Житель Броварів переїхав у село на Чернігівщині, бо цілюще повітря допомагає жити без інгалятора
2025-07-16 14:29:41



Ігор приїхав у село на тиждень, а залишився назавжди. Бо відчув, що дихає... Без інгалятора. Це стало вирішальним, щоби покинути Бровари і придбати житло у тихому Малому Усті.
Була ще й інша причина змінити місце проживання: хотілося тиші, а чи простого розуміння. Коли після тривалого лікування важкого поранення Ігор зустрічався із людьми, він не міг знаходити спільних тем і це обтяжувало його без того важкі фізичні і душевні рани. Особливо незрозумілими були розмови з тими, хто не пішов воювати, зате знали всю ситуацію на фронті, давали оцінку. Мимоволі виникло питання: чи засуджує Ігор тих, хто не пішов на війну.
- Не питання в тому засуджую чи ні. Тут треба розібратися, - сказав він. - Чи можуть всі воювати. Я б не хотів на полі бою оказатися з людиною, яка не хоче або не вміє воювати. За що його звинувачувати. Він боїться, він втрачає свідомість. Це неконтрольована ситуація. Я бачу ось людину - класний хлопчина, а тут перший обстріл, перший авіаналіт і все: його трусить, ми його ховаємо. Так, він класний, а воювати не може. За що його засуджувати... Не можна підходити до мобілізації однозначно. Та справа не в тому. Про війну, про правильність чи неправильність дій військовим розповідають люди, які не були на війні. Оце незрозуміло. Зараз зовсім інша ситуація. У 2022 році ми були умотивованими. У мене і у моїх побратимів нема жодного невиконаного завдання. Нас здали на Донбасі.
Отож знайомимось ближче - Ігор і Наталія. Обоє вони родом із Семенівки.
Але вже багато років проживали у Броварах, а точніше у селі Требухів. До того, коли Ігор взяв зброю в руки, він працював черговим електриком у Нацбанку «Україна». Марина - у кондитерському цеху, близька їй і торгівля у Києві. У пари були плани будуватись, там придбали земельну ділянку. Та війна все перекреслила.
Коли почали бомбить: там заграва, там - горить - у перший же день війни у їхньому будинку зібралося і проживало 16 чоловік. Так вирішив Ігор, оскільки їхній будинок був у селі, мав опалення і газове, і дров’яне. А наприклад, його рідна сестра із сім’єю проживала за 200 метрів від військової частини. Спочатку вагалася їхати чи залишатись дома, та коли в ту частину поцілило дві ракети, зібралась миттю. Ще двоюрідна сестра приїхала із Києва, інша із Городні, куми. Але безпечно тут не було, через їхній будинок пролітали гради, стріляли гармати, почались повітряні бої - росіяни підійшли з боку Києва. Страхіття тривали більше місяця. В цей період ніхто із чоловіків не залишався спокійним.
Ігор спочатку пішов у тероборону. Проте на той час зброї у добровольців не було, він взяв свою із спецпатронами (може похвалитися мисливськими здобутками: на бігу вбити кабана, не промазати). Не було документально ніяких підтверджень про їхню службу у цьому формуванні. Потім він прийняв рішення йти у ЗСУ. Ігор прийшов до військкомату, а там стоїть черга з 80 чоловік. Він схитрив, представившись кур’єром і зайшов без черги. На обліку він перебував у Семенівці, бо звідти родом, й у Броварах його ніхто б не шукав. Навчання тоді ніякого не проходив, навпаки, таки, які він, навчали інших, тих, хто і зброї не бачили. У Ігоря був не тільки досвід мисливський, а й армійська служба, хоч звідтоді минув не один десяток літ, не забулася. Він займав призові місця по розбиранню і збиранню автомата, стрільби по мішені.
- Нас в армії добре тренували. Я у 2022-му взяв перший раз автомат у руки, давай його розбирати, а руки самі роблять все, що потрібно, нічого не забулося, - розповідає Ігор.
Починав він з оборони Чернігова. А далі Донбас. І важке поранення.
Про військову службу Ігор взагалі не хоче розповідати і якби не компанійська розмова, не було б цього матеріалу. Розслабившись, Ігор розповів про своє лікування, роки реабілітації і сьогодення. «Робота над собою - це перш за все», - каже Ігор. Лікарі йому не давали жодних шансів, що буде ходити. Він вдячний травматологу, який давав поради не з медичних навчань, а з власного досвіду. Лікарі дивувались міцності, силі витримки цього мужнього захисника. Зараз, на перший погляд, він здоровий чоловік, якщо не бачити його усіяного шрамами від осколків тіла. А що всередині... Тяжке поранення він получив у легені і почалась астма, тому і без інгалятора не дихав.
Коли його списали, тоді й приїхав у село. Тиждень побув і розуміє, що не використовує балончика і може дихати. Порадились з дружиною і обом це рішення виявилось до душі. Ігор і Марина полюбляють рибалити, разом вони постійно їздили на ночівлю, у них все для цього в комплекті. Їх об’єднує любов до пісні. Як гарно вони грають на гітарі, а який чудовий голос у Марини!
Так у 2023 році вони купили будинок у Малому Усті. Вже давно його облагородили, порають город, садять огірки не тільки для своїх потреб, а й здавали. Цього року теж посадили, але погодні умови не сприяють росту огірків. Хоч Ігор одержує пенсію по інвалідності, але влаштувався на роботу в УОС, обслуговує ділянку біля Десни. Марина працює продавщицею у сільському магазині. Після них у село ще прибули їхні друзі й інша пара вже надивилась будинок. У Малому Усті будинки недорогі - від тисячі до чотирьох тисяч доларів. А умови кожен може створити для себе. Ігор і Марина прекрасні господарники, люблять село, обробляють 2о соток землі, уподобали качок-мулардів і ростять тепер їх постійно, благо в кінці городу озерце. Не забувають про Ігоря побратими, друзі. Вони без попередження їдуть привітати їх з днем народження.
- У Ігоря скрізь, де живе, багато друзів. Бо він сам така людина: рішучий, відповідальний, працелюбний, компанійський, - так про чоловіка каже дружина, в якої світяться очі.
Справді, перший раз зустрівшись із цією подружньою парою, від душі насолоджуєшся спілкуванням з ними, ніби з давно знайомими. Марина - натхненниця для свого чоловіка, розрадниця і порадниця, бо вони як єдине ціле - радість і горе - все навпіл.
Ігор чудовий батько двох доньок, які давно проживають у Польщі. Там навчалися і мають європейську освіту. Старша - власниця магазину. Він їй їздив допомагати з ремонтом. А ще неабияком стимулом для щасливого дідуся є 5-річний внучок.
Велика родина героїв нашої розповіді - на війні: хто воює, хто лікує рани, хто щодня чекає звісточки, надає допомогу іншим військовим. Разом з Ігорем пішов добровольцем і чоловік його рідної сестри. Вже півроку, як він вважається зниклим безвісти, тішить те, що його нема у списках загиблих, чекають з нетерпінням. Маринин брат теж воює.
Сьогодення для всіх нас є нелегким, адже в країні війна. Та на захисті країни стоять вони - наші герої, наші титани, які обов’язково виженуть страшну орду. Ми пишаємось сміливістю таких, як Ігор, безмежно вдячні й віримо, що будемо вільні і незалежні.
Джерело: "Вісті Сосниччини", Олена КУЗЬМЕНКО
Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш
Telegram.
Залишити коментар
інші новини
Максим Сагура - людина термінатор
2025-07-16 16:24:24
У Прилуках затримали підозрюваного у збуті наркотиків: ним виявився си...
2025-07-16 16:06:51
Єдина жителька Філонівки тримає корову та ще й не одну
2025-07-16 15:20:45
Житель Броварів переїхав у село на Чернігівщині, бо цілюще повітря доп...
2025-07-16 14:29:41
Модернізований електропоїзд нещодавно вийшов на приміські маршрути Чер...
2025-07-16 14:08:33
Юлія Рудун відкрила кав’ярню на колесах
2025-07-16 13:44:34
Автівка від німців тепер є в «Чернігівської політехніки»
2025-07-16 13:27:28
У Городні замість срібних та золотих медалей відминникам будуть видава...
2025-07-16 12:27:54
У Чернігові ліцеї, гімназії та дитячі садки отримали акти ДСНС щодо по...
2025-07-16 11:47:15
Маша Матвієвська: історія жінки, яка після пересадки нирки відчула сма...
2025-07-16 11:03:08