Карта міста

Ічнянська міська лікарня: здобутки, проблеми, перспективи

2025-04-11 12:46:33
267 0


Оксана Денисенко

Медицина потрібна усім, бо усі ми - потенційні пацієнти медичних закладів. Тож проблеми медицини хвилюють усіх. Про здобутки, співпрацю з місцевими ор­ганами влади, проблеми та способи їх розв’язання гово­рили з генеральним дирек­тором КНП «Ічнянська міська лікарня» Ічнянської міської ради Оксаною Денисенко.

- Оксано Миколаївно, розка­жіть, будь ласка, взагалі трош­ки про лікарню.
- Ічнянська міська лікарня - це заклад спеціалізованої ме­дичної допомоги, який увійшов у спроможну мережу закладів охорони здоров’я Чернігівської області як загальний заклад. Ічнянська міська лікарня має 130 стаціонарних ліжок. З них 39 - терапевтичного профілю (25 - терапія, 7 - неврологія, 7 - дитячі), 34 хірургічних ліжка (хірургія -17, травматологія - 10, гінекологія - 7). У нас є ін­фекційне відділення на 7 ліжок, відділення хоспісно-паліативної та реабілітаційної допомоги на 50 ліжок, з якиххоспісно-паліативних - 30, реабілітаційних - 20, а також є відділення ане­стезіології з ліжками для інтен­сивної терапії на 6 ліжок.

Заклад законтрактований з На­ціональною службою здоров’я України по 14 пакетах, зокрема: стаціонарна допомога хворим з хірургічною допомогою, стаціо­нарна допомога без хірургічної допомоги, поліклініка, езофагогастродуоденоскопія, колоно - скопія, стаціонарна паліативна допомога, мобільна паліативна допомога, стоматологічна до­помога, ведення вагітності в ам­булаторних умовах, стаціонарна реабілітація, амбулаторна ре­абілітація, військово-лікарська комісія, інтерни й зуболікування для захисників.

- В якому в обсязі на­дається хірургічна допомога у вашій лікарні? Чи можна сю­ди лягати на планову опера­цію, чи надається ургентна хірургічна допомога?
- Хірургічну допомогу надає­мо в повному обсязі як планову, так і ургентну. Хірурги працю­ють щодня з 8-ї до 17-ї годи­ни. Далі йде ургентна служба, тобто у хірургів нічне чергуван­ня вдома. У нас є черговий лікар по лікарні, тож, якщо в лікарню поступає пацієнт з хірургічною патологією, лікар повідомляє черговому хірургу, і його з дому привозять медичним транспор­том в будь-яку годину дня і ночі. Без допомоги ургентний хво­рий не залишиться.



- Чи робите лапароскопічні операції?
- Так, у нас є лапароскопічна стійка. Холецистектомії, тобто віддалення жовчного міхура, ми можемо виконувати лапа- роскопічно. Займається цим завідувач хірургічного відділен­ня, лікар-хірург вищої категорії Михайло Іванович Острик. Ла­пароскопічна холецистектомія - це малоінвазивна операція з доступом через проколи у животі. У них вставляють спе­ціальні троакари, через які вво­дять інструменти та мікрокамеру, яка виводить зображення на екран. Потім жовчний міхур ви­даляють, коагулюючи судини. Лапароскопічна холецистек- томія, порівняно з відкритою, має ряд переваг. Зокрема, у ході операції не пошкоджуєть­ся структура м’язів та шкіри. Пацієнт під час лапароскопії практично не втрачає крові. Реабілітація проходить швидко та легко: ходити можна вже за декілька годин, виписатись - через 2-3 дні, повернутися до роботи - на 7-10 день, а повне відновлення зай­має до 30 днів

- А ви тільки холецистектомію робити лапароскопічно? А інші операції?
- Холецистектомію Михайло Іванович робить лапароскопічно, всі інші операції - від­критим способом. Наші хірур­ги роблять широкий спектр операційних втручань відкри­тим способом, зокрема опе­рують апендицит, холецистит, кишкову непрохідність, пенетрацію шлунку (ускладнення пептичної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, при якому порушується цілісність стінки шлунку), перфора­цію шлунку, тобто, як кажуть, «прободну виразку». Можемо видаляти грижі, кісти та ро­бити інші операції. Хірургічні ліжка завантажені цілий рік, тож наші послуги мають попит серед населення.

- А як надається гінеко­логічна допомога?
- Наразі у нас немає гіне­кологічного відділення. Є сім гінекологічних ліжок у складі хірургічного.
Пологи, ми не приймаємо, але вагітність ведемо. Потім нашіжіночки ідуть народжува­ти в інші лікарні. Але наші лікарі-гінекологи роблять гіне­кологічні операції та лікують жіночу репродуктивну систе­му терапевтично.

- Зараз керівники бага­тьох лікарень, кажуть, що фінансування за пакетами НСЗУ не вистачає на нор­мальне функціонування закладів. А як ви виходите з цієї ситуації? Вам допо­магає місцева влада, чи ви якось знаходите спонсорів, чи просто утискаєтесь?
- Так, дійсно, досить низькі тарифи на послуги, й нор­мально витримати таке недофінансування неможливо. Ми скорочували штати поза­минулого року для того, щоб якось виживати. Іншого ви­ходу не було. Місцева влада нам оплачує енергоносії, інші комунальні послуги. У нашій громаді є програми підтрим­ки осіб з інвалідністю. За цією програмою вони нам виділя­ють кошти для придбання памперсів, калоприймачів, сечоприймачів тощо для паліативки. Торік вони допомогли нам погасити заборгованість із заробітної плати.



Але фінансові можливості місцевої влади теж досить обмежені. Тож, щоб закупо­вувати нове обладнання, про­водити ремонти, разом шу­каємо донорів та спонсорів.

- І наскільки успішно?
- Позаминулого року спон­сорським коштом була вста­новлена невелика сонячна па­нель, яка повністю розв’язує проблему освітлення хоспі- су. Зараз ми написали нову грантову програму та подали заявку на грантову допомогу по програмі «Кусаноне» Уряду Японії. Але вона буде роз­глядатися до кінця поточного року. Поки не знаємо ще, чи виграємо цей грант. Ці гран­тові кошти дозволили б нам оснастити заклад сонячними панелями та практично пов­ністю розв’язати проблему забезпечення лікарні електро­енергією у випадку аварійних вимкнень централізованого електропостачання. Також ми пишемо грантові заявки на придбання нового обладнан­ня та ремонту лікарні.

- А як з ремонтом хірур­гічного відділення? Він вже закінчився?
- Ні, звичайно, це довгий процес. Ми почали його ще позаминулого року, помі­няли вікна, двері, повністю зробили дах. Усе це зробили коштом благодійників. Бла­годійний фонд «Леруа Мер- лен Солідарність» виділив гроші й зробив капітальний ремонт даху. До речі, знай­ти цих благодійників нам теж допомогла місцева влада.

- Розкажіть, будь ласка, докладніше про ваше від­ділення реабілітації. Бачу, що у вас тут є нове облад­нання?
- Так, за кошти Національ­ної служби здоров’я Украї­ни ми придбали на цьому тижні нове обладнання для відділення реабілітації. Це обладнання для реабілітації двох напрямків - неврологія та травматологія. Воно до­зволяє відновлювати функ­ції організму хворим після травм, інсультів, при невро­логічних захворюваннях.

- А що це саме за облад­нання?
- Ми отримали гребневий тренажер. Це кардіотрена- жер для опрацювання всіх груп м’язів та мінімізації на­вантаження на суглоби колін. Цей вид обладнання ідеаль­но підходить для реабілітації в процесі відновлення після травм. Інший апарат - це орбітрек електромагнітний. Це аеробний тренажер, що за­безпечує правильну роботу серця та дихальної системи.
Також ми придбали фішку спортивну для тренування у хворих координації та швид­кості рухів.

Експандер спортивний, об- важнювачі магнітні, кільця для реабілітації - це апарати, принцип дії яких спрямова­ний на зміцнення і розвиток мускулатури.
Балансувальні напівсфери - це спеціальні платформи, що складаються з напівсферичних дисків на міцній пласти- ковій основі. Вони призначені для тренування балансу, ко­ординації та сили.

Крім того, ми придбали під­голівники для масажних сто­лів. Плюс раніше купили ма­сажні столи. Так що, ми значно покращили матеріальну базу нашого реабілітаційного від­ділення.
Допомогу з реабілітації у нас надають кваліфіковані спеціалісти: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ), ерготерапевти реабі­літації, асистенти з реабіліта­ційної допомоги, масажисти. Багато хто з пацієнтів лікуєть­ся від інсультів в кластерних лікарнях, а потім проходить реабілітацію у нас.



- У вас ще інший напрямок - це паліативна допомога?
- Ми надаємо паліативну до­помогу як у себе в стаціонарі, так і мобільно. У нас є мобіль­ні бригади які допомагають хворим вдома. Паліативною допомогою ми охоплюємо всю Ічнянську громаду.

- А паліативно-хоспісне відділення у вас повністю безплатно, чи все ж таки родичі допомагають в утри­манні цих хворих?

- Родичі забезпечують пам­персами та медикаментами, які ми не можемо придбати за кошти НСЗУ.
Ми ж закуповуємо медика­менти тільки з того переліку, який пропанує МОЗ України, інші ліки треба купувати са­мим.

- А якісь платні послуги ви надаєте?
- Як і всі спеціалізовані зак­лади Чернігівської області ми надаємо платні послуги. Це - медичні огляди, огляди водіїв, різноманітні лабораторні об­стеження, обстеження інстру­ментальні на платній основі.
Якщо у людини немає на­правлення сімейного лікаря або немає електронного на­правлення, вона може ско­ристатися платною послугою і пройти обстеження на плат­ній основі.

- Чи є у вас проблеми з ка­драми? Чи вистачає лікарів, медсестер?

- Нестача лікарів - це, ма­буть, проблема, яка є у всіх закладів Чернігівської об­ласті. Зараз навіть в облас­ному центрі не вистачає деяких спеціалістів. У нас, наприклад, немає лікаря- ендокринолога, отоларин­голога. Також нам потрібний педіатр, невропатолог, ане- стезіолог. Молоді лікарі не хочуть їхати до нас у глибин­ку, залишаються працювати у великих містах.
А ось з середнім медичним персоналом у нас все до­бре. Медсестер достатньо, навіть більш ніж достатньо. В області чотири медичні коледжі, які повністю забез­печують лікарні середнім ме­дичним персоналом.

- І наостанок, як Ви бачи­те своє майбутнє? В якому напрямку плануєте розви­ватися? В напрямку паліа­тивної та хоспісної допо­моги, реабілітації? Чи, все ж таки, плануєте утримува­ти хірургію?
- Будемо рухатися у тих напрямках, які у нас є, роз­вівати усі напрямки своєї діяльності: і хірургію, і те­рапію, і паліативно-хоспісну допомогу, і реабілітацію. Надалі плануємо ці пакети утримувати. Наші пацієнти можуть не хвилюватися: ми працюємо, навчаємось но­вих методів діагностики та лікування, оновлюємо свою матеріально-технічну базу й надалі плануємо надавати повний спектр якісної ме­дичної допомоги.

Джерело: "Трудова слава", Олена БЕРЕЗКІНА

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
На Чернігівщині працює один із най­старших аматорських теа­тральних ко... 2025-04-11 13:20:51 Ічнянська міська лікарня: здобутки, проблеми, перспективи 2025-04-11 12:46:33 У Черні­гівському геріатричному пансіонаті пройшов День краси 2025-04-11 12:03:24 У Чернігові планують реконструювати водопровідний дюкер через Стрижень... 2025-04-11 11:02:56 Сімейні лікарі змусили депутатів зібратися і проголосувати за питання ... 2025-04-11 10:48:46 В ічнянському «Університеті тре­тього віку» наймолодшим слухачам 60 ро... 2025-04-11 10:28:44 Відомий волонтер Дядя Гриша знову у Чернігові 2025-04-11 10:15:37 У Городні з’явилась друга соціальна пральня 2025-04-11 10:07:52 Пожежа в десятиповерхівці на Старобілоуській у Чернігові: чому комунал... 2025-04-11 09:45:53 На Чернігівщині у Прилуцькій громаді запрацювала нова поліцейська стан... 2025-04-11 09:33:56