Тандемом Куц-Таранова в Сумах були не задоволені. Тепер вони будуть працювати в Чернігові?
2016-02-13 20:15:34
8829
1
Депутат живе на допомогу по безробіттю, а його дружина заробляє всього 600 гривень на місяць…
Конкурсна комісія з відбору кандидатів у начальники управління ЖКГ Чернігівської міськради рекомендує міському голові призначити людину (дивіться тут: http://www.gorod.cn.ua/news/gorod-i-region/70176-kak-v-chernigove-konkurs-na-glavu-zhkh-goroda-provodili.html), котра пов’язана з численними скандалами під час управління комунальним господарством Сум.
Відео з канала Рада Суми
Будівля КП "Сумижитло"
– Корупція заборонена законодавством. Це найбільший гріх, – переможець конкурсного відбору на посаду начальника управління ЖКГ в Чернігові Ярослав Куц запевняє місцеві ЗМІ, що жити буде тільки на зарплату.
Грошей, за його підрахунками, за нинішнім курсом отримуватиме близько 200 доларів на місяць. І це вже щось! Бо, згідно з декларацією Куца за 2015 рік, у нього немає нічого: ані квартири, ні машини, ні грошей на рахунках. У минулому році, будучи депутатом міськради, він перебивався 1000 гривнями на місяць допомоги по безробіттю. Годівник родини з 5 чоловік, людина, яка 8 років працювала у владі, а до того – у бізнесі.
Не інакше як лиха доля штовхнула Ярослава Куца на кардинальні зміни. Корінний сумчанин, батько 3 дітей та чоловік молодої дружини (пан Куц 1969 року народження, а пані Таранова – 1979-го) вирішив мігрувати у Чернігів, де прагне впроваджувати свій багаторічний досвід для розвитку комунальної сфери міста.
У Сумах Куца називали людиною міського голови Геннадія Мінаєва (мер у 2006-14 роках), котрий навічно увійшов в український фольклор виразом «Підпис здесь і підпис здесь». Сівши у мерське крісло, Мінаєв зробив Куца своїм радником, за рік – в. о., а потім повноцінним заступником міського голови з питань ЖКГ, далі – знову радником, а у липні 2009-го, за поданням конкурсної комісії, – начальником управління житлової політики, комунального господарства та благоустрою Сумської міськради.
Таке подання вчора направили і меру Атрошенку, виключно від підпису якого тепер і залежить, чи бути Куцу нащадком «славного» минулого Вадима Антошина.
Одним з головних своїх досягнень на посаді першого комунальника Сум Ярослав Куц ще у 2011 році називав створення КП «Сумижитло», якому муніципальна влада передала на обслуговування 85% житлового фонду міста.
Втомлені проблемами з приватними ЖЕКами, сумчани сподівалися на порятунок у вигляді ЖЕКу комунального, проте дуже скоро зрозуміли, що колишні проблеми були лишень дрібними непорозуміннями.
Як писала сумська преса, у трикутнику «клієнт (споживач) – замовник-контролер (міська влада) – виконавець (ЖЕК)», дві вершини, а саме: замовник-контролер та виконавець, злилися у спільному інтересі, бо необхідність домовлятися з кимось третім відпала сама собою.
Для початку чи не вдвічі зросли тарифи, а послуги не те, що не покращилися – стали виконуватися не в повному обсязі, а про деякі взагалі забули, хоча плату за їх «надання» збирали вправно.
– «Сумижитло» не виконує взятих на себе зобов’язань, неправомірно нараховує тарифи, порушує та ущемляє права городян, – говорила голова «будинком» однієї з сумських багатоповерхівок, економіст за освітою. – Це гігантська машина з викачування у населення грошей, обіг коштів якої практично не можливо відстежити.
Як приклад, упродовж визначеного часу КП мало двічі виконати обслуговування побутових електроплит мешканців будинку. Цього зроблено не було, але плата за послугу була нарахована і коли люди почали обурюватися, їм сказали, що спеціалісти до вас приходили, але ви не відчинили двері, а тому – платіть, будьте ласкаві.
Навіть офіційний друкований орган Кабміну, газета «Урядовий кур’єр», після першого року роботи «Сумижитла» цікавилася: «Чому сумчани сприйняли в штики бажання влади навести порядок у житлово-комунальній сфері?». Ініціатори ж створення КП мер Мінаєв та комунальник Куц на скарги мешканців не реагували, а у публічних виступах продовжували всіляко підприємство вихваляти.
Колишній аварійник «Сумижитла» згадував, що спеціалістів, які працювали у приватних ЖЕКах, розпихали приватним підприємцям, з якими на безальтернативній основі укладали договори на обслуговування житлового фонду.
– Навіщо так складно? Це ж ФОП. Перераховуєш йому гроші, він їх переводить у готівку – і привіт, багате життя, – пояснює аварійник. – І жодних проблем. І співробітників у тебе мінімум, і в низькій якості робіт «Сумижитло» напряму не винне, і за руку ніхто не спіймає.
Більшість замовлень КП виконувало через фірми-одноденки та ще й розташовані… в інших обласних центрах. Скажімо, під час перевірки «Сумижитла» правоохоронними органами (про це нижче) було встановлено, що роботи виконувалися субпідрядниками з Дніпропетровська, Полтави, Харкова та Києва. Коли ж зажадали документів з тих фірм, з’ясувалося, що всі вони вже не існують.
Без проведення необхідних процедур за кошти держбюджету накуповувалися різні товари та послуги. Зокрема, наприкінці 2012 року Зарічний райсуд міста Суми розглядав справу фінансового директора «Сумижитла», яку ДФІ звинувачувала у закупівлі без проведення конкурсу послуг та товарів, зокрема комп’ютерної техніки, на загальну суму понад 9 млн гривень. І це тільки за перші півроку роботи підприємства.
Фіндиректора виправдали на тій підставі, що вона була заступником голови конкурсного комітету, а не головою, і не були надані докази, що вона виконувала його обов’язки. Фіндиректором КП була нинішня дружина Ярослава Куца – Марина Таранова, яка тоді, не виключено, була ще у статусі цивільної дружини. До речі, про позаконкурсну закупівлю комп’ютерів. Пані Таранова є власницею ТОВ «Норевер», яке займається оптовим продажем саме комп’ютерів.
ТОВ «Норевер» знаходиться в Сумах на Курському проспекті, 14 в будівлі місцевої Ремпобуттехніки
Марина Таранова
Скандали навколо «Сумижитла» змусили все ж таки міську владу утворити комісію з перевірки діяльності підприємства, але до неї увійшли… Ярослав Куц, котрий курував КП, як начальник УЖКГ, заступник директора «Сумижитла», один з постійних підрядників підприємства тощо.
Звісно, така перевірка ні до чого не призвела, проте обурення городян змусило підключитися до справи прокуратуру. Сумська газета «Панорама» писала, що у лютому 2013 року стосовно діяльності «Сумижитла» та міського УЖКГ була порушена справа про зловживання владою або службовим становищем.
Перевірка діяльності КП уже Держфінінспекцією виявила численні порушення на загальну суму близько 5 млн гривень, зокрема, не проведені перерахунки зі споживачами, завищені ціни на обслуговування ліфтів та електричних мереж тощо. Порушення процедури закупівель на 4 млн. гривень, «свої» підрядники у Сумах та мільйони гривень, виведені за межі області на рахунки підставних фірм.
І це лишень за перші півроку (!) роботи підприємства. Не дивно, що городяни почали називати комунальний ЖЕК «Сумижульйо» (похідна від російського «Сумыжилье»).
УЖКГ оскаржувало результати перевірки у судах, але обидва, як першої інстанції у Сумах, так і апеляцію у Харкові, програло. За фактами ревізії сумська міліція порушила дві кримінальні справи, однак згодом закрила за відсутністю складу злочину. Як закрила свою справу і прокуратура.
Марина ТарановаПроте Марина Таранова тоді вже у «Сумижитлі» не працювала: тихенько звільнилася навесні 2013-го. За півроку вона «спливла» в іншому підконтрольному чоловікові КП – «Електроавтотранс» (ЕАТ) (аналог нашого ЧТУ).
«Маринка нахапала в "Сумыжулье", как органы заинтересовались – потихоньку улизнула, отсиделась и вылезла уже в тролейбусном, давай и там делишки свои финансовые воротить», – коментували деякі сумчани нову посаду Таранової.
Ще в 2013-му році мешканці Сум зверталися до пана Азарова зі скаргами на діялність Марини Таранової в КП "Сумижитло"
Це ЕАТ роками хитає зі сторони в сторону, працівникам постійно затримують заробітну плату і хоч якось достукатися до влади їм вдається тільки періодичними страйками. І, до речі, в той день, коли Куца визнавали кращим кандидатом у начальники ЖКГ Чернігова, сумські тролейбуси вийшли на маршрути тільки ввечері, коли робітникам частково ліквідували борги.
Жінка на відео критикує керівника КП "Електроавторанс" Пономаренка, який на думку колектива, повністю залежить від Таранової Марини. Фахові працівники йдуть з підприємства
Так от, під час одного з таких страйків, у грудні 2013-го, на підприємство приїхав Куц і сказав, що у фінансах повний безлад, але він, а також пані Таранова, котру треба призначити заступником директора, швидко наведуть зразковий порядок.
Не минуло й трьох місяців, як водії з кондукторами прийшли на сесію міської ради з вимогами звільнити фінансового директора ЕАТ Марину Таранову. За словами працівників, без її відома не приймається жодне рішення на підприємстві, а вона абсолютно некомпетентна. Тролейбуси стоять по кілька днів в очікуванні потрібних деталей, вартість яких копійкова.
За інформацією сайту сумських новин «Данкор», своє обурення працівники висловили і тоді вже директору міського департаменту інфраструктури Ярославу Куцу, у віданні якого знаходиться їхнє підприємство. Його звинуватили у розвалі КП, боргах по заробітній платі та в тому, що з підприємства пішли кваліфіковані кадри, яких ніким замінити.
Куц відповів, що наявна заборгованість – мінімальна за останні 7 років (усі роки його роботи у міськраді), а всі інші питання переадресував новій міській владі. На той момент покровитель Куца мер Мінаєв вже написав заяву про відставку і в міськраді не працював. Це сталося за кілька днів після «еміграції» Віктора Януковича до російського міста Ростов.
Під час похорону місцевого активіста Майдану мера Мінаєва закидали яйцями і він «добровільно» пішов. Цікаво, що його попередник також звільнився «за власним бажанням» і також під час Майдану, але попереднього (2004 р.), після чого відбув строк у в’язниці.
Куц, який був лідером мерської фракції «Рідне місто» (у попередньому скликанні Чернігівської міської ради фракція Атрошенка також називалася «Рідне місто»), теж надовго не затримався. За кілька днів після оголошення результатів позачергових виборів Сумського міського голови він написав заяву про звільнення.
На останніх місцевих виборах Ярослав Куц вкотре балотувався до Сумської міськради, але цього разу безрезультатно. Представляти свої інтереси сумчани йому більше не довірили.
* * *
Переїзд у Чернігів пан Куц пояснює тим, що у нього звідси дружина. Дійсно, під час реєстрації свого сумського ТОВ жінка вказала чернігівську адресу, а саме багатоповерхівку по просп. Перемоги, 166. На відміну від чоловіка, і майна у неї трохи є. Офіційно за нею закріплені земельна ділянка майже гектар площею, будинок на 400 «квадратів», квартира та позашляховик Honda CR-V 2007 року випуску, що на вторинному ринку коштує близько півмільйона гривень.
Члени родини Ярослава Куца нажили за минулий рік 32 тис. грн, але зарплата становить лише 7 тисяч (600 гривень на місяць). 20 тисяч вони отримали матеріальної допомоги та 5 тисяч страхових виплат.
На сайті партії "Рідне місто" досі лежить декларація Ярослава Куца за 2014-й рік. Що цікаво, дані в ній дещо відрізняються від декларації за 2015-й рік.
Так, наприклад, заявлений будинок на 422 квадрати, по вулиці Вавілова, 62 у 2014-му році був будинком на 49 квадратів. На фото, зроблені Гуглмобілем - видно, що за цією адресою стоїть старезна хатка, а далі на подвір'ї височіє більш нова будівля.
Вулиця Вавілова, 62, Суми
Не дивлячись на те, що на цій вулиці стоять будинки, переважно приватні і старої побудови, приватний новобуд на сайтах оголошень, площею в 2 рази менше, ніж у Куців коштує, в середньому, 1.5 мнл. гривень, що за нинішнім курсом близько 53 тисяч доларів. Район Зарічний, в якому знаходиться вулиця Вавілова на сайтах оголошень називать центром.
Що стосується квартири на 28.5 квадратів, то вона зареєстрована в Чернігові за адресою Проспект Перемоги, 166.
Проспект Перемоги, 166, Чернігів
Змінили Куци за рік і машину. З Opel Omega 2003 на Honda CR-V 2007 року випуску.
Щодо статьків у 2014-му році, то згідно декларації вони становили:
Ярослав Куц:
Матеріальна допомога - 15 536 гривень
Тобто сім'я заробила 152 884 гривень.
*****
Отож, умовивши Ярослава Куца переїхати до Чернігова, місцева влада може отримати не тільки «кваліфікованого» комунальника, а й фінансового директора на будь-яке комунальне підприємство. Хоча б у ЧТУ, яке «прагне» вливання креативної жіночої крові.
Gorod.cn.ua за матеріалами сайту http://newvv.net, Ігор Стах
Конкурсна комісія з відбору кандидатів у начальники управління ЖКГ Чернігівської міськради рекомендує міському голові призначити людину (дивіться тут: http://www.gorod.cn.ua/news/gorod-i-region/70176-kak-v-chernigove-konkurs-na-glavu-zhkh-goroda-provodili.html), котра пов’язана з численними скандалами під час управління комунальним господарством Сум.
Відео з канала Рада Суми
Будівля КП "Сумижитло"
– Корупція заборонена законодавством. Це найбільший гріх, – переможець конкурсного відбору на посаду начальника управління ЖКГ в Чернігові Ярослав Куц запевняє місцеві ЗМІ, що жити буде тільки на зарплату.
Грошей, за його підрахунками, за нинішнім курсом отримуватиме близько 200 доларів на місяць. І це вже щось! Бо, згідно з декларацією Куца за 2015 рік, у нього немає нічого: ані квартири, ні машини, ні грошей на рахунках. У минулому році, будучи депутатом міськради, він перебивався 1000 гривнями на місяць допомоги по безробіттю. Годівник родини з 5 чоловік, людина, яка 8 років працювала у владі, а до того – у бізнесі.
Не інакше як лиха доля штовхнула Ярослава Куца на кардинальні зміни. Корінний сумчанин, батько 3 дітей та чоловік молодої дружини (пан Куц 1969 року народження, а пані Таранова – 1979-го) вирішив мігрувати у Чернігів, де прагне впроваджувати свій багаторічний досвід для розвитку комунальної сфери міста.
У Сумах Куца називали людиною міського голови Геннадія Мінаєва (мер у 2006-14 роках), котрий навічно увійшов в український фольклор виразом «Підпис здесь і підпис здесь». Сівши у мерське крісло, Мінаєв зробив Куца своїм радником, за рік – в. о., а потім повноцінним заступником міського голови з питань ЖКГ, далі – знову радником, а у липні 2009-го, за поданням конкурсної комісії, – начальником управління житлової політики, комунального господарства та благоустрою Сумської міськради.
Таке подання вчора направили і меру Атрошенку, виключно від підпису якого тепер і залежить, чи бути Куцу нащадком «славного» минулого Вадима Антошина.
Одним з головних своїх досягнень на посаді першого комунальника Сум Ярослав Куц ще у 2011 році називав створення КП «Сумижитло», якому муніципальна влада передала на обслуговування 85% житлового фонду міста.
Втомлені проблемами з приватними ЖЕКами, сумчани сподівалися на порятунок у вигляді ЖЕКу комунального, проте дуже скоро зрозуміли, що колишні проблеми були лишень дрібними непорозуміннями.
Як писала сумська преса, у трикутнику «клієнт (споживач) – замовник-контролер (міська влада) – виконавець (ЖЕК)», дві вершини, а саме: замовник-контролер та виконавець, злилися у спільному інтересі, бо необхідність домовлятися з кимось третім відпала сама собою.
Для початку чи не вдвічі зросли тарифи, а послуги не те, що не покращилися – стали виконуватися не в повному обсязі, а про деякі взагалі забули, хоча плату за їх «надання» збирали вправно.
– «Сумижитло» не виконує взятих на себе зобов’язань, неправомірно нараховує тарифи, порушує та ущемляє права городян, – говорила голова «будинком» однієї з сумських багатоповерхівок, економіст за освітою. – Це гігантська машина з викачування у населення грошей, обіг коштів якої практично не можливо відстежити.
Як приклад, упродовж визначеного часу КП мало двічі виконати обслуговування побутових електроплит мешканців будинку. Цього зроблено не було, але плата за послугу була нарахована і коли люди почали обурюватися, їм сказали, що спеціалісти до вас приходили, але ви не відчинили двері, а тому – платіть, будьте ласкаві.
Навіть офіційний друкований орган Кабміну, газета «Урядовий кур’єр», після першого року роботи «Сумижитла» цікавилася: «Чому сумчани сприйняли в штики бажання влади навести порядок у житлово-комунальній сфері?». Ініціатори ж створення КП мер Мінаєв та комунальник Куц на скарги мешканців не реагували, а у публічних виступах продовжували всіляко підприємство вихваляти.
Колишній аварійник «Сумижитла» згадував, що спеціалістів, які працювали у приватних ЖЕКах, розпихали приватним підприємцям, з якими на безальтернативній основі укладали договори на обслуговування житлового фонду.
– Навіщо так складно? Це ж ФОП. Перераховуєш йому гроші, він їх переводить у готівку – і привіт, багате життя, – пояснює аварійник. – І жодних проблем. І співробітників у тебе мінімум, і в низькій якості робіт «Сумижитло» напряму не винне, і за руку ніхто не спіймає.
Більшість замовлень КП виконувало через фірми-одноденки та ще й розташовані… в інших обласних центрах. Скажімо, під час перевірки «Сумижитла» правоохоронними органами (про це нижче) було встановлено, що роботи виконувалися субпідрядниками з Дніпропетровська, Полтави, Харкова та Києва. Коли ж зажадали документів з тих фірм, з’ясувалося, що всі вони вже не існують.
Без проведення необхідних процедур за кошти держбюджету накуповувалися різні товари та послуги. Зокрема, наприкінці 2012 року Зарічний райсуд міста Суми розглядав справу фінансового директора «Сумижитла», яку ДФІ звинувачувала у закупівлі без проведення конкурсу послуг та товарів, зокрема комп’ютерної техніки, на загальну суму понад 9 млн гривень. І це тільки за перші півроку роботи підприємства.
Фіндиректора виправдали на тій підставі, що вона була заступником голови конкурсного комітету, а не головою, і не були надані докази, що вона виконувала його обов’язки. Фіндиректором КП була нинішня дружина Ярослава Куца – Марина Таранова, яка тоді, не виключено, була ще у статусі цивільної дружини. До речі, про позаконкурсну закупівлю комп’ютерів. Пані Таранова є власницею ТОВ «Норевер», яке займається оптовим продажем саме комп’ютерів.
ТОВ «Норевер» знаходиться в Сумах на Курському проспекті, 14 в будівлі місцевої Ремпобуттехніки
Марина Таранова
Скандали навколо «Сумижитла» змусили все ж таки міську владу утворити комісію з перевірки діяльності підприємства, але до неї увійшли… Ярослав Куц, котрий курував КП, як начальник УЖКГ, заступник директора «Сумижитла», один з постійних підрядників підприємства тощо.
Звісно, така перевірка ні до чого не призвела, проте обурення городян змусило підключитися до справи прокуратуру. Сумська газета «Панорама» писала, що у лютому 2013 року стосовно діяльності «Сумижитла» та міського УЖКГ була порушена справа про зловживання владою або службовим становищем.
Перевірка діяльності КП уже Держфінінспекцією виявила численні порушення на загальну суму близько 5 млн гривень, зокрема, не проведені перерахунки зі споживачами, завищені ціни на обслуговування ліфтів та електричних мереж тощо. Порушення процедури закупівель на 4 млн. гривень, «свої» підрядники у Сумах та мільйони гривень, виведені за межі області на рахунки підставних фірм.
І це лишень за перші півроку (!) роботи підприємства. Не дивно, що городяни почали називати комунальний ЖЕК «Сумижульйо» (похідна від російського «Сумыжилье»).
УЖКГ оскаржувало результати перевірки у судах, але обидва, як першої інстанції у Сумах, так і апеляцію у Харкові, програло. За фактами ревізії сумська міліція порушила дві кримінальні справи, однак згодом закрила за відсутністю складу злочину. Як закрила свою справу і прокуратура.
Марина ТарановаПроте Марина Таранова тоді вже у «Сумижитлі» не працювала: тихенько звільнилася навесні 2013-го. За півроку вона «спливла» в іншому підконтрольному чоловікові КП – «Електроавтотранс» (ЕАТ) (аналог нашого ЧТУ).
«Маринка нахапала в "Сумыжулье", как органы заинтересовались – потихоньку улизнула, отсиделась и вылезла уже в тролейбусном, давай и там делишки свои финансовые воротить», – коментували деякі сумчани нову посаду Таранової.
Ще в 2013-му році мешканці Сум зверталися до пана Азарова зі скаргами на діялність Марини Таранової в КП "Сумижитло"
Це ЕАТ роками хитає зі сторони в сторону, працівникам постійно затримують заробітну плату і хоч якось достукатися до влади їм вдається тільки періодичними страйками. І, до речі, в той день, коли Куца визнавали кращим кандидатом у начальники ЖКГ Чернігова, сумські тролейбуси вийшли на маршрути тільки ввечері, коли робітникам частково ліквідували борги.
Жінка на відео критикує керівника КП "Електроавторанс" Пономаренка, який на думку колектива, повністю залежить від Таранової Марини. Фахові працівники йдуть з підприємства
Так от, під час одного з таких страйків, у грудні 2013-го, на підприємство приїхав Куц і сказав, що у фінансах повний безлад, але він, а також пані Таранова, котру треба призначити заступником директора, швидко наведуть зразковий порядок.
Не минуло й трьох місяців, як водії з кондукторами прийшли на сесію міської ради з вимогами звільнити фінансового директора ЕАТ Марину Таранову. За словами працівників, без її відома не приймається жодне рішення на підприємстві, а вона абсолютно некомпетентна. Тролейбуси стоять по кілька днів в очікуванні потрібних деталей, вартість яких копійкова.
За інформацією сайту сумських новин «Данкор», своє обурення працівники висловили і тоді вже директору міського департаменту інфраструктури Ярославу Куцу, у віданні якого знаходиться їхнє підприємство. Його звинуватили у розвалі КП, боргах по заробітній платі та в тому, що з підприємства пішли кваліфіковані кадри, яких ніким замінити.
Куц відповів, що наявна заборгованість – мінімальна за останні 7 років (усі роки його роботи у міськраді), а всі інші питання переадресував новій міській владі. На той момент покровитель Куца мер Мінаєв вже написав заяву про відставку і в міськраді не працював. Це сталося за кілька днів після «еміграції» Віктора Януковича до російського міста Ростов.
Під час похорону місцевого активіста Майдану мера Мінаєва закидали яйцями і він «добровільно» пішов. Цікаво, що його попередник також звільнився «за власним бажанням» і також під час Майдану, але попереднього (2004 р.), після чого відбув строк у в’язниці.
Куц, який був лідером мерської фракції «Рідне місто» (у попередньому скликанні Чернігівської міської ради фракція Атрошенка також називалася «Рідне місто»), теж надовго не затримався. За кілька днів після оголошення результатів позачергових виборів Сумського міського голови він написав заяву про звільнення.
На останніх місцевих виборах Ярослав Куц вкотре балотувався до Сумської міськради, але цього разу безрезультатно. Представляти свої інтереси сумчани йому більше не довірили.
* * *
Переїзд у Чернігів пан Куц пояснює тим, що у нього звідси дружина. Дійсно, під час реєстрації свого сумського ТОВ жінка вказала чернігівську адресу, а саме багатоповерхівку по просп. Перемоги, 166. На відміну від чоловіка, і майна у неї трохи є. Офіційно за нею закріплені земельна ділянка майже гектар площею, будинок на 400 «квадратів», квартира та позашляховик Honda CR-V 2007 року випуску, що на вторинному ринку коштує близько півмільйона гривень.
Члени родини Ярослава Куца нажили за минулий рік 32 тис. грн, але зарплата становить лише 7 тисяч (600 гривень на місяць). 20 тисяч вони отримали матеріальної допомоги та 5 тисяч страхових виплат.
На сайті партії "Рідне місто" досі лежить декларація Ярослава Куца за 2014-й рік. Що цікаво, дані в ній дещо відрізняються від декларації за 2015-й рік.
Так, наприклад, заявлений будинок на 422 квадрати, по вулиці Вавілова, 62 у 2014-му році був будинком на 49 квадратів. На фото, зроблені Гуглмобілем - видно, що за цією адресою стоїть старезна хатка, а далі на подвір'ї височіє більш нова будівля.
Вулиця Вавілова, 62, Суми
Не дивлячись на те, що на цій вулиці стоять будинки, переважно приватні і старої побудови, приватний новобуд на сайтах оголошень, площею в 2 рази менше, ніж у Куців коштує, в середньому, 1.5 мнл. гривень, що за нинішнім курсом близько 53 тисяч доларів. Район Зарічний, в якому знаходиться вулиця Вавілова на сайтах оголошень називать центром.
Що стосується квартири на 28.5 квадратів, то вона зареєстрована в Чернігові за адресою Проспект Перемоги, 166.
Проспект Перемоги, 166, Чернігів
Змінили Куци за рік і машину. З Opel Omega 2003 на Honda CR-V 2007 року випуску.
Щодо статьків у 2014-му році, то згідно декларації вони становили:
Ярослав Куц:
Матеріальна допомога - 15 536 гривень
Допомога по безробіттю - 29 252 гривень
Заробітна плата за рік - 32 856
Сукупний доход Ярослава Куца в 2014-му склав 77 644 гривень, що відповідає сумі 6 470 на місяць
Марина Таранова отримала в 2014-му трохи менше за чоловіка - 75 240 гривень. З них зарплата - 35 240 гривень, дивіденди - 40 000.
Тобто сім'я заробила 152 884 гривень.
*****
Отож, умовивши Ярослава Куца переїхати до Чернігова, місцева влада може отримати не тільки «кваліфікованого» комунальника, а й фінансового директора на будь-яке комунальне підприємство. Хоча б у ЧТУ, яке «прагне» вливання креативної жіночої крові.
Gorod.cn.ua за матеріалами сайту http://newvv.net, Ігор Стах
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Оставить комментарий
другие новости
У 2025-му на Менщині чекати бебі-буму?
2025-01-03 18:46:57
У Чернігові, через ракетний удар зруйновані будинку і загибла людина (...
2025-01-03 18:03:25
25-річна мешканка Ічнянської громади ошукала десятки громадян на понад...
2025-01-03 14:35:06
У найвищій точці Чернігівщини ростуть ялини, яким більше 120 років
2025-01-03 13:51:21
Цьогоріч у Прилуцькому пологовому першою на світ з'явилася дівчинка
2025-01-03 13:30:24
У Чернігові першим в новорічну ніч народився хлопчик
2025-01-03 13:17:35
В перший день нового року в Бобровицькій громаді вбили 40-річного чоло...
2025-01-03 12:38:00
Прилуцька громада провела полеглого захисника в останню дорогу
2024-12-31 16:56:05
Ніжинська художниця Катерина Васечко намалювала 20 вражаючих картин пр...
2024-12-31 16:45:15
На Чернігівщині росіяни знову вдарили по будинках мирних мешканців при...
2024-12-31 15:30:47
Проспект Перемоги, 166, це дев'ятиповерхівка!!!