуль. Нульовий провід, гілка з нульовим значенням напруги. Почорнілі дроти зафіксував на смартфон 62-річний Сергій Скварський, пенсіонер, підприємець.

У подружжя Сергія та Емми Скварських від високої напруги згоріли сучасні телевізор, холодильник, посудомийна машина, мікрохвилівка, електродуховка, комп’ютер. В інших квартирах погоріли телевізори, бойлер, пральна машина, інша техніка. Стріляли і плавилися в люстрах лампочки. В кухнях, у кімнатах диміло, шуміло, вибухало.

— Добре, що дома були, — переживає подружжя Скварських. — Інакше і квартира б загорілася, і весь будинок.

Сидимо з дружиною увечері 27 травня, дивимося телевізор, — розказує Сергій Скварський. — Дружина каже: «Щось одна лампочка блимать стала». Блимає. То слабіше, то сильніше, то погасне. Ближче до 10-ої вечора лампочка на другому ріжку люстри бах! Димок всередині. Одна стрельнула. Чуємо, в коридорі лампочка-економка бах, теж стрельнула.

Дивимося телевізор далі, — продовжує, — годині о 10-ій вечора чуємо на кухні бух! І зашуміло. Влітаємо на кухню. На стіні висить невеликий телевізор, плоский, на кронштейні, він був виключений, але в розетці. Я за телевізор, зриваю зі стіни…

У під’їзді гамір почався, люди стали виходити. У кол-центр подзвонили. Кажуть, виїхала бригада електриків.

Біля 11 вечора знову чуємо шум, — продовжує. — Влітаємо на кухню. Нова посудомийка, вбудована, там щось тріщить, булькає, трясеться. Холодильник новий, метрів 2 висотою. З самого верху валить дим з нього. А в кутку пенал, і розетки за ним. А в пеналі електродуховка. Думаю, не дай Бог, спалахне, не погасиш. Давай ящики виймати.

Вискочив на сходи, автомати виключив, обезточив квартиру. Знову дзвоню на кол-центр.

У цей час вже приїхали двоє електриків з КП «Деснянське». Один приборами клацає, нічого не знаходить. Не знають, де щитова в домі. Як так може бути? Ідеш по двору, двері, там написано «Електрощитова».

Зрештою, Лена Буряк повела в щитову. Приходять: «У щитовій все в порядку». Там нема проблеми, а звідки така напруга? Кажуть: «У нас все в порядку». А я кажу: «А в нас все згоріло».

Кинули електрики нас напризволяще і поїхали. Вранці назавтра була та ж картина, що й увечері. У Володі Чечотенка дим з розетки зранку повалив.

Знову в кол-центр дзвоню. Приїхав електрик. З КП «Деснянське». Двері щитка відкрив, дивиться, каже: «От, нульовий провід згорів». Витягує — обгорівший, чорний. Ясно, що на квартири пішла напруга 380 і більше. Каже, піду в щитову, обезточу весь будинок, бо мені треба зробити скрутку. Так і сказав: «Скрутку». До одного згорівшого провода примотав кінець другого. Хіба це надійно?

Такі чудеса, скільки прожив, перший раз бачу, — дивується Сергій Віталійович. — Цьому дому 30 років.

Зі слів постраждалих, в КП «Деснянське» їм запропонували везти згорілу техніку в сервісні центри, щоб зафіксувати причину несправності.

— Я вранці подзвонила в КП, кажу: «У нас телевізор згорів». Чую: «Беріть і везіть у сервісний центр самі». Я ж ні в чому не винна, — у розпачі від образи, від пережитого страху Тетяна Беззуб, теща Віктора Мозгового. Зараз Віктор Іванович в ЗСУ. — Як везти? На свою пенсію?

— Як можна тягти в сервісний центр двохметровий холодильник? Ми розбирали двері, коли заносили його в квартиру, — обурюється Сергій Скварський. І каже, що написав листи в КП «Деснянське», в Чернігівраду, в «Енеру». Писатиме в «Обленерго». На 1545, на гарячу урядову лінію дзвонив.Така була напруга в мережі

Віктор Пригара: «Буде висновок»

— Внутрішньо будинкові лінії електропостачання до нас не відносяться, — каже 38-річна Катерина Дроздова, прес-секретар АТ «Чернігівобленерго». — Ми обслуговуємо лінії до входу в будинок. Все, що знаходиться в під’їздах, у тому числі електрощитки, — на обслуговуванні тієї структури, на балансі якої будинок. Складається акт, визначається причина.

— Комісія працює. Буде висновок, — каже Віктор Пригара, начальник КП «Деснянське».

Джерело: сайт газети "Вість", Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

комментарии (3)
scorpion2024-06-13 11:06:57 ответить

Хрін буде. а не висновок комісії. Якої комісії??? Ви в це повірете? Де ви бачили собаку з ковбасою на шиї? У цієї банди "відмазки" уже давно підготовлені: " У нас все добре, а винні споживачі енергії". А якщо "відмазка" не проходить тоді вони стають у позу і пропонують везти таке як холодильники, пральні машини, телевізори в сервісний центр самим , а потім ще й забирати самим ще не знаючи як це ремонтувалося. Цих керівників і ці підприемства треба зобов"язати свої промашки виправляти самим з перевіркою на місці де воно знаходилося до цього випадку. Тоді вони не будуть : Не знати де знаходяться щитові, які проводи підключені і як зрощені.... Гроші ви за це берете, а хто буде за цим слідкувати???

Anonim2024-06-13 13:09:40 ответить

В щитовую каждого дома подводится по кабелю 3 три фазы с нолем . Если бы погорело и в соседних домах тогда вина была бы вина "Чернігівобленерго " А то что после " рубильника или задвижки " вина тех кто уже обслуживает этот дом ..Для суда нужны акты экспертиз . потому что наши люди еще те люди . могут подсунуть и утюг перегоревший 10 лет назад и старый ржавый холодильник после тещи и ящик перегоревших лампочек собранных на свалке .

Anonim2024-06-14 02:31:01 ответить

Люди тоже странные - в квартире более 2х часов взрываются лампочки и только на третьем часу решают выключить рубильник

Оставить комментарий

Имя
Комментарий
другие новости
«3 в 1» від ОРАНТИ – комплексний захист для водіїв 2024-07-16 11:13:38 84 працівники дитячого санаторію «Пролісок» стануть на біржу 2024-07-15 20:10:32 Чернігівські синоптики розповіли, коли закінчиться спека 2024-07-15 20:02:40 Оновлення даних: що чекає військовозобов’язаних після 16 липня? 2024-07-15 19:45:40 Воїн, який залишився без ніг, мріє стати військовим психологом. Його п... 2024-07-15 19:32:59 У Чернігові попрощалися з двома військовими 2024-07-15 19:18:38 Кишкова паличка на чернігівських пляжах: чим небезпечна та як не захво... 2024-07-15 19:06:38 У Чернігові генератори знову в дефіциті 2024-07-15 18:58:29 У «Чернігівському колегіумі» (колишній пед) 5000 студентів Було 1700 2024-07-15 18:49:16 «Рідний дім» продає будівлю за два мільйони 250 тисяч гривень 2024-07-15 14:35:17