У Чернігівському геріатричному пансіонаті пройшов День краси
2025-04-11 12:03:24



Зліва направо: Юлія-стиліст, Альона Ситнік, Оксана Курдвановська, одна з підопічних пансіонату і Наталя Кожедуб
31 березня в Чернігівському геріатричному пансіонаті пройшов День краси.
- Це вже наша щорічна традиція, - усміхається волонтерка Оксана Курдвановська. - Перед Новим роком і перед Великоднем ми приїжджаємо в геріатричний пансіонат, щоб подарувати його мешканцям трошки краси. Виникла ця ідея сім років тому. Тоді в нашому місті активно діяла Академія жіночої досконалості «Афродіта», створена з метою повернення світу знань про жіночу енергію. У ній навчалося чимало дівчат, і ось в якийсь момент там сама собою виникла ідея про благодійність. Ми налагодили зв’язок із психологом геріатричного пансіонату Мариною Кульгейко і почали співпрацювати. Геріатричний пансіонат - це місце, де люди проживають постійно, а отже там вони реалізовують не лише свої базові побутові потреби, а й особисті вподобання, хобі. Хтось любить співати, хтось - танцювати, хтось захоплюється переглядом фільмів або читанням книг. Тому спершу ми час від часу приїжджали в пансіонат на концерти, які влаштовували його мешканці, і привозили із собою подарунки (про потреби нам розповідала Марина), а згодом організувався і День краси. Так сталося, що більшість дівчат, які брали в цьому участь, пороз’їжджалися, я ж продовжила цю справу. Все-таки там на нас чекають...
Щоразу, коли підходить Новий рік або Великдень, Оксана оголошує збір, усі небайдужі зносять їй косметику, біжутерію, засоби гігієни, солодощі та інші подаруночки для тих, хто живе в геріатричному пансіонаті, а майстри-перукарі пропонують свої безоплатні послуги.
- Зазвичай нам вистачає двох перукарів, які роблять стрижки (один із них - я), плюс беремо із собою дівчат, які фарбують волосся, допомагають організувати процес, роздавати подарунки тощо, - говорить Оксана. - Так, цього разу мені допомагали Наталя Кожедуб, Олена Ситнік і Юлія-стиліст. Напередодні Марина Кульгейко і Оксана Солошенко (вона займається культурно-масовими заходами в закладі) роздають жінкам та чоловікам у пансіонаті такі-собі талони-опиту- вальники, де наші потенційні клієнти можуть позначити, що їх цікавить - стрижка чи фарбування волосся. Виходячи з цього ми й плануємо день - розписуємо людей за часом на процедури з волоссям, тож частина приходять до перукарів у відведену кімнату як у справжній салон, а частина (ті, хто погано ходить) - чекають на дівчат у своїх. Намагаємось догодити кожному і кожній, хоча чогось надзвичайного від нас і не вимагають. Стрижки жінки просять стандартні (в основному це каре та боб-каре), у кого волосся довше - просто підрізати кінчики. Фарбування буває різне - є в нас і брюнетки, і блондинки, і ті, хто полюбляє кольорове волосся. А буває, просять кольори, яких взагалі не існує. Наприклад, цього разу мені замовили “ізюм”. Я розпитала, як має виглядати цей колір, змішала барвники і... клієнтці, на щастя, все сподобалось.
До речі, час від часу фарбування волосся замовляють навіть чоловіки. Взагалі радує, що навіть у такий складний час люди, які мають певні негаразди зі здоров’ям, вікові проблеми, не втратили оцієї жаги до життя, жаги до прекрасного.
Щоразу, приїжджаючи сюди, ми дуже радіємо, коли нам переповідають місцеві новини - хтось знайшов свою долю і поїхав із пансіонату, хтось прямо там вийшов заміж. Такі історії надихають і нас! І в той же час дуже печально, коли наступного Дня краси ми не бачимо серед своїх клієнтів тих, кому вже не раз створювали новий образ, а згодом дізнаємось, що їх уже немає. Так, я дуже добре пам’ятаю 97-річну бабусю в інвалідному візку. Коли б ми не приїхали, вона завжди була гарно вбрана, нафарбована, ще й нам могла зробити зауваження, якщо приїхали без макіяжу, мовляв, жінка має бути жінкою завжди, у будь-якій ситуації. Коли ж ми вчергове запитали, що їй привезти в подарунок, вона тихенько попросила купити їй гарну мереживну білизну. Як це прекрасно, коли людина до останнього почувається впевненою, вродливою і задоволеною життям. Це дуже важливо. Тим паче зараз.
Цього разу в геріатричному пансіонаті дівчата створили красу для понад чотирьох десятків його мешканців.
- Ой, точної цифри і не рахували, - зізнається Оксана. - Бо статистика нас не дуже вже й цікавить, головне - створити людям настрій, святкову атмосферу, допомогти почуватися впевненими. Я на День краси поїхала в символічній футболці “Culture Contra Balas” (“Культура проти куль”), яка дісталася мені в іспанському таборі, що проводив для українців заходи, спрямовані на розвиток соціального лідерства, вважаю, що боротися з наслідками війни ми маємо в тому числі й так - за допомогою культури і краси. Не можна через війну відкладати на потім своє життя! Попри всі складнощі й негаразди, треба жити тут і зараз!




Джерело: газета "Гарт", Катерина ДРОЗДОВА. Фото з альбому Оксани Курдвановської
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
На Чернігівщині працює один із найстарших аматорських театральних ко...
2025-04-11 13:20:51
Ічнянська міська лікарня: здобутки, проблеми, перспективи
2025-04-11 12:46:33
У Чернігівському геріатричному пансіонаті пройшов День краси
2025-04-11 12:03:24
У Чернігові планують реконструювати водопровідний дюкер через Стрижень...
2025-04-11 11:02:56
Сімейні лікарі змусили депутатів зібратися і проголосувати за питання ...
2025-04-11 10:48:46
В ічнянському «Університеті третього віку» наймолодшим слухачам 60 ро...
2025-04-11 10:28:44
Відомий волонтер Дядя Гриша знову у Чернігові
2025-04-11 10:15:37
У Городні з’явилась друга соціальна пральня
2025-04-11 10:07:52
Пожежа в десятиповерхівці на Старобілоуській у Чернігові: чому комунал...
2025-04-11 09:45:53
На Чернігівщині у Прилуцькій громаді запрацювала нова поліцейська стан...
2025-04-11 09:33:56