Оголошення

У Новому Шляху обрали старосту. І ще у восьми колишніх сільрадах

2016-04-18 10:29:52
1992 1
Пенсіонер Леонід Курило недільним ранком, 3 квітня, прийшов до сільського клубу ще до його відкриття. Дочекався восьмої ранку, коли виборча дільниця відкрилася, і проголосував. Так почалися вибори старости в селі Новий Шлях Кіптівської об’єднаної територіальної громади Козелецького району.



Усе було серйозно. Так ретельно паспорт та журналістське посвідчення в мене навіть прикордонники не перевіряли. Голова виборчої комісії Світлана Грузд, дружина колишнього новошляхівського голови, та секретар Валентина Дубик (не під час виборів — учителі) зареєстрували мене в журналі як особу, присутню на виборах. Були і «провладні кандидати», і опозиція. Підрахунок голосів та виїзне голосування знімали на камеру.

На посаду старости в Новому Шляху претендували аж п’ять кандидатів. 50-річний Сергій Грузд, колишній голова, після утворення Кіптівської об’єднаної громади — тимчасово виконуючий обов’язки старости. 33-річний Олександр Дзюб — головний бухгалтер Лемешівської сільради. 53-річна Людмила Ботюх — продавець непродовольчих товарів, тимчасово безробітні 30-річна Любов Кузьменко та 38-річний Сергій Сморшок. Перша, бухгалтер за освітою, працювала в дитячому садку, другий — ветлікарем.

Членів виборчої комісії було 10. Шість жінок сиділи за довгим столом, перевіряли паспорти (а хто забув, того відправляли за документом додому), видавали бюлетені. Анатолій Динько, директор комунального підприємства «Чайка», чергував біля кабінок, Андрій Самко — біля урн. їх було по дві. Директор будинку культури Сергій Голобородько зустрічав виборців на вході.

Весь куток зліва від входу зайняла опозиція: Людмила Ботюх з довіреною особою — своїм чоловіком Василем, Любов Кузьменко зі своєю довіреною особою — чоловіком Юрієм (він недавно повернувся з АТО), довірена особа Сергія Сморшка (він же його кум) — Микола Кравченко.

Молодші поза межами клубу казали, що ситуація напружена. Старші нахвалювали колишнього голову. Сергій Грузд проголовував у Новому Шляху 15 років. Обирався тричі, потім балотувався на голову сільради Кіптівської об’єднаної громади.

З самого ранку до дільниці по одному-двоє сходиться старше покоління.


Микола Рєзнік: "Уже проголосував!" Біля урни - Анатолій Динько

— Миколо Яковичу, за кого голосували? — питають Миколу Рєзніка.

— За молодьож. (А за яку молодьож, не зізнається).

— Змін чекаєте?

— Мені 80 год, нічого я вже не чекаю.

Ледь шкандибає з паличкою Катерина Кузьменко. Насилу долає кілька сходинок до входу.

— Ви не родичка одній з кандидаток?

— А що, Кузьменки є на старосту? — дивується бабуся. — То, може, й родичка.

— А що, думаєте, староста робитиме?


— Порядок наводити буде в совхозі. У нас і був порядок.

На сходи вийшли Людмила Ботюх та Люба Кузьменко.

— А ви що збираєтеся робити на посаді старости?

— Помагала б людям, — каже Людмила Іванівна. — Паїв у Новому Шляху нема, господарство не розпайоване, бо на цих землях стоїть державний комплекс (філія «Чемер» державного підприємства «Чайка». Займаються рослинництвом та тваринництвом, поставляють м’ясо та ковбаси в їдальні Кабінету Міністрів, Верховної Ради. — Авт.). Доход у сільраду надходив мінімальний. Тепер, коли громада об’єдналася і кошти будуть розподілятися рівномірно, може, на Новий Шлях буде виділятися більша сума.

— На лучше надіємось, — радісно йде на вибори Іван Кобижча.

— Те, що голова робив, те й староста робитиме. Такого голову мінять не надо, то все враги, — впевнена 80-річна Марія Мержій. — У мене син інвалід, машина збила. А прописаний в Чемері. Кожні півроку довідки оформляти треба, документи туди-сюди возити. Така хвороба, що самого не оставиш, з собою тягнуть треба. Сергій Іванович (Грузд) допомагав, домовлявся по телефону, мені передавали довідки поштою. Або пособираю, голові віддам — він відвезе. Хіба Грузд поганий був?

Після дев’ятої ранку люди попорались і активізувались як виборці.

— Староста — керуючий справами в селі, — вважає Ольга Шевченко.

— Це — представник села, відстоюватиме наші права в Кіптях, — пояснює Ірина Паламарчук.

Тим часом зав клубу Сергій Голобородько заводить стареньких виборців на сходи.

— І мене занесіть, — просить Таїса Снігир. — Думала, вже й не дійду. Треба старосту молодого обирати, щоб крутився. І не в свою пользу! В мене дід помер, сама живу. Прийшла,
щоб щось допомогли, кажуть: у тебе квартира, наймай робітників.

Назавтра стало відомо, що переміг на виборах старости колишній голова Сергій Грузд. З відривом у 20 голосів від Людмили Ботюх. Усього з 472 виборців проголосували 306. За словами спостерігачів, суттєвих порушень не було. Тільки трохи нервували, коли виборчу комісію під час підрахунку знімали на камеру.

* * *

Третього квітня вибори старост були в колишніх сільрадах двох об’єднаних громад Козелецького району — Кіптівській та Деснянській, люди обрали вісьмох старост. Уже минуло п’ять днів, що давались на вирішення спірних питань щодо результатів цих виборів.

— Восьмого квітня була сесія Деснянської сільської ради, яка визнала повноваження всіх обраних старост, — говорить секретар сільради Ніна Рудь.

У Косачівці обрана 44-річна Світлана Савенок. Набрала 333 голоси. Обійшла конкуренток з Тужара: за Лідію Петренко проголосувало 83 виборці, за Юлію Киченок — 19. (П’ять сіл колишньої Косачівської сільради, всього 796 виборців, за списком на 01.01.2016 року).

У Короп’ї було два претенденти на старосту. Колишній голова 56-річний Михайло Дикуха набрав 132 голоси, перемігши Світлану Титенок, за яку проголосувало 60. (Село одне, виборців за списком 401).

У Морівську за 56-річного Миколу Дяченка проголосували 334 виборці. (Три села, 512 виборців).

Не всі старости Кіптівської сільради — із колишніх сільських голів. У Прогресі переміг 32-річний Ігор Харченко. Безробітний, кілька місяців тому повернувся із зони АТО.

— Ігоря Васильовича вже можна привітати у кабінеті старости?

— Ні, ключі від кабінету новообраному старості ще не передали. Результати виборів уже опубліковані в районній газеті, а сесія сільради, на якій будуть представлені старости, відбудеться в п’ятницю, 15 квітня. Зараз вони проходять реєстрацію, — говорить заступник голови Кіптівської сільради Василь Грищенко.

Ігор Харченко набрав 236 голосів. 56-річний Володимир Пузирний (колишній голова) — 196. 38-річна Алла Прокопенко — 43. Усього виборців — 785 (два села), проголосувало — 486.

У Вовчку 456 виборців. За 51-річну Валентину Лось проголосувало 320. Вона й перемогла, бо була єдиним кандидатом. До того працювала в селі головою.

У Новому Шляху за Сергія Грузда проголосувало 113 виборців, за Людмилу Ботюх — 93.

В Олбині за єдиного кандидата, 48-річну Людмилу Грищенко, проголосувало 327 виборців із 489.

У Підлісному старостою стала 49-річна Тетяна Шрамченко, отримавши 317 голосів (виборців — 541).

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №15 (1562)

Хочете отримувати головне у месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram.

коментарі (0)

Залишити коментар

Ім'я
Коментар
інші новини
78-річна Люд­мила Богославська освоїла технологію виконан­ня вишивки «... 2025-05-17 16:56:45 На Чернігівщині відбулась подія з лелеками, яка розчулила усіх до сліз 2025-05-17 16:41:43 Антоніна Афоніна отримала неймовірний подарунок до Дня матері 2025-05-17 16:07:06 Орденом «За мужність» нагороджено бойову медикиню з Чернігівщини 2025-05-17 16:01:44 Людмила Іванченко отримала 9 років з конфіскацією майна за те, що прац... 2025-05-17 15:53:00 Відьма найвищого рівня. Квитків вже немає 2025-05-17 15:17:54 Чи будуть цього року заробітки на чорниці на Чернігівщині? 2025-05-17 14:58:34 Як називають новонароджених у Менському зоопарку? 2025-05-17 14:44:08 У дворі чернігівської багатоповерхівки нетверезий водій почав рух і од... 2025-05-17 14:11:04 У Чернігові тролейбус з'їхав із дороги під приватний будинок на вулиці... 2025-05-16 14:59:23